04 Mayıs 2017, Perşembe 16:05:05

Havalimanına dua otomatı

Almanya’nın Stuttgart kentindeki havaalanına, yolcuların dua etmeleri için otomat konuluyor.
  • Airport Haber...benim yorumumun neresini beğenmediniz ..merak etim? Aslında yayımlamanız için sormuyorum. O sizin takdirinizde olan bir konu. Ama bazen çok alemsiniz. İyi çalışmalar.
  • random gülünesi bir iş. dua etmek kişisel bir durumdur, hiç bir dinde özel bir mekana (cami, havra, kilise, sinagog, tapınak vs) ihtiyaç duymaz. biri bizi çok fena kerizliyor.
  • CHP Laikliğe aykırı diye Anayasa mahkemesine başvurmuş diyorlar haydi hayırlısı
  • din satışları işporta tezgahında kapış kapış gider

Almanya’nın Stuttgart kentindeki havaalanına, yolcuların dua etmeleri için otomat konuluyor.

‘DUA otomatı’ adı verilen kabinde dileyen yolcu kendi inancına göre dua edebilecek. Fotoğraf otomatlarını andıran dua otomatının Stuttgart Havaalanı’na yerleştirilmesinden sonra Müslümanlar, Yahudiler, Hıristiyanlar, Hindular ve Budistler’in yanı sıra diğer küçük dini gruplara mensup insanlar da dua edebilecek. Dua otomatının içine oturan kişiler, oradaki düğmeye basarak 300 ayrı duadan birini seçebilecek. Dua otomatından sadece güvenlik kontrolünden geçip uçağa binecek yolcular faydalanacak.

Havaalanında görevli papaz Dieter Kleinmann, “Uçağa binmek üzere kontrolden geçen yolcuların, salonda beklerken oldukça çok zamanları oluyor. Dua otomatı sayesinde bu zamanlarını tanrıya seslenerek geçirebilecekler” dedi.

Dua otomatı fikrini Oliver Sturm adındaki sanatçı hayata geçirmişti. Stuttgart Havaalanında üç ay süreyle hizmet verecek dua otomatı daha önce Almanya’nın Berlin, Frankfurt, Baden Baden ve Karlsruhe kentlerinde hizmet vermişti. Dua etmek isteyen yolcu otomatın içine giriyor, perdeyi kapattıktan sonra 50 centi otomata atıyor. Sonra da ekrandaki menüde kendi inancına ve diline uygun duayı seçiyor. Seçtiği duayı beş dakika boyunca dinleyebiliyor.

Havalimanına dua otomatı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

B-52 ~ 1 yıl önce
Airport Haber...benim yorumumun neresini beğenmediniz ..merak etim? Aslında yayımlamanız için sormuyorum. O sizin takdirinizde olan bir konu. Ama bazen çok alemsiniz. İyi çalışmalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
as df ~ 1 yıl önce
random gülünesi bir iş. dua etmek kişisel bir durumdur, hiç bir dinde özel bir mekana (cami, havra, kilise, sinagog, tapınak vs) ihtiyaç duymaz. biri bizi çok fena kerizliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LAİKLİK!!! ~ 1 yıl önce
CHP Laikliğe aykırı diye Anayasa mahkemesine başvurmuş diyorlar haydi hayırlısı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işporta ~ 1 yıl önce
din satışları işporta tezgahında kapış kapış gider

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000