02 Aralık 2016, Cuma 10:33:20

Havalimanı çöplüğe döndü

El Prat Havalimanı'nda temizlik görevlileri dört günlük greve gidince, terminallerin içinde çöp dağları oluştu.
  • Bunu temizlikçiler kasıtlı yapmışlardır çünkü 4 veya 5 sene öncede aynı durumla karşılaşmıştım barcelonada ve o zaman konuştugum bir eleman bunu kasıtlı olarak yaptıklarını söylemşti
  • işte medeniyet değil mi ?
  • Havaalanında 4 gün greve gidilse her yerde çöp birikmez. Avrupa da zaten yere çöp atmazlar. Belli ki kasıtlı olarak her yere çöp dökülmüş. Bu tam bir rezalet. Çok sağlıksız, virüslerin kolayca ve çabuk yayılabileceği bir ortam. Tuvaletlerin halini görmek dahi istemem. Çalışanların hakkını araması çok iyi BCN her sezon çok yoğun olarak kullanılan işlek bir havaalanı işçilere istediklerini kesinlikle vermeliler yoksa BCN için sonuçları daha kötü olacaktır.
  • Bu durum bizim hava limanlarımızda olsa, önce Avrupa Birliği kınardı, sonra başkonsolosluklar aşı olun uyarısı yapardı, ülkemize seyahat uyarısı yayınlardı, medyalarında karikatürler çizilir, gazetelerinde de boy boy haber yaparlardı. Grevi yapan temizlik işçileri de işten tazminatsız kovulur, yöneticileri tarafından da tartaklanırdı.

El Prat Havalimanı'nda temizlik görevlileri dört günlük greve gidince, terminallerin içinde çöp dağları oluştu.

İspanya'nın Barcelona kentindeki uluslararası El Prat Havalimanı'nı kullanan yolcular, hayatlarında daha önce görmedikleri bir manzarayla karşılaştı.

Havalimanında çalışan temizlik işçilerinin dört günlük greve gitmesiyle, terminaller tamamen çöplüğe döndü.

Uluslararası haber ajansları Reuters ve Associated Press, Barcelona'dan çöpler içinde bekleyen veya bavullarıyla yürüyen yolcuların fotoğraflarını geçti. Bazı yolcuların yürümekte zorlandığı görülüyor.

Halihazırda havalimanının her yeri çöp dolu ve bu görüntü yeni haftaya kadar devam edecek. Pazartesi gününe kadar çöp dağının artması bekleniyor.

Havalimanı çöplüğe döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

AG1910 ~ 2 yıl önce
Bunu temizlikçiler kasıtlı yapmışlardır çünkü 4 veya 5 sene öncede aynı durumla karşılaşmıştım barcelonada ve o zaman konuştugum bir eleman bunu kasıtlı olarak yaptıklarını söylemşti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ehehe ~ 2 yıl önce
işte medeniyet değil mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BCN ~ 2 yıl önce
Havaalanında 4 gün greve gidilse her yerde çöp birikmez. Avrupa da zaten yere çöp atmazlar. Belli ki kasıtlı olarak her yere çöp dökülmüş. Bu tam bir rezalet. Çok sağlıksız, virüslerin kolayca ve çabuk yayılabileceği bir ortam. Tuvaletlerin halini görmek dahi istemem. Çalışanların hakkını araması çok iyi BCN her sezon çok yoğun olarak kullanılan işlek bir havaalanı işçilere istediklerini kesinlikle vermeliler yoksa BCN için sonuçları daha kötü olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış ~ 2 yıl önce
Orası uluslararası bir havalimanı ve bir çok farkli etnik kökenli insan geliyor onların yaşamlarında bu tarz davranışlar mevcut o yüzden kasıtlı olarak temizlik çalışanlarının yaptığı birşey değil
BCN ~ 2 yıl önce
Resimleri daha dikkatli incelerseniz çöp kutusunun etrafında ve oturma yerlerinin dışında kalan her yerde eşit miktarda kesilmiş gazete, kağıt ve kontuardan çıkarılan çöp evraklar olduğunu göreceksiniz. Hiçbir yolcu elindeki gazeteyi parçalayarak yere bu şeklide dağıtmaz. Bu işçilerin bir eylemidir. Genelde Ortadoğu, Afrika gibi yerlerin dışında kimsenin yaşam tarzında yere çöp atmak yoktur.
Aviator ~ 2 yıl önce
Bu durum bizim hava limanlarımızda olsa, önce Avrupa Birliği kınardı, sonra başkonsolosluklar aşı olun uyarısı yapardı, ülkemize seyahat uyarısı yayınlardı, medyalarında karikatürler çizilir, gazetelerinde de boy boy haber yaparlardı. Grevi yapan temizlik işçileri de işten tazminatsız kovulur, yöneticileri tarafından da tartaklanırdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000