16 Eylül 2012, Pazar 11:45:32

"HAVALİMANINA SAHİP ÇIKILMALI"

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT), Yenişehir'de bir dizi ziyaretlerde bulundu, Bursa Havalimanı'nda inceleme gezisi düzenledi.
  • Bursa gibi büyük ve gelişen bir şehirde seferlerin olmaması çok acı lütfen artık bişeyler yapılsın yurt içi ve yurt dışı seferleri başlası artık istanbula gidip gelmekten helak oluyoruz ve birton para ödüyoruz rezillik diz boyu.yetkililer lütfen artık bu kanayan yaraya bi çare bulsunlar ve seferler başlasın...
  • lufthansa bildiğim kadarıyla münih ya da franfurt zaten direk uçuyor bu destinasyonlardanda dünya ya dağıtım yapıyor 30 dakikalık bir aktarma süresi içinde.direkt berline uçmasına ihtiyaç duymayabilirsin aslında.
  • LÜTFEN BİDE BURSA - BERLİN SEFERLERİ DİREKT OLARAK BAŞLASIN BERLİN - BURSA
  • LÜTFEN TEKRAR BURSA DİYARBAKIR SEFERLERİ DİREKT OLARAK BAŞLASIN ÇOOK İSTİYORUZ AKTARMALI ÇOOK ZOR OLUYOR BİZLER İÇİN TEKRAR ÇALIŞMLARA BAŞLANMASINI RİCA EDİYORUZ...

 

BUSAT, sağlık turizminin en önemli ayaklarından olan ulaşım ve havayolunu Yenişehir'de masaya yatırdı. Başkan Dr. Mustafa Esgin ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz ve Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil'i ziyaret etti, Bursa Havalimanı'nda çeşitli incelemelerde bulundu.

Esgin, Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz'ı ziyaretinde, Bursa'nın gelecek vizyonunda sağlık turizmi olduğuna dikkat çekerek, BUSAT'ın bu konuda atmosfer oluşturmaya devam edeceğini belirtti.

Bursa'nın, işleyen bir havalimanına kavuşana kadar bu konuda canla başla mücadele etmeye kararlı olduklarını anlatan Başkan Esgin, "Bursa'ya yurt dışından hasta getirmek istiyoruz. Ancak İstanbul'a olan bağımlılık, bizim var olan potansiyelimizi de kısıtlıyor. Bursa, Türkiye'de ikinci uçak bileti satılan şehir olarak her türlü donanıma sahip bir Havalimanına sahip. Ancak tarifeli uçuşlarda Bursa Havalimanı'nı yeterince kullanamıyoruz. Bu yatırımın daha iyi kullanılması ve sahip çıkma noktasında çalışmalarımızı sürdüyoruz." dedi.

"HAVALİMANI DÜNYA ÖLÇEĞİNDE"

Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz ise kendisinin de siyasal yanında turizm okumuş ve bir dönem yaşlı turizmi üzerine çalışmalar yapmış biri olduğunu belirterek, Bursa'nın sağlık turizminde önemli bir merkez olacağına inancının tam olduğunu söyledi. Bursa'nın tüm altyapı olanaklarıyla tam bir cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Yılmaz, aktif bir Bursa Havalimanı ile dünyanın her yerinden turist çekmemesi için bir neden olmadığını belirtti. Yılmaz, "Bursa, artık kitle turizmi değil, nitelikli turist gelmesini istemeli. Havalimanı ise iddia edildiğinin aksine uzak bir mesafede değil, dünya ölçeğinde kabul edilebilir standartlara sahiptir. Bir turistin oteline varmak için yarım saat uzaklık geçerli bir saattir. Antalya-Kemer arasında bile mesafe normal trafikte 1 saattir ve doluluk oranları yüzde 100'dür. Oysa Bursa Havalimanı Mudanya'ya 40 dakika uzaklıktadır." dedi.

"BURSARAY HAVAALANINA UZATILMALI"

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ise Bursa Havalimanı'nın yılda 1,5 milyon kişiye hizmet verecek donanımda olduğuna dikkat çekti. Cingil, havalimanının Bursa halkı için daha avantajlı olduğunu belirtirken, daha aktif kullanılması yönünde Bursaray'ın Kestel'den sonra 34 km uzaklıktaki havalimanına mutlaka uzatılması gerektiğinin altını çizdi.

"HAVALİMANINA SAHİP ÇIKILMALI"

Facebook Yorum

Yorumlar

nihal ~ 6 yıl önce
Bursa gibi büyük ve gelişen bir şehirde seferlerin olmaması çok acı lütfen artık bişeyler yapılsın yurt içi ve yurt dışı seferleri başlası artık istanbula gidip gelmekten helak oluyoruz ve birton para ödüyoruz rezillik diz boyu.yetkililer lütfen artık bu kanayan yaraya bi çare bulsunlar ve seferler başlasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
berlin yazan yorumcu ~ 6 yıl önce
lufthansa bildiğim kadarıyla münih ya da franfurt zaten direk uçuyor bu destinasyonlardanda dünya ya dağıtım yapıyor 30 dakikalık bir aktarma süresi içinde.direkt berline uçmasına ihtiyaç duymayabilirsin aslında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BERLİN ~ 6 yıl önce
LÜTFEN BİDE BURSA - BERLİN SEFERLERİ DİREKT OLARAK BAŞLASIN BERLİN - BURSA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
diy yei ~ 6 yıl önce
LÜTFEN TEKRAR BURSA DİYARBAKIR SEFERLERİ DİREKT OLARAK BAŞLASIN ÇOOK İSTİYORUZ AKTARMALI ÇOOK ZOR OLUYOR BİZLER İÇİN TEKRAR ÇALIŞMLARA BAŞLANMASINI RİCA EDİYORUZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000