04 Ocak 2014, Cumartesi 10:21:25

"HAVALİMANI KAPATILACAK" İDDİALARINA SERT TEPKİ!

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, Trabzon Havalimanı'nın kapatılıp tadilata alınacağı söylentilerinin doğru olmadığını söyledi.
  • Trabzon'un derdi Orgi ve Rize'ye yapılacak havaalanı.İkisi de bittiğinde Trabzon'un yolcu ve uçak sayısı yarı yarıya düşecektir.
  • Başkan söyleneni anlamamis:)
  • Bir havaalanının bakıma alınması kadar normal bir şey var mı? Anormal olan havaalanının bakıma alınmaması değil mi? Ama her ne hikmetse konu Trabzon olunca bir abuk sabukluk başlıyor ki sormayın gitsin. Ordu-Giresun havalimanından uçmamak için şartları zorlamanın izahı ancak katı bir şovenizmle izah edilebilir. Allah akıl fikir versin, kendilerinden başkasını adam yerine koymamak maalesef şiar haline gelmiş. Sonra da bölgede sevilmemekten şikayet ederler...
  • Herseye karsi Trabzon lobisi... En sonunda bir kirim olacak Allah gostermesin... :( O zaman da diyecekler ki zamaninda akliniz neredeydi... Pist basinda DHMI ve DLH yetkililerinin yillardir yaptiklari olcumler var... Pist basi her yil 10 - 30 cm cokme yasaniyor. Ey Trabzonlu hemsehrilerim... Birakinda herkes gorevini yapsin. Olasi bir kirim halinde belkide siz de o teyyarenin icinde olabilirsiniz... Havaciligin en onemli sozu: SAFETY FIRST....

Ordu’nun Güzelyalı ilçesi Kaymakamı Cuma Emeç'in Ordu ve Giresun illerinin ortak kullanacağı Gülyalı İlçesi’nde yapımı süren havalimanının Haziran ayında faaliyete geçeceğini ve Trabzon Havalimanı'nın tadilata gireceği söylemesi Trabzon’da tepkilere yol açtı.

Emeç'in “Bizim havalimanımız Haziran’da faaliyete geçecek. Bu tarihten itibaren Trabzon Havalimanı tadilata girecek. Dolayısıyla çok büyük avantaj elde edeceğiz” ifadeleri üzerine AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar bir açıklama yaptı.

Güzelyalı Kaymakamı'nın bu açıklamayı neye dayanarak açıkladığına anlam veremediğini ifade eden Günnar, “Ordu ve Giresun illerinin ortak kullanacağı Gülyalı İlçesi’nde yapımı süren havalimanının Haziran ayında bitirilmesi planlanıyor. Hem Ordu hem de Giresun illerimize hitap edecek havalimanı bölgemiz adına çok önemli bir yatırımdır. Gülyalı kaymakamı Sn. Emeç ‘in havalimanı ile ilgili açıklamalarını basından takip ettik. Kendi havalimanları hakkında yaptığı açıklamayı uluslararası hüviyetinde olan Trabzon Havalimanı üzerinden yapılmasını bir anlam veremedik. Ulaştırma bakanlığımız ve Devlet Havalimanı işletme müdürlüğü yetkilileri ile bir dizi görüşmeler yaptık. Şuan itibariyle Trabzon Havalimanın bakıma alınması söz konusu değildir. Teknik olarak da havalimanı pistinin onarılmasını gerektirecek bir durum yoktur. Bakanlığında Trabzon Havalimanı'nı bakıma alma planı gözükmemektedir. Turizmin en yoğun olduğu dönem bölge turizminin can damarı olan Trabzon Havalimanı’nın bakıma alınması söz konusu olmayıp kaymakamın açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır. Endişe etmeye gerek yok. Trabzonumuz bölgemizin başkenti konumundadır. O havalimanının faaliyete geçmesi bölgemiz adına faydalı olup Trabzon açısından bir şeyi değiştirmeyecektir. Havalimanımız tam kapasiteye Trabzonumuza ve bölgemize hizmet veremeye devam edecektir” dedi.

"HAVALİMANI KAPATILACAK" İDDİALARINA SERT TEPKİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

LTCG ~ 5 yıl önce
Trabzon'un derdi Orgi ve Rize'ye yapılacak havaalanı.İkisi de bittiğinde Trabzon'un yolcu ve uçak sayısı yarı yarıya düşecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Başkan söyleneni anlamamis:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İŞİN ÖZÜ... ~ 5 yıl önce
Bir havaalanının bakıma alınması kadar normal bir şey var mı? Anormal olan havaalanının bakıma alınmaması değil mi? Ama her ne hikmetse konu Trabzon olunca bir abuk sabukluk başlıyor ki sormayın gitsin. Ordu-Giresun havalimanından uçmamak için şartları zorlamanın izahı ancak katı bir şovenizmle izah edilebilir. Allah akıl fikir versin, kendilerinden başkasını adam yerine koymamak maalesef şiar haline gelmiş. Sonra da bölgede sevilmemekten şikayet ederler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LAZ ~ 5 yıl önce
Herseye karsi Trabzon lobisi... En sonunda bir kirim olacak Allah gostermesin... :( O zaman da diyecekler ki zamaninda akliniz neredeydi... Pist basinda DHMI ve DLH yetkililerinin yillardir yaptiklari olcumler var... Pist basi her yil 10 - 30 cm cokme yasaniyor. Ey Trabzonlu hemsehrilerim... Birakinda herkes gorevini yapsin. Olasi bir kirim halinde belkide siz de o teyyarenin icinde olabilirsiniz... Havaciligin en onemli sozu: SAFETY FIRST....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000