05 Kasım 2017, Pazar 09:10:47

Hava-İş'ten 'Kara Veba' uyarısı

Hava-İş Sendikası hem Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'ne hem de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne Madagaskar'daki Veba Salgını'na karşı gereken tedbirlerin bir an önce alınması yönünde uyarı yazısı gönderdi.
  • Şirket olduk çıktık. Bi bültenle bitirdiler hastalığı evet.
  • Arkadaş uçucu ekiplerin canı can da oralarda çalışan diğer merkez tayinlilerden niye hiç bahsedilmiyor? Ne biçim sendika ki bu üyeleri arasında bile ayrımcılık yapıyor, geçen istasyon şefi bacağından vuruldu, 2 sene önce Somali’de yer personelinin arabası tarandı, Afrika’nın heryerinde sıtması terörü kelle koltukta görev yapan insanlar var kimsenin umurunda değil anlamadım gitti! Vicdan azıcık vicdan sayın sendika yetkilileri!
  • Apronda üfleme yapin gecer virüs mirüs kalmaz
  • Son gelen bülten gereği sıtma riski olan ülkelerde ELDİVEN giyeceğiz. Beyaz mı alsam, Thy logolumu yaptırsam onu bilemedim. 45 derece sıcakta güzel olacaktır !

Hava-İş Sendikası hem Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü'ne hem de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne Madagaskar'daki Veba Salgını'na karşı gereken tedbirlerin bir an önce alınması yönünde uyarı yazısı gönderdi.

Hava-İş Sendikası tarafından THY'ye gönderilen yazıda "Son birkaç aylık süreçte binden fazla kişinin yakalandığı ve yüzden fazla kişinin hayatini kaybetmesine sebep olan Veba Salgını (Kara Veba), Madagaskar'da her geçen gün tehlikesini arttırmaktadır" ifadelerinin kullanıldı. Yazıda "Özellikle Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkililerinin salgının bu kez farklı olduğu yönündeki açıklamaları, bazı ülkelerin vatandaşlanna zorunlu olmadıkça Madagaskar'a gitmeme tavsiyesinde bulunması ve Air Seychelles Havayolları'nın Ekim ayının başlarında uçuşlarını durdurması durumun önemini göstermektedir. Bu veba türüne yakalanan kişiler derhal müşahede altına alınmazsa çok kısa bir zaman dilimi içinde hayatını kaybetmektedirler" denildi. 

VİRÜS TÜRKİYE'YE TAŞINABİLİR!

Tehlikenin boyutlarının her geçen gün arttığının belirtildiği yazıda şu ifadeler kullanıldı:

"THY olarak TK 160 ISTANBUL-MARITUS-MADAGASKAR operasyonunuzu, veba salgını sebebiyle gerekli önlemler alınana ve tehlike geçene kadar askıya almanız gerekmektedir. Çalışanlarınızın sağlığını, bu tip belirgin risklerden korumak birincil önceliğiniz olmalıdır. Ayrıca, yolculardan birinin bile bu salgına yakalanması, virüsün ülkemize de taşınması riskini de bünyesinde barındmnaktadır.

Bu sebeplerle, ivedilikle gereğinin yapılmasını rica ederiz"

BÜYÜKELÇİLİK UYARMIŞTI!

Türkiye’nin Madagaskar Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, Madagaskar’da Ağustos ayı sonlarında başlayan veba hastalığı Ekim ayı itibarıyla özellikle şehirlerde salgın haline geldiği; hastalığın en tehlikeli çeşitlerinden olan solunum yoluyla taşınması nedeniyle vebanın önümüzdeki dönemde de giderek artacağı düşünüldüğü ifade edilmişti.

Türk Hava Yolları (THY) Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’ya, yine bir ada ülkesi olan Mauritius bağlantılı olarak haftada 4 sefer gerçekleştiren Türk Hava Yolları (THY) seferlerine devam ediyor.

 

Hava-İş'ten 'Kara Veba' uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Şaka gibi ~ 8 ay önce
Şirket olduk çıktık. Bi bültenle bitirdiler hastalığı evet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay Arkadaş! ~ 8 ay önce
Arkadaş uçucu ekiplerin canı can da oralarda çalışan diğer merkez tayinlilerden niye hiç bahsedilmiyor? Ne biçim sendika ki bu üyeleri arasında bile ayrımcılık yapıyor, geçen istasyon şefi bacağından vuruldu, 2 sene önce Somali’de yer personelinin arabası tarandı, Afrika’nın heryerinde sıtması terörü kelle koltukta görev yapan insanlar var kimsenin umurunda değil anlamadım gitti! Vicdan azıcık vicdan sayın sendika yetkilileri!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
malesef ~ 8 ay önce
akillarina bile gelmiyordur
Vay arkadaş a ~ 8 ay önce
6000 usd maaş almak için oralara tayin olmak için araya kimleri soktuğunuzu da anlatsın mı sendika ???
Ankara ~ 8 ay önce
Ben diyorum Ankara ... Neyin kafası, kimler yetiştiriyor büyütüyor senin gibileri anlamak zor brother, sen olmak ta zor olsa gerek.. Afrika’ya adam göndermek için yöneticiler araya adam sokuyor olmasın sakın? Bir git gör ondan sonra yorum yap bence..
Kabin memuru ~ 8 ay önce
Afrika’daki en güvensiz yerleri hiçbirşey yokmuş gibi güvenli gösteren yetkililer orda hayatlarından maaşlarından çok memnun ama onlara sorun bir de bakalım . Oh rahat burası demesini biliyorlar.
Vatandas ~ 8 ay önce
Apronda üfleme yapin gecer virüs mirüs kalmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eldiven ~ 8 ay önce
Son gelen bülten gereği sıtma riski olan ülkelerde ELDİVEN giyeceğiz. Beyaz mı alsam, Thy logolumu yaptırsam onu bilemedim. 45 derece sıcakta güzel olacaktır !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000