28 Ağustos 2009, Cuma 07:33:08

Havalimanı anılarını 50 bin dolara satacak

Ünlü yazar Alain de Botton 21 Ağustos 2009 tarihinden başlayarak bir hafta boyunca Heathrow havaalanı yatılı yazarı oldu...

Ünlü yazar Alain de Botton 21 Ağustos 2009 tarihinden başlayarak bir hafta boyunca Heathrow havaalanı yatılı yazarı oldu. Bu bir hafta boyunca Heathrow havaalanında kalacak olan Alain de Botton bu süre içerisinde 20,000 kelimelik bir roman da yazacak. Romanının Modern dünyayla ilişki kurabilmek için yeni bir tür edebiyat arayışında olduğunu söyleyen Botton, bu uğraşı karşılığında BAA şirketinden 50,000 $ ücret alacak. Kitap, eylül ayında basılacak ve Heathrow havaalanında 10,000 adet ücretsiz olarak dağıtılacak.

Modern insanın seyahat sorununu ve seyahat kalitesi arayışını daha önce defalarca irdeleyen yazar, havaalanlarında bavullarını bekleyen insanlardan bilet kuyruklarındakilere herkesi gösteren snapshotlar yazıyor. Alain de Botton’la konuşma fırsatını yakalamak isteyen yolcular onu 5. Terminalde bulabilir.

Alain de Botton’un Heathrow havaalanına yatılı yazar olması, kültürel tanıtım çalışmalarının ilk örneği değil. 2003 yılında Avustralyalı yazar Kathy Lette Londra’daki geceliği 1,200 £ olan Savoy Hotel’de üç ay geçirip bir roman yazmıştı. Marks and Spencer, Tottenham Futbol Kulübü, Londra Hayvanat Bahçesi de tanıtım amaçlı olarak benzer çalışmalar yürütmüştü.

sabitfikir

Havalimanı anılarını 50 bin dolara satacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000