08 Kasım 2018, Perşembe 13:15:07

Hava-İş'te TİS görüşmelerine sıkı hazırlık

Türk Hava Yolları’nda yaklaşan Toplu İş Sözleşmesi öncesi yetkili sendika Hava İş, istişare toplantılarına devam ediyor.
  • Kul hakkı yediniz Tatlıbal efendi ve yanindakiler.İki elim yakanizda olacak
  • 211 in magduriyeti ortada. Thy yonetimi bylock magdurlarını nasil geri aldiysa 211 i de almalidir. Listeyi hazirlayan birkac kisiyi korumak adina bu isi inada bindirmemelidir.Zaten bunca haksızlığa rağmen hesap sorulması değil derdimiz, gec te olsa yapılan adaletsizliğin telafi edilmesi ve işlerimizin geri verilmesi tüm isteğimiz
  • Tarihin en büyük TİS'i geliyor. Kabin'e tissss diyecekler. Ağlamaya devam edin kokpit gibi muamele görmek için. Yüzyılın TİS'i :)
  • Mertin Luther King e ait bir söz var; “sonunda düşmanlarımızın sözlerini değil dostlarımızın suskunluğunu hatırlayacağız” 211 kişi olarak çoğumuzun suçsuz olduğunu bildikleri halde katlimize sessizlikle eşlik eden dostlarımız, her şey bittiğinde sizin bu suskunluklarınızı hatırlayacağız. Airport haber susmadı, birçok defa sesimiz oldu. Bunu da unutmayacağız.
  • Geçen zamda enflasyon oranına göre değil kafanıza göre zam yaptınız. Umarım bu sefer aynı şeyi yapmazsınız. Enflasyon oranına göre zam istiyoru. Hakkımızı istiyoruz.
  • Değerli okurlar , ve yetkililer , ister bu görüşmede ister başka bir zamanda hak yerini bulacak. Ben bireysel olarak girişimlerim sonucu şu sonuç çıktı , bunlar tükürdüğünü yalamıyor . Sebebi bu işi yapan 3-4 kişi isimler belli , listeyi hazırlayan ve iftirayı atan koltuğundan olmak istemeyen ancak vicdanı olmayan adaletin bir gün tecelli edeceğini düşünmeyen koltuk sevdalıları. Devletin ilgili organları Akparti , MHP, CHP den üst seviyeden aradılar ancak yönetim kurulu başkanı, ona gelen ve hazır listeye inanarak gündem gereği kurban olduk . Ancak sona az kaldı . Bu haksızlık er geç bitecek. Buna vesile olan kim kahraman olacak, şimdi Sendikanın önünde bunun için bir fırsat var. Vicdanın , yargının , kamuoyunun ve Allah’ın bildiği bu 211 mağduriyeti onlar çözmek zorunda . Bu iş onların. THY Deki bu işe imza atmış müfteri yetkili ve ilgililerin istemediği bu haksızlık eninde sonunda çözülecek...
  • 211 İ unutma UNUTTURMA !!!
  • Bir opsiyon gelsin,sadece çocuğu olanlar değil,herkese seçenek verilsin 40 saat uçana densin ki 4500 maaş örneğin isteyen 40 saat isteyen full saat seçeneği olmalı.opsiyonunu seçen en az üç yıl çıkmasın seçtiği opsiyondan.üç yıl sınra isteyen full uçsun bunun öneri olarak sunulmasını istiyorum
  • vücut sağlığımızı bozduğunuz yetmemiş gibi, şimdi de akıl sağlığımıza göz diktiniz! eğer bir tek hakkımı daha şirkete yem ederseniz, en ufacık hakkım haram zıkkım olsun ve sizden misliyle çıksın dilerim. tadil protokolü denen ucube sözleşme yüzünden ekstradan uykusuz kaldığımız, hasta hasta uçmak zorunda kaldığımız her günün acısı, üç kuruş para ve makam uğruna binlerce insanın hakkına giren bu sendikanın çalışanlarından çıksın.
  • Halen işine devam eden iş arkadaşlarıma sesleniyorum. Neyi yanlış yaptığımızı bile öğrenemeden, kendimizi savunamadan, işletmesel gereklilik adına iş akdimiz fesedildi. Bakıyorum da yorumlar büyük çoğunlukla mağdurlardan. Eski iş arkadaşlarımızdan en azından bu platformlarda desteklerini talep ediyorum. Bu durum her birinizin başına gelebilir. İstediğimiz sadece adalet. Üstümüze atılan bu lekeden kurtulmak.

Türk Hava Yolları’nda yaklaşan Toplu İş Sözleşmesi öncesi yetkili sendika Hava İş, istişare toplantılarına devam ediyor.

THY çalışanlarını temsil eden Hava İş Sendikası, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak yeni toplu iş sözleşmesi görüşmelerine hız verdi.

Hava İş Sendikası Genel Merkezi’nde, yaklaşan Toplu İş Sözleşmesi öncesi, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şube Başkanlarının katılımıyla düzenlenen istişare toplantısında,  üyeleriin menfaatleri doğrultusunda yapılan çalışmalar ve üyelerden gelen talepler değerlendirildi.

Toplu iş sözleşme sürecinde üyelerin doğrudan katkısını da alan Hava İş Sendikası, üyelerin katkılarıyla filizlenecek sürecin,  üye menfaati için yapıcı yaklaşımlar ve kazanımlarla azami seviyeye eriştirilmesi konusunda fikir birliğine vardı.

Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ise, “Şube başkanlarımızla, yaklaşan TİS 'e dair istişarelerde bulunduk. Biz, kargo, kokpit, kabin, operasyon ve ofis çalışanlarımızla, havacılığa hem gönül hem emek veren büyük bir Aileyiz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” şeklinde sürece ilişkin bilgi verdi.

Hava-İş'te TİS görüşmelerine sıkı hazırlık

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (166)

305 ~ 4 gün önce
Kul hakkı yediniz Tatlıbal efendi ve yanindakiler.İki elim yakanizda olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211 ~ 5 gün önce
211 in magduriyeti ortada. Thy yonetimi bylock magdurlarını nasil geri aldiysa 211 i de almalidir. Listeyi hazirlayan birkac kisiyi korumak adina bu isi inada bindirmemelidir.Zaten bunca haksızlığa rağmen hesap sorulması değil derdimiz, gec te olsa yapılan adaletsizliğin telafi edilmesi ve işlerimizin geri verilmesi tüm isteğimiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geliyor ~ 5 gün önce
Tarihin en büyük TİS'i geliyor. Kabin'e tissss diyecekler. Ağlamaya devam edin kokpit gibi muamele görmek için. Yüzyılın TİS'i :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Suskun arkadaşlar... ~ 5 gün önce
Mertin Luther King e ait bir söz var; “sonunda düşmanlarımızın sözlerini değil dostlarımızın suskunluğunu hatırlayacağız” 211 kişi olarak çoğumuzun suçsuz olduğunu bildikleri halde katlimize sessizlikle eşlik eden dostlarımız, her şey bittiğinde sizin bu suskunluklarınızı hatırlayacağız. Airport haber susmadı, birçok defa sesimiz oldu. Bunu da unutmayacağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 5 gün önce
Geçen zamda enflasyon oranına göre değil kafanıza göre zam yaptınız. Umarım bu sefer aynı şeyi yapmazsınız. Enflasyon oranına göre zam istiyoru. Hakkımızı istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet Yerini Bulacak ~ 6 gün önce
Değerli okurlar , ve yetkililer , ister bu görüşmede ister başka bir zamanda hak yerini bulacak. Ben bireysel olarak girişimlerim sonucu şu sonuç çıktı , bunlar tükürdüğünü yalamıyor . Sebebi bu işi yapan 3-4 kişi isimler belli , listeyi hazırlayan ve iftirayı atan koltuğundan olmak istemeyen ancak vicdanı olmayan adaletin bir gün tecelli edeceğini düşünmeyen koltuk sevdalıları. Devletin ilgili organları Akparti , MHP, CHP den üst seviyeden aradılar ancak yönetim kurulu başkanı, ona gelen ve hazır listeye inanarak gündem gereği kurban olduk . Ancak sona az kaldı . Bu haksızlık er geç bitecek. Buna vesile olan kim kahraman olacak, şimdi Sendikanın önünde bunun için bir fırsat var. Vicdanın , yargının , kamuoyunun ve Allah’ın bildiği bu 211 mağduriyeti onlar çözmek zorunda . Bu iş onların. THY Deki bu işe imza atmış müfteri yetkili ve ilgililerin istemediği bu haksızlık eninde sonunda çözülecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UNUTMA ~ 6 gün önce
211 İ unutma UNUTTURMA !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 6 gün önce
Bir opsiyon gelsin,sadece çocuğu olanlar değil,herkese seçenek verilsin 40 saat uçana densin ki 4500 maaş örneğin isteyen 40 saat isteyen full saat seçeneği olmalı.opsiyonunu seçen en az üç yıl çıkmasın seçtiği opsiyondan.üç yıl sınra isteyen full uçsun bunun öneri olarak sunulmasını istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ~ 7 gün önce
vücut sağlığımızı bozduğunuz yetmemiş gibi, şimdi de akıl sağlığımıza göz diktiniz! eğer bir tek hakkımı daha şirkete yem ederseniz, en ufacık hakkım haram zıkkım olsun ve sizden misliyle çıksın dilerim. tadil protokolü denen ucube sözleşme yüzünden ekstradan uykusuz kaldığımız, hasta hasta uçmak zorunda kaldığımız her günün acısı, üç kuruş para ve makam uğruna binlerce insanın hakkına giren bu sendikanın çalışanlarından çıksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211 ~ 7 gün önce
Halen işine devam eden iş arkadaşlarıma sesleniyorum. Neyi yanlış yaptığımızı bile öğrenemeden, kendimizi savunamadan, işletmesel gereklilik adına iş akdimiz fesedildi. Bakıyorum da yorumlar büyük çoğunlukla mağdurlardan. Eski iş arkadaşlarımızdan en azından bu platformlarda desteklerini talep ediyorum. Bu durum her birinizin başına gelebilir. İstediğimiz sadece adalet. Üstümüze atılan bu lekeden kurtulmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000