25 Eylül 2012, Salı 08:30:18

HAVADA YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Havacılık tarihinde bir ilke imza atan Türkiye, vatandaşlara havada yoğun bakım imkanı sağlıyor. Bu bağlamda bir zamanlar motorsuzluktan ambulansların çalışmadığı ülkemizde şimdi 4 yoğun bakım üniteli uçan hastaneler hizmet veriyor...
  • reklam kokan hareketler bunlar. sağlıkta performans yüzünden kalite SIFIR. önce sağlık çalışanlarına ve doktorlara olan şiddeti durdur, sonra havada yoğun bakım kur, sanki karadaki tüm yoğun bakımların hiç sorunu yok, hava çıktı bir de..
  • Bu dört uçaktan üç tanesinin uçmuyor........bilgilerinize
  • Bir de önleyici sağlık konusunda aynı hareketleri görsek tam olacak. Mısır şurubunu, GDO'yu, şeker kalitesini kontrol edin trilyonlarca parayı tasarruf edersiniz... Yoksa; siz ölmeye dünya sağlık çeteleri kazanmaya devam edecek...

Ülkemizde önemli yatırımlara imza atarak vatandaşların hayatını kolaylaştıran Sağlık Bakanlığı hizmetlerine devam ediyor. Bugün 3 ambulans uçak, 17 ambulans helikopter ve 2 bin 832 kara ambulansı ile hizmet veren bakanlık, yoğun bakım donanımına sahip ‘uçan hastane'yi kadrosuna dahil etti.

Hava ambulans filosuna Ağustos ayında katılan uçan hastaneler, tam teşekküllü bir hastaneyi aratmıyor. Dört sedyeli yeni uçan ambulans, yoğun bakım donanımına sahip olması nedeniyle, dünyada tek. Hastane yoğun bakımını havaya taşıyan uçak, sadece hasta veya yaralı nakletmiyor. Olağanüstü bir durumda 14 kişilik uçak haline gelebiliyor.

Sağlık serbest bölgeleri kurulacak

17 helikopter ambulans ile dünya havacılık tarihinde bir ilke imza atan Türkiye'de 10 yıl önce 617 ambulans bulunuyordu. Şu anda ise 2 bin 837 ambulans hizmet verirken bunların 331'ini özel donanıma sahip uçaklar oluşturuyor. 2002'de 481 istasyonun bulunduğu ülkemizde şu anda bin 852 istasyon yer alıyor. Ayrıca 454 ambulans daha filoya eklenecek.

Öte yandan hastalarının yarısı yurtdışından gelen hastanelerin olduğu ülkemize, yüzbinlerce yabancı hasta geliyor. Bu bağlamda sağlık serbest bölgeleri kurulacak. Gerek üretim, tıbbi malzeme ve ilaç gibi gerekse hasta bakımıyla ilgili verginin yarısını düşmek gibi teşvikler getirilecek. Sağlık serbest bölgeler 2013 yılında daha kapsamlı bir şekilde geliştirilerek hayata geçirilecek. (Haber7)

HAVADA YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Facebook Yorum

Yorumlar

NİSA ~ 6 yıl önce
reklam kokan hareketler bunlar. sağlıkta performans yüzünden kalite SIFIR. önce sağlık çalışanlarına ve doktorlara olan şiddeti durdur, sonra havada yoğun bakım kur, sanki karadaki tüm yoğun bakımların hiç sorunu yok, hava çıktı bir de..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu dört uçaktan üç tanesinin uçmuyor........bilgilerinize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok güzel hareketler bunlar.. ~ 6 yıl önce
Bir de önleyici sağlık konusunda aynı hareketleri görsek tam olacak. Mısır şurubunu, GDO'yu, şeker kalitesini kontrol edin trilyonlarca parayı tasarruf edersiniz... Yoksa; siz ölmeye dünya sağlık çeteleri kazanmaya devam edecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000