18 Mart 2012, Pazar 08:57:00

HAVALİMANI BU YIL İÇİNDE AÇILACAK...

Altıntaş Kaymakamı ve Belediye Başkanı, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde yapılan ve bölgeye hizmet edecek olan Altıntaş Havalimanının 29 Ekim 2012 tarihinde açılacağının müjdesini verdi...
  • Yassah gardeşim yassah. Yıllarca bu zihniyetle büyütülmedik mi? Askeri meydanlar sivil uçuşlara açık olursa orada yoğun bir faaliyet olur, uykuları kaçanlar olur... Bu sebeple yassah..
  • Kesinlikle ve kesinlikle Türkiye'nin en gereksiz havalimanı olacaktır.Yazık oraya giden paraya yazık paralarımıza ben bu devlete vergi vermekten hicap duyuyorum.
  • İlk Yorumu Yapan Arkadaşım Bu Havalimanı Bu Tarihte Açılancak Dendi İse Açılır Sen Merak Etme Olurmu ..Merakın IC yönetiçilerinin Açıklaması ile Giderilecekse Senin IC ile ilgili Bir Kuyruk Acın var Sanırım ,seni Açıklamada kesmez .Vaktin Olur ve Gerçekten Ögrenmek İstersen Bir ara Şantyeye Gelde bitip Bitmeyecegini Yerinde Gör Olurmu Güzel Kardeşim....
  • Altıntaş havaalanı nedir?
Altıntaş Kaymakamı ve Belediye Başkanı, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde yapılan ve bölgeye hizmet edecek olan Altıntaş Havalimanının 29 Ekim 2012 tarihinde açılacağının müjdesini verdi. 
 
Kütahya'nın Altıntaş ilçesi Kaymakamı Yaşar Aksanyar ve Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak ilçe sınırları içerisine yapılan ve Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet edecek olan Altıntaş Zafer Havalimanının açılış tarihinin öne alındığını belirterek 29 Ekim 2012 tarihinde açılacağını duyurdular. Zafer Havalimanı'nın temel atma töreninde Bakan Veysel Eroğlu, yapımcı firmadan, havalanının 30 Ağustos 2013 günü saat 13.13'de açılacağına dair söz almıştı. 
 
"ZAFER HAVALİMANI İLE ALTINTAŞ BÜYÜK GELİŞİM GÖSTERECEK" 
 
İlçedeki gelişmeler ve Havalimanı ile birlikte kazanılacak değerler hakkında bilgiler veren Altıntaş Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Altıntaş'ın havalimanıyla birlikte gelişimini hızlandırması ve bundan kendine pay çıkarması halinde ilçe nüfusunun önümüzdeki 15 yıl içerisinde 60-100 bin civarına ulaşabileceğini kaydetti. Kaymakam Aksanyar açıklamasında şunları söyledi: "Altıntaş'ın en büyük şansı Zafer Havalimanının ilçe sınırları içerisine yapılması ve 29 ekimde açılıyor olması. Açılışla birlikte devlet buraya 800 bin yolcuyu garanti ediyor. Nasıl garanti ediyor? Örneğin uçuş planlarını yapan kuruluş diyor ki "Bu yıl Hac uçuşlarını Zafer Havalimanından vereceğim" diyor. Bu katma değeri ile birlikte bölgeye bir etki yapacak. 800 bin yolcu ortalama 3 kişi ile geldiğinde yılda yaklaşık 2 milyon 400 kişiye ulaşır. Bu durum Altıntaş için çok büyük bir oran. 
 
Diğer yandan daha önceden Altıntaş sınırları içerisinde düşünülen bir Organize Sanayi Bölgesi yeri bulunuyordu. Burası şimdi Sayın Valimiz Kenan Çiftçi Bey'in gayretleri ile oluşturulan Stratejik Planda Endüstri Bölgesi olarak düşünülüyor. Bu tabi düşünce aşamasında. Ama bu durum gerçekleşir ve yatırımcıların dikkati çekilebilirse 1 yıl içerisinde yaklaşık 20-25 bin çalışan demektir." 
 
"BEŞKARIŞ BARAJI 100 BİN DÖNÜM ARAZİ SULAYACAK" 
 
İlçenin diğer büyük projelerinden biri olan Beşkarış Barajı hakkında da bilgiler veren Kaymakam Aksanyar, "Beşkarış barajı bugün ortalama yaklaşık 100 bin dönüm arazi sulayabilecek bir baraj. Bunun çalışmaları devam ediyor. Oluşturulan projelerin ihale edilmesi, sulama birliklerinin kurulması ve kanalet yapımları yaklaşık 4 yıl sürecek. Bizim amacımız süreci kısaltmak, 2 yıla çekmek. Ürün hesabı yapıyoruz; sulamaların başlamasıyla mesela pancarda ortalama en az yüzde 150 kazanç sağlanacak. Bunlar çok ciddi rakamlar. Bunlar büyük sayılabilecek projeler arasında sayılabilir. Bunun yanında ilçemize bağlı Saraycık Köyünde Termal su arama çalışmalarımız devam etmekte. Buradaki çalışmada yaklaşık 700 metreye kadar inildi. Burada hedeflenen yaklaşık 2 bin veya 2 bin 200 metreye kadar inip 130 derece Termal suya ulaşmak. Altıntaş ovasında da sıcak suya ulaşma çalışmaları devam etmekte" diye konuştu. 
 
"AFYONKARAHİSARLI YATIRIMCILAR ALTINTAŞ'A DAHA ÇOK İLGİLİ" 
 
Zafer Havalimanı projesi ile birlikte Afyonkarahisarlı yatırımcıların Kütahyalılara göre Altıntaş ve çevresine daha çok ilgililer" diyen Kaymakam Aksanyar, "Örneğin Afyonlu yatırımcılar bana geliyorlar, hazine arazisinin olup olmadığını soruyorlar. Buralara tesis ve yatırım düşündüklerini söylüyorlar. Epeyce bir ilgi duyduklarını görünce en son bir çalışma yaptırdım. Bu civardaki hazine arazilerinin hepsini çıkardım, gelenin önüne koyuyorum. "Buyurun seçin, girin ihaleye alabiliyorsanız alın" diyorum. Bu gelişmeler çok güzel gelişmeler. Benim amacım Altıntaş halkımıza gelişmeler karşısında merak uyandırmak, buradaki kapasiteyi ortaya çıkarmak. Eğer bunu başarabilirsek ve Altıntaş halkı da kendisini gelişmelere katarsa 10-15 yıl içerisinde buranın 60 bin ile 100 bin arasındaki bir nüfusa ulaşır. Benim buradaki niyetim ve hedefim bu. Umarım başarılı oluruz" şeklinde konuştu. 
 
Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak'ın ve ekibinin de çok iyi işler yaptığını, ilçe merkezindeki gelişimine büyük katkılarının olduğunu anlatan Kaymakam Aksanyar, Başkan Yüzüak'a gayretli çalışmalarından ve gelişim için gösterdiği çabalarından dolayı teşekkür etti. 
 
"ALTINTAŞ GÖRÜCÜYE ÇIKTI" 
 
Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak da Kaymakam Yaşar Aksanyar'ın ilçesi için büyük bir fırsat olduğunu, ilçe olarak bunu değerlendirmeye çalıştıklarını belirterek Kaymakam Aksanyar'a teşekkür etti. Zafer Havalimanının açılış tarihinin öne alınarak 29 Ekim 2012 tarihinde Cumhuriyet Bayramında açılacağı bilgisini anımsatan Başkan Yüzüak, "Sayın Kaymakamımız Yaşar Aksanyar'ın gelişim ve değişim ile ilgili söylediği sözlerin tamamına katılıyorum. 
 
Altıntaş artık hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe. Kabuğumuzu kırmaya başladık. Altıntaş şimdilerde adeta görücüye çıkmış gibi. Buradan yatırımcılara seslenmek istiyorum. "Gelin buradaki fırsatları değerlendirin." 
 
Altıntaş geleceğin kenti. Biz bu yöndeki çalışmalarımıza hız verdik. İlçemiz bakir arazileri, tarihi ve kültürel dokusuyla keşfedilmeye hazır bir yer. Bizler bu ilçenin yerel yöneticileri olarak bunun çok iyi farkındayız. Altıntaş hep birlikte geleceğe taşıyacağız" diye konuştu.
HAVALİMANI BU YIL İÇİNDE AÇILACAK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
Yassah gardeşim yassah. Yıllarca bu zihniyetle büyütülmedik mi? Askeri meydanlar sivil uçuşlara açık olursa orada yoğun bir faaliyet olur, uykuları kaçanlar olur... Bu sebeple yassah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kesinlikle ve kesinlikle Türkiye'nin en gereksiz havalimanı olacaktır.Yazık oraya giden paraya yazık paralarımıza ben bu devlete vergi vermekten hicap duyuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İlk Yorumu Yapan Arkadaşım Bu Havalimanı Bu Tarihte Açılancak Dendi İse Açılır Sen Merak Etme Olurmu ..Merakın IC yönetiçilerinin Açıklaması ile Giderilecekse Senin IC ile ilgili Bir Kuyruk Acın var Sanırım ,seni Açıklamada kesmez .Vaktin Olur ve Gerçekten Ögrenmek İstersen Bir ara Şantyeye Gelde bitip Bitmeyecegini Yerinde Gör Olurmu Güzel Kardeşim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Altıntaş havaalanı nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000