28 Ağustos 2016, Pazar 08:54:52

Havalimanı taksicilerinden zam tepkisi

Ücretlere yapılan yüzde 5'lik zam havalimanındaki taksicileri memnun etmedi İki yıldır zam almadıkların öne süren taksiciler zamların çok yetersiz olduğunu söyledi.
  • Gerçekten çok ayıp bişey bu dalga geçer gibi bu ne rezillik belediye bize üvey evlat mumelesi yapıyor basit örnek trafik sigortasına son 1 yılda yüzde üçyüz elli zam geldi bunun gibi birsürü örnek var ben Hakkı'mı helal etmem böyle insanlara alsınlar inşallah kendi aylıklarınada 2 senede yüzde beş zam gelir
  • KALKIŞMA GECESİ VATANDAŞDAN 100$ İSTEYEN VEYA ÇOK FAHİŞ FİYAT İSTEYEN(400 TL GİBİ) HAVALİMANI TAKSİÇİLERİ BU DÜŞÜNCENİZDEN DOLAYI BETER OLUN BETER.BU NE VİCDANA NEDE İNSANLIĞA NEDE MÜSLÜMANLIĞA SIĞAR.BUMU VATAN,MİLLET SEVGİSİ.???
  • Bunların abileri Alturda değnekçilik yapıyor. Birileri şu otobüsçüleri de dürtse iyi olacak.
  • Havalimanında taksiye bineceğine ingilterede faketaxi ye bin en azından ücret almazlar! Nasıl olsa yapılanlar aynı

Ücretlere yapılan yüzde 5'lik zam havalimanındaki taksicileri memnun etmedi İki yıldır zam almadıkların öne süren taksiciler zamların çok yetersiz olduğunu söyledi.

Zammın çok yetersiz olduğunu söyleyen Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, ”Yirmi dört aydır hiçbir zam almıyoruz. Bizim hayatımız sadece akaryakıt değil. Bize hiç zam yapmasın aman iki ay sonra düzgün bir zam yapsın. Biz bu zammı kabul etmiyoruz. Ülkemizin durumu belli zor günlerden geçiyor. Herkes gibi sokaklara dökülmek istemiyoruz. Ama bizim idarecilerin de adaletli olmasını bekliyoruz. İlla sokaklara düşüp eylemi yapmamız gerekiyor. Bunu yapmamız mümkün değil” dedi.

Bu zam oranlarının değişmemesi durumunda taksimetrelerini yeni zamlı tarifeye ayarlatmayacaklarını söyleyen Fahrettin Can, “Bu taksimetre zammını uygulamayacağız. Yüzde beş zaten bizim yapmamıza değecek bir şey değil. Bu taksimetre ayarlarına biz zaten 3 yüz 4 yüz lira para veriyoruz. Niye böyle bir zammı biz gelip de uygulayalım ki. Zammı uygulamayacağız. Böyle bir zammı kabul etmemiz mümkün değil. Bu bizimle alay etmektir. Dalga geçmektir. Biz de insanız bizim de çoluğumuz çocuğumuz var. Bunu kabul etmiyoruz ve protesto ediyoruz. Hiçbir kurum yoktur ki yirmi dört ay zam almasın. Gösterin bana yirmi dört aydır zam almayan bir kurum. Bize böyle bir zam teklif etmek çok ayıptır” diye konuştu.

Taksicilere yapılan baskıların artığını söyleyen Muhammed Mayra, “Yaklaşık 22 yıldır taksicilik yapıyorum. fakat şu son iki üç yıl içerisinde taksicilere uygulanan baskılar arttı. Özellikle şu yüzde beşlik zam çok gülünç ve komik. Yaklaşık 5 yüz bin kişinin bu sektörden ekmek yediğini düşünürsek, bu zam bu insanları ciddiye almamak anlamına geliyor. Bizim bu zammı bu şekilde kabul etmemiz mümkün değil” diye konuştu.

Havalimanı taksicilerinden zam tepkisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (97)

Serdar ~ 2 yıl önce
Gerçekten çok ayıp bişey bu dalga geçer gibi bu ne rezillik belediye bize üvey evlat mumelesi yapıyor basit örnek trafik sigortasına son 1 yılda yüzde üçyüz elli zam geldi bunun gibi birsürü örnek var ben Hakkı'mı helal etmem böyle insanlara alsınlar inşallah kendi aylıklarınada 2 senede yüzde beş zam gelir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 2 yıl önce
KALKIŞMA GECESİ VATANDAŞDAN 100$ İSTEYEN VEYA ÇOK FAHİŞ FİYAT İSTEYEN(400 TL GİBİ) HAVALİMANI TAKSİÇİLERİ BU DÜŞÜNCENİZDEN DOLAYI BETER OLUN BETER.BU NE VİCDANA NEDE İNSANLIĞA NEDE MÜSLÜMANLIĞA SIĞAR.BUMU VATAN,MİLLET SEVGİSİ.???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değnek ~ 2 yıl önce
Bunların abileri Alturda değnekçilik yapıyor. Birileri şu otobüsçüleri de dürtse iyi olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Faketaxi ~ 2 yıl önce
Havalimanında taksiye bineceğine ingilterede faketaxi ye bin en azından ücret almazlar! Nasıl olsa yapılanlar aynı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fake ~ 2 yıl önce
bak bu güzeldi ince görmüşsün kutluyorum

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000