14 Nisan 2018, Cumartesi 12:28:43

Havalimanı metro hattı yenilenecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), modern metro sistemine geçişinin ilk adımı olan ve 30 yıl önce hizmete giren M1 Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattının kapasitesini artırmak için bir proje geliştirdi.
  • İstanbul’a 4.havalimanı şart. Bu gerçeği görmemek imkansız artık. Acil olarak yapılması lazım. Beşiktaş veya Üsküdar sahile yapılabilir. Avm sistemi uygulanabilir.
  • Bu demektir ki yeni havalimanının açılmasına daha uzun yıllar var.
  • Arkadaşlar O metro havalimanı için yapılan bir yolcu taşıma sistemi deil Yenikapida başlayıp şehrin 23 noktasından insan alıp bırakan hizmet eden bir sistemdir Kaldiki havalimanı taşınsa bile oraya yapılacak olan farklı bir şey 8cinde gerekli ve bugün beylikdüzü esenyurt silivri tarafına gitmesi gerekiyor Ayrıca 4 lü dizi kaldırmıyor yolcu kapasitesini 5 li dizi olması gerekiyor ve çok eski bir hat revize edilmesi gerekiyor bu şart
  • şimdi esas soruyu kimse sormuyor, neden metrobüs 24:00/06:00 arasında her 00:30 dakikada bir geçiyorda metro bu saatler arasında kapalı!!!!! ve daha da kötüsü yeni havalimanında da aynı durum olucak mı? kimse taksicilere sağlanan bu imtiyazı konuşmuyor, acaba birilerinin onlarca taksi plakasımı var????

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), modern metro sistemine geçişinin ilk adımı olan ve 30 yıl önce hizmete giren M1 Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattının kapasitesini artırmak için bir proje geliştirdi.

İBB Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü 'Yenikapı-Atatürk Havalimanı Hafif Metro Hattı ve Esenler Yerleşkesi Kapasite Artırımı, İnşaat ve Elektro-Mekanik Sistemleri Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri' adı altında bir ihale açtı. Metro revizyonu çerçevesinde peronlar uzatılacak, istasyonlar yenilenecek, Kocatepe İstasyonu'na ilave peron yapılacak ve üstgeçit revize edilecek. Çalışmalar kapsamında elektrik, elektronik, hat, tünel havalandırma ve istasyon havalandırma revizyonları da yapılacak.

21 kilometrelik çift hatlı ve 18 istasyonlu hafif metronun revize edilmesiyle ilgili ihale 15 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak. İstasyon boylarının uzatılmasıyla, 4'lü vagon dizisi şeklinde çalışan metro araçları 5'li dizi haline gelecek. Yapımına 1986'da başlanan ve ilk etabı 1989 yılında hizmete alınan hafif metro hattında, Ulaşım A.Ş.'nin verilerine göre tek yönde 170 sefer yapılıyor, günlük ortalama 400 bin yolcu taşınıyor.

Havalimanı metro hattı yenilenecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

320 Cpt. ~ 3 ay önce
İstanbul’a 4.havalimanı şart. Bu gerçeği görmemek imkansız artık. Acil olarak yapılması lazım. Beşiktaş veya Üsküdar sahile yapılabilir. Avm sistemi uygulanabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demek ki ~ 3 ay önce
Bu demektir ki yeni havalimanının açılmasına daha uzun yıllar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DADAS ~ 3 ay önce
Arkadaşlar O metro havalimanı için yapılan bir yolcu taşıma sistemi deil Yenikapida başlayıp şehrin 23 noktasından insan alıp bırakan hizmet eden bir sistemdir Kaldiki havalimanı taşınsa bile oraya yapılacak olan farklı bir şey 8cinde gerekli ve bugün beylikdüzü esenyurt silivri tarafına gitmesi gerekiyor Ayrıca 4 lü dizi kaldırmıyor yolcu kapasitesini 5 li dizi olması gerekiyor ve çok eski bir hat revize edilmesi gerekiyor bu şart

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekler ~ 3 ay önce
şimdi esas soruyu kimse sormuyor, neden metrobüs 24:00/06:00 arasında her 00:30 dakikada bir geçiyorda metro bu saatler arasında kapalı!!!!! ve daha da kötüsü yeni havalimanında da aynı durum olucak mı? kimse taksicilere sağlanan bu imtiyazı konuşmuyor, acaba birilerinin onlarca taksi plakasımı var????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uber kimin ~ 3 ay önce
ona da bakın... hamdolsun kandırıldık yine

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000