15 Temmuz 2014, Salı 07:45:55

HAVALİMANINA ROKETLİ SALDIRI!

Libya’nın başkenti Trablus’ta isyancı gruplar arasında yaşanan çatışmalar sonrası Trablus Havalimanı'na roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 güvenlik görevlisi hayatını kaybederken 12 uçak zarar gördü.

Bölgedeki güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada saldırıda 6 kişinin yaralandığı bildirildi. Yetkililer saldırganların aralarında Grad roketlerinin de bulunduğu çok sayıda roket ile saldırıda bulunduğunu bildirdi. İsyancıların saldırı sırasında kontrol kulesi ve 12 uçağa hasar verdiği ifade edildi. Roket saldırısı sonrası havalimanında uçuşların Çarşamba gününe kadar iptal edildi. Libya Hükümet sözcüsü Ahmet Lamine basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Hükümetimiz ülkede güvenliği arttırmak için uluslararası güçlerden yardım alma seçeneğini düşünüyor. Bu yardım, hükümetimizin devlet ve kurumlarını inşa etmesi konusunda bize zaman kazandıracaktır” dedi.

Libya’nın başkenti Trablus’ta Zintan bölgesi isyancılarının Trablus Havalimanının kontrolünü ele geçirdiği günden beri isyancı gruplar arasında çatışmalar sürüyor. Havalimanı çevresinde son bir haftadır yaşanan çatışmalarda en az 7 isyancı hayatını kaybetti.

Hasar alan uçaklardan bazıları;


 

HAVALİMANINA ROKETLİ SALDIRI!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000