22 Ağustos 2011, Pazartesi 16:10:49

HAVADA SICAK DAKİKALAR!

Geçtiğimiz Cumartesi Manchester-Ercan uçuşu yapan Onur Air uçağından haber almak için savaş uçaklarının havalandığı iddia edildi...
  • acaba bu uçağı süren astronotlar kim di acaba :))eee hadi gerçekleri söylesenize...havada ne olduda adamlar sizi önledi...ama nerde o yürek?
  • Bu buralarda normaldi. Turkiye de yapmali bana kalirsa. benim oturdugum sehir bir askeriye havaalani na yakin ve soyle 50 km uzaklikta bir normal havaalani var. ayni olay burda da yasaniyor. bir yolcu ucagina cagri yapildiginda ve yolcu ucagi geri cevap vermese burda da 2 tane F16 direk yanina yolliyorlar. bu Almanya ve Hollanda icin normal birsey
  • Efenim ya bir de füze fırlatsaydılar uçağa ne olurdu o zaman efenim?
  • olayi hiçbir şey yokmuşda almanlar yanlişlikla ucaklari kaldirmişlar gibi gostermeye çalişmayin. ucak munih radar kontrolundeyken 15 dakika boyunca ucaga çağri yapilmiş ve cevap alınamamiş. takiben 2 eurofighter kaldirlmiş onleme gorevi için 5 dakika sonra ucaklar onur ucagini önlemiş ancak pilotlar ne olduğunu anlayamamişlar.uluslararası işaretler kullanıldığı halde sonra ucak avusturya havasahasına giriyor 2 avusturya eurofighter önlüyor ucagi sonra durumu anlıyor pilotlar ve radar ile temas ediyorlar macar havasina girmeden hemen once.olay oyle ucaklar kalkti ama bi şey yoktu değil. onur ucaginin yanliş frekans set etmesi yada uzun sure çağri almaması ve FIR noktalarını gecmesine ragmn bir çağri gelmeyince ne oluyoruz dememeleri.
Geçtiğimiz Cumartesi günü Manchester-Ercan uçuşu yapan Onur Air'a ait yolcu uçağındaki telsiz bağlantısının kesildiği gerekçesiyle Almanya'ya ait savaş uçağı havalanarak Onur Air'ın uçağına havada ulaştığı ve uçakta panik yaşanmasına neden olduğu iddia edildi.

Uçağın durumuyla ilgili bilgi alabilmek için havalandığı iddia edilen savaş jetinin kısa süreli paniğe neden olduğu öğrenilirken, Onur Air'ın pilotunun kuleyle bağlantı kurarak savaş uçağının neden yanlarına kadar geldiğini sorduğu ifade edildi. Kule de herhangi bir problem olmadığını bilgi alabilmek için havalandığı şeklinde yanıt verdiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Onur Air, 'Uçağımızda herhangi bir telsiz arızası meydana gelmemiş, normal trafik akışı telsizden dinlenirken pilotlarımız Viyana üzerinde askeri uçakları görünce, kuleye bunun sebebini sormuş ve prosedür gereği geçtikleri 'Acil durum' frekansında her şeyin yolunda ve normal olduğu karşılıklı olarak tespit edilmiştir. Toplam iki dakika içerisinde normal dışı bir durum olmadığı anlaşılarak uçağımız seyrine devam etmiştir' denildi.
HAVADA SICAK DAKİKALAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
acaba bu uçağı süren astronotlar kim di acaba :))eee hadi gerçekleri söylesenize...havada ne olduda adamlar sizi önledi...ama nerde o yürek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu buralarda normaldi. Turkiye de yapmali bana kalirsa. benim oturdugum sehir bir askeriye havaalani na yakin ve soyle 50 km uzaklikta bir normal havaalani var. ayni olay burda da yasaniyor. bir yolcu ucagina cagri yapildiginda ve yolcu ucagi geri cevap vermese burda da 2 tane F16 direk yanina yolliyorlar. bu Almanya ve Hollanda icin normal birsey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Efenim ya bir de füze fırlatsaydılar uçağa ne olurdu o zaman efenim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
olayi hiçbir şey yokmuşda almanlar yanlişlikla ucaklari kaldirmişlar gibi gostermeye çalişmayin. ucak munih radar kontrolundeyken 15 dakika boyunca ucaga çağri yapilmiş ve cevap alınamamiş. takiben 2 eurofighter kaldirlmiş onleme gorevi için 5 dakika sonra ucaklar onur ucagini önlemiş ancak pilotlar ne olduğunu anlayamamişlar.uluslararası işaretler kullanıldığı halde sonra ucak avusturya havasahasına giriyor 2 avusturya eurofighter önlüyor ucagi sonra durumu anlıyor pilotlar ve radar ile temas ediyorlar macar havasina girmeden hemen once.olay oyle ucaklar kalkti ama bi şey yoktu değil. onur ucaginin yanliş frekans set etmesi yada uzun sure çağri almaması ve FIR noktalarını gecmesine ragmn bir çağri gelmeyince ne oluyoruz dememeleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000