19 Aralık 2009, Cumartesi 08:18:24

Havalimanı güvenliği kurşun yağdırdı!

Böyle güvenlik önlemi görülmedi! Havalimanına geldiniz ve güvenlik görevlisi bilgisayarınıza kurşun sıkmaya başladı... Ne yaparsınız?
  • BU HAYVANLAR YILLARDIR FILISTINLILERE SUPHELI DIYE ATES ETMIYORLARMI.COCUK KADIN DEMEDEN..BU KADIN NIYE SASIRMIS BU KADAR ANLAMADIMKI....
  • Sacma yalan bir haber.Ne yani dizustu bilgisayara niye ates ediyor?Bomba olsada ates edince suratina patlasa ne olacak))))
  • Guvenlik diye kafayi yemisler.
  • Basladigi isi yarim burakti....... Tekrarlanacak galiba..... zamani belirsiz.....hayirlisi bakalim.....

Özellikle ABD'deki 11 Eylül olaylarından sonra havaalanlarında güvenlik konusundaki tedbirler büyük oranda arttırıldı. Tüm dünyada artık havaalanlarında en ufak bir şüpheli duruma bile izin verilmiyor. İsrail'de yaşanan son olay paranoyanın hangi boyutlara varabileceğini gösteriyor.

Olayı anlatan Lilly Sussman blog'unda yaşadıklarını şöyle anlattı: "Havaalanındaki Güvenlik görevlilerinin soruları üzerine Tel Aviv'de yaşayan akrabalarım olduğunu anlattım ve telefon numaralarını verdim. Yaptıkları görüşmenin numaraları doğrulamak için olduğunu sanıyordum ki bir anons duydum. Anonsta şunlar söyleniyordu: "Duyacağınız silah seslerinden dolayı endişelenmeyin. İsrail polisi şüpheli bir yolcu valizini patlatacak". Kısa bir süre sonra kendisini güvenlik şefi olarak tanıtan bir adam geldi ve "Özür dilerim ama diz üstü bilgisayarınızı patlatmak zorundaydık" dedi".

Gerçekten de Sussman'ın MacBook'u havaalanı polisi tarafından şüpheli bulunmuş ve kontrol etmek için üzerine üç el ateş edilmişti. Susman hala olaya bir anlam veremiyor. Tek tesellisi ise polislerin sabit diski ıskalamış olması sayesinde verilerinin kaybolmamış olması...

Havalimanı güvenliği kurşun yağdırdı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
BU HAYVANLAR YILLARDIR FILISTINLILERE SUPHELI DIYE ATES ETMIYORLARMI.COCUK KADIN DEMEDEN..BU KADIN NIYE SASIRMIS BU KADAR ANLAMADIMKI....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sacma yalan bir haber.Ne yani dizustu bilgisayara niye ates ediyor?Bomba olsada ates edince suratina patlasa ne olacak))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Guvenlik diye kafayi yemisler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Basladigi isi yarim burakti....... Tekrarlanacak galiba..... zamani belirsiz.....hayirlisi bakalim.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000