23 Temmuz 2012, Pazartesi 16:23:40

HAVALİMANI METRO HATTINA DÜZENLEME...

İstanbul Ulaşım A.Ş., Aksaray-Havalimanı hattıyla ilgili değişikliği Twitter hesabından duyurdu...
  • DÜNYA BAŞKENTİ DEDİKLERİ ŞEHRE BAKIN GECE GELEN METRO NOLMADIĞI İÇİN YA TAKSİYE YADA MAHSUR KALIYOR NE SAÇMA Bİ BAŞKENTMİŞ :d
  • İstanbul'da en çok kullanılan metro seferleri Atatürk Havalimanı olsa gerek ki sabah yada gece uçağı olan yolcular çok zor durumda kalıyorlar. 24 saat kullanıma hazır metroların olması çok yerinde bir hizmet olacak. Gereği en kısa zamanda yapılsın lütfen!!
  • ahaha, birisi dünya başkenti yazmış ist için :) ortaokulda öğretilen şoven bilgi artıkları ile elbette öyle sanırsın. başkent istanbul. canım hangi tarihte başkent? nerenin başkenti? ya bi gidin okuyun lan, neyin kafası bu? müslüman kafası!
  • ELBETE METRO 24 SAAT ÇALIŞSA BENCEDE İYİ OLUR FAKAT DÜNYANIN HEMEN HEMEN TÜM BÜYÜK HAVALİMANLARINDA UYGULAMA AYNI

İstanbul Ulaşım A.Ş.'nin resmi twitter hesabı olan @istanbul_ulasim'dan atılan tweette "M1 Aksaray-Havalimanı hafif metro hattında seferlerimiz Aksaray ve Havalimanı'ndan karşılıklı olarak 01:00'e kadar uzatılmıştır" denildi.

Bugüne kadar bu hatta seferler her iki taraftan da saat gece 00:00'a kadar gerçekleşiyordu.

1989'dan bugüne yolcu taşıyan Aksaray-Atatürk Havalimanı Hafif Metro hattı, günlük yaklaşık 220 bin yolcu taşıyor.

1. etabında Aksaray - Kartaltepe arasında hizmet veren Metro, 18 Aralık 1989 tarihinde Esenler, 31 Ocak 1994 tarihinde Otogar ve daha sonrasında ikinci etabı oluşturan Terazidere, Davutpaşa, Merter, Zeytinburnu ve Bakırköy istasyonlarının da açılması ile potansiyelini arttırdı.

Zaman içinde yapılan yatırımlarla yeni istasyonlar sisteme dahil edilmiş, son olarak 13 Aralık 2002 tarihinde Dünya Ticaret Merkezi ve Havalimanı istasyonları açıldı. (Habertürk)

HAVALİMANI METRO HATTINA DÜZENLEME...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

AZİZ ALÇİN ~ 2 yıl önce
DÜNYA BAŞKENTİ DEDİKLERİ ŞEHRE BAKIN GECE GELEN METRO NOLMADIĞI İÇİN YA TAKSİYE YADA MAHSUR KALIYOR NE SAÇMA Bİ BAŞKENTMİŞ :d

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 3 yıl önce
İstanbul'da en çok kullanılan metro seferleri Atatürk Havalimanı olsa gerek ki sabah yada gece uçağı olan yolcular çok zor durumda kalıyorlar. 24 saat kullanıma hazır metroların olması çok yerinde bir hizmet olacak. Gereği en kısa zamanda yapılsın lütfen!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prometheus ~ 6 yıl önce
ahaha, birisi dünya başkenti yazmış ist için :) ortaokulda öğretilen şoven bilgi artıkları ile elbette öyle sanırsın. başkent istanbul. canım hangi tarihte başkent? nerenin başkenti? ya bi gidin okuyun lan, neyin kafası bu? müslüman kafası!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇOK KONUŞAN DEĞİL ÇOK GEZEN ~ 6 yıl önce
ELBETE METRO 24 SAAT ÇALIŞSA BENCEDE İYİ OLUR FAKAT DÜNYANIN HEMEN HEMEN TÜM BÜYÜK HAVALİMANLARINDA UYGULAMA AYNI

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000