16 Temmuz 2018, Pazartesi 14:18:17

Hava-İş Başkanı Tatlıbal'dan flaş açıklama

Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu iki sendikadan biri olan Hava-İş Sendikası'nın Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, Toplu İş Sözleşmesi öncesi önemli bir açıklamada bulundu.
  • İnsanları zorla hırsızlığa sevk etmenin alemi yok. Pegasus un 45 dakika da uçtuğu esb-saw neden thy de 1 saat 10 dakika? Uçak aynı pilot aynı? Yazık değilmi o uçağa, (bakım süresine) yakıta, ekibe? Mantıklı olan tasarruf eden ödüllendirilmeli. Zorla blok zamanı artırmak zorunda bırakan zihniyetin suçu!
  • Sizin nereniz sendika ?
  • Sizden haksız yere iş akdi tek taraflı fes edilen mahkeme kararı ile işe iade edilen ancak işe dönüşünü kabul etmeyerek tazminatını ödemek suretiyle emekli edilen personel için pass haklarının verilmesi için mücadele etmenizi istiyoruz.Zira bu personel arasında THY de 30 yıldan fazla çalışan personel var. Herkes biliyor ki bu tür personeller herhangi bir suçtan dolayı iş akitleri fes edilmedi tamamen kadro açılıp yeni personel almak istihdam yaratmak işin yapıldı.Senelerce size aidat ödeyen THY ve HAVA İŞ ın bu seviyeye gelmesinde katkısı olan bu tür personelin THY ile arasında olan gönül kırgınlıkların ortadan kaldırılarak barıştırılması emekli kartlarının ve pass bilet haklarının verilmesi THY ve HAVA İŞ sendikasını büyütür yüceltir gönüllleri fet eder diye düşünüyorum.
  • Artık bu 211 den cıktı, pilotlar haricindekiler döndü...180 falan kaldı..teknisyenler dondu...sadece sendikaya bağlı olan pilotlar ve kabin dönmedi... Sendika sarı sendika olduğu için bu işi yapmaz, yapamaz...sadece tribüne oynar...yani 211 kişi değil dönenlerle 180 kaldı.

Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu iki sendikadan biri olan Hava-İş Sendikası'nın Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, Toplu İş Sözleşmesi öncesi önemli bir açıklamada bulundu.

Hava-İş Sendikası Olağan Başkanlar Kurulu toplantısında önemli kararlar alındığı belirten Tatlıbal, şu açıklamayı yaptı:

"Sendikamız Hava-iş'in, Şube Başkanlarımızın da katılımlarıyla, Olağan Başkanlar Kurulu toplantımızı icra ettik. Yaklaşan Sözleşme sürecimize dair tüm üyelerimizin faydası için önemli kararlar alındı. İnşaAllah üyelerimiz adına çok güzel bir sözleşme akdedilecektir."

 

Hava-İş Başkanı Tatlıbal'dan flaş açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

70 saat üstü fazla mesai kaldırılmalı ~ 1 ay önce
İnsanları zorla hırsızlığa sevk etmenin alemi yok. Pegasus un 45 dakika da uçtuğu esb-saw neden thy de 1 saat 10 dakika? Uçak aynı pilot aynı? Yazık değilmi o uçağa, (bakım süresine) yakıta, ekibe? Mantıklı olan tasarruf eden ödüllendirilmeli. Zorla blok zamanı artırmak zorunda bırakan zihniyetin suçu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nobre ~ 1 ay önce
Yönetim 50 saate çekmenin peşinde sen kalksın diyosun harbi alakan yok havacılıkla
Sendıka mı? ~ 1 ay önce
Sizin nereniz sendika ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 1 ay önce
Sizden haksız yere iş akdi tek taraflı fes edilen mahkeme kararı ile işe iade edilen ancak işe dönüşünü kabul etmeyerek tazminatını ödemek suretiyle emekli edilen personel için pass haklarının verilmesi için mücadele etmenizi istiyoruz.Zira bu personel arasında THY de 30 yıldan fazla çalışan personel var. Herkes biliyor ki bu tür personeller herhangi bir suçtan dolayı iş akitleri fes edilmedi tamamen kadro açılıp yeni personel almak istihdam yaratmak işin yapıldı.Senelerce size aidat ödeyen THY ve HAVA İŞ ın bu seviyeye gelmesinde katkısı olan bu tür personelin THY ile arasında olan gönül kırgınlıkların ortadan kaldırılarak barıştırılması emekli kartlarının ve pass bilet haklarının verilmesi THY ve HAVA İŞ sendikasını büyütür yüceltir gönüllleri fet eder diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211 ~ 1 ay önce
Artık bu 211 den cıktı, pilotlar haricindekiler döndü...180 falan kaldı..teknisyenler dondu...sadece sendikaya bağlı olan pilotlar ve kabin dönmedi... Sendika sarı sendika olduğu için bu işi yapmaz, yapamaz...sadece tribüne oynar...yani 211 kişi değil dönenlerle 180 kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000