17 Ağustos 2012, Cuma 10:57:08

"HAVALİMANINDA ÇALIŞIYORUM PARAYA İHTİYACIM VAR"

ATM'den para çektiniz ve yolunuza devam ediyorsunuz. Biri sizi durdurdu ve havaalanında çalıştığını ve acil paraya ihtiyacı oldu için elindeki orijinal parfümleri size çok ucuza satabileceğini söyledi...
  • Bu sahtekarların yeni meskeni İzmir OPTIMUM otoparkı hatta adım Serhat diyerek tel.numarası bile veriyor hikaye aynı hikaye.Aman dikkat ! sakın kanmayın.o paraları Allah yemeyi nasip etmesin şerefsizlere fitil fitil burunlarından gelsin!!!
  • bugün başımıza gelen durum. arabayla yanımıza yaklaştılar aynı hikayeyi anlatıp bize 400 euro değerindeki saati 250 satacaklarını söylediler. 4 tanede parfüm vereceklerini söylediler. ben 100 tl ye kadar indirdim. koca ayıp olacağnı söyleyip 20 tl daha verdi. ve günün kazıklanmasını yaşadık.. avm deki saatçiye saati sorduk. adam sahte olduğunu söyledi. ne salağız yahu..birde bize tlf numarasını verdiler. ne yapmalıyız akıl verin
  • Biz neden israrci olmamiz gerekir emniyette anlamam dogrusu.gecenlerede karakola gittim yasadigim olaydan sikayetci olmak icin komiser efendi alttan girdi ustten cikti sikayetci olursaniz soyle olur boyle olur dedi vaz gecirdiler. Boyle yaparak suclularin ekmegine yag suren emniyet mensuplarini kiniyorum...
  • Polis topluyor, ifadesi karakolda alinip serbest birakiliyor. Cezasi yok. Savcinin talimati boyle oluyor. Ayrica bircogu 18 yasindan kucukleri kullanarak sattiriyor. Ooooooyle 2 dakikada toplanmiyor anlayacagin. Ayni sebepten 8-10 defa islem yapilan kisiler tekrar tekrar geliyor.

Son zamanların en çok kullanılan dolandırma tekniklerinden biri. İyi giyinimli bu kişiler, lüks otomobilleriyle ATM önlerinde bekleyerek, para çektiğini gören herkese aynı taktiği uyguluyorlar. Bursa'da özellikle Nilüfer'deki Bankalar Caddesi'ni mesken tutan uyanıklar para çeken vatandaşlara maddi değeri olmayan taklit parfüm ve saatleri satıyorlar.

İlk olarak çok mahcup bir şekilde yaklaşıp kendilerini havaalanında bir çalışan olarak tanıtıyor, ardından da üzerinde kendi fotoğrafının bulunduğu bir kurum kartı gösteriyorlar. Karşı tarafın güvenini kazandığına inandıktan sonra elinde aslında dışarıda satışının yapılmasının yasak olduğu parfümleri yada saatleri çok acil paraya ihtiyacı olduğu için satmak zorunda olduğunu söylüyorlar.

Burberry, Bvlgari, Diesel, Armani gibi pek çok seçkin markanın ürünlerini göstererek 'Ben bir satıcı değilim. Sadece çok zor durumda kaldığım için yapıyorum bunu. İzmir'e kız arkadaşımın yanına gideceğim. Henüz maaşımı alamadığım için acil paraya ihtiyacım var. 100- 150 TL kadar miktar benim işimi görür. Yakıt almam lazım. Kız arkadaşım beni bekliyor ve ona rezil olmak istemiyorum. Ben memurum, inanın niyetim kötü değil" diyerek ajitasyon yapıyor.

Sonra da maaşını ayın 1'inde alacağını ve gerekirse parayı sizin vereceğiniz bir hesaba yatırabileceğini söylüyorlar.

HEMEN POLİSE GİDİN

Bu hikayeye inanır ve alışveriş yaparsanız yapacağınız ilk iş en yakın Emniyet Müdürlüğü ya da Polis Merkez Amirliği'ne gitmek olmalı. Polis memurları bu sıralar çok fazla benzer durumla karşılaştığı için hakkınızı ancak Tüketici Derneği'ne başvurarak alabileceğinizi söylese de siz şikayetçi olmak istediğinizi ifade ederek ısrar edin. Şikayetçi olun.

KİŞİYİ TEŞHİS EDİN

Verdiğiniz ifadenin sonrasında şahsı teşhis edebilecek gibiyseniz muhakkak Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü'ne başvurun. (Borsa Gündem)

"HAVALİMANINDA ÇALIŞIYORUM PARAYA İHTİYACIM VAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Optimum oto park ~ 3 yıl önce
Bu sahtekarların yeni meskeni İzmir OPTIMUM otoparkı hatta adım Serhat diyerek tel.numarası bile veriyor hikaye aynı hikaye.Aman dikkat ! sakın kanmayın.o paraları Allah yemeyi nasip etmesin şerefsizlere fitil fitil burunlarından gelsin!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emine ~ 5 yıl önce
bugün başımıza gelen durum. arabayla yanımıza yaklaştılar aynı hikayeyi anlatıp bize 400 euro değerindeki saati 250 satacaklarını söylediler. 4 tanede parfüm vereceklerini söylediler. ben 100 tl ye kadar indirdim. koca ayıp olacağnı söyleyip 20 tl daha verdi. ve günün kazıklanmasını yaşadık.. avm deki saatçiye saati sorduk. adam sahte olduğunu söyledi. ne salağız yahu..birde bize tlf numarasını verdiler. ne yapmalıyız akıl verin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandas ~ 6 yıl önce
Biz neden israrci olmamiz gerekir emniyette anlamam dogrusu.gecenlerede karakola gittim yasadigim olaydan sikayetci olmak icin komiser efendi alttan girdi ustten cikti sikayetci olursaniz soyle olur boyle olur dedi vaz gecirdiler. Boyle yaparak suclularin ekmegine yag suren emniyet mensuplarini kiniyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
atatürk havalimanı 17 Ağustos 2012, Cuma 11:38:39'a ~ 6 yıl önce
Polis topluyor, ifadesi karakolda alinip serbest birakiliyor. Cezasi yok. Savcinin talimati boyle oluyor. Ayrica bircogu 18 yasindan kucukleri kullanarak sattiriyor. Ooooooyle 2 dakikada toplanmiyor anlayacagin. Ayni sebepten 8-10 defa islem yapilan kisiler tekrar tekrar geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000