29 Temmuz 2016, Cuma 10:02:27

Havalimanı tatil köyü oluyor

Yunanistan'ın başkenti Atina'da sahil kenarında bulunan, terk edilmiş ve şu anda geçici sığınmacı kampı olarak kullanılan Hellenikon havalimanının, Avrupa'nın en büyük tatil köyü haline getirilmesi planlanıyor.
  • Hiç bir şey yapamazlar,yapmayacaklar.tembel bir toplum halk politikacılar,hepsi tembel.yunan ata sözü var en iyi Yunanlı çalışmayan yunanlıdır.çivi bile çakılmayacak.daha bisikletin iç lastiğini imal edemeyen bir halk topluluğu aç kalmaya mahkumdur.bu proje hayaldir.
  • Charter ve low cost firmaları için çok güzel bir HUB olabilirdi. Bu Yunanlılar zeytinin yağını çıkarmaktan başka bşy bilmiyorlar. Ticari kafası olan adam zaten tabak kırmaz! Biz yıllarca gazete kuponları biriktirerek çeyizlerimizi tamamlamaya çalıştık gözü yaşlı :(
  • Haberde yanlışlık var. Hellenikon havalimanı (LGAT) 2004'de değil, 2001'de, 29 Mart tarihinde, yeni Eleftherios Venizelos havalimanının hizmete girdiği gün kapanmıştır.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da sahil kenarında bulunan, terk edilmiş ve şu anda geçici sığınmacı kampı olarak kullanılan Hellenikon havalimanının, Avrupa'nın en büyük tatil köyü haline getirilmesi planlanıyor.

Bir zamanlar Atina'nın tek havalimanı ve 13.5 milyon insanın durağı olan Hellenikon 2004 yılında kapatılmıştı. O tarihten bu yana havalimanını 'dönüştürmek' için çok sayıda proje teklif edilmişti.
Ancak Lamda Development şirketinin teklif ettiği havalimanını çok sayıda otelin ve mağazanın yer aldığı bir tatil köyüne dönüştürmeyi planlıyor.

7 milyar euro ayrılan proje hakkında Reuters'a konuşan Lamda Development Başkanı Odisseas Athanasiou, "Bu proje dış sermayedarların Yunanistan’da yatırıma yönelik psikolojilerini değiştirecek türden" dedi.

Bin 530 hektarlık alana uygulanması planlanan projenin geçen yıl 23.5 milyon turistin ziyaret ettiği Yunanistan turizmine farklı bir ivme kazandırması bekleniyor.

Havalimanı tatil köyü oluyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Fenermoda ~ 2 yıl önce
Hiç bir şey yapamazlar,yapmayacaklar.tembel bir toplum halk politikacılar,hepsi tembel.yunan ata sözü var en iyi Yunanlı çalışmayan yunanlıdır.çivi bile çakılmayacak.daha bisikletin iç lastiğini imal edemeyen bir halk topluluğu aç kalmaya mahkumdur.bu proje hayaldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zavallı ~ 2 yıl önce
Nasıl bir kin ve nefret bu seninki??? Allah kurtarsın, zavallı.
Fenermoda ~ 2 yıl önce
Ne kini terbiyesiz Yunan uşağı ne kini ,Yunan mısın ? Ne kini doğruları yazdım .aç lar aç aç toplum,egoist tembel ve Türk düşmanı bir toplum.7 den 70ine ,neyi kimi savunuyorsun ? Zavallı sizlersiniz.yunanın havalimanında tuvalet kağıdını ayrı pis bir torbaya atar herkes bumu senin övdüğün Yunan?100 yıl gerideler türkiyeden.ne yatırım yaparlar nede yatırımcı gelir pilotlarıda kaçar gider THY den korkudan yalanmı, Bana zavallı diyen ahlaksıza bir bilgi asırlardır bildiğimiz Türk kahvesinin ismini Bizans kahvesi olarak satan bir kompleksli halktan ne beklersiniz?o halkta senin gibi zavallı.
kevser ~ 2 yıl önce
Charter ve low cost firmaları için çok güzel bir HUB olabilirdi. Bu Yunanlılar zeytinin yağını çıkarmaktan başka bşy bilmiyorlar. Ticari kafası olan adam zaten tabak kırmaz! Biz yıllarca gazete kuponları biriktirerek çeyizlerimizi tamamlamaya çalıştık gözü yaşlı :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 2 yıl önce
Atina havalimanı zaten kapasitesini tam kullanmıyorken low cost için ayrı bir havalimanı açıp yolcuyu bölmek saçma olur.
Nk ~ 2 yıl önce
Haberde yanlışlık var. Hellenikon havalimanı (LGAT) 2004'de değil, 2001'de, 29 Mart tarihinde, yeni Eleftherios Venizelos havalimanının hizmete girdiği gün kapanmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000