21 Nisan 2014, Pazartesi 15:44:42

HAVADA KORKU DOLU 140 DAKİKA!

Malezya Havayolları’nın üzerindeki kara bulutlar bir türlü dağılmıyor. Kuala Lumpur-Bangalore seferini yapmak üzere havalanan uçağın lastikleri alev aldı!
  • deve kesselerdi böyle olmazdı ..
  • Önemli bir hadise değil. Her zaman bu tip problemler , her hava yolunda olur. Bsngladesh Havayollarında hiçbir teknik problem duyulmuyor, yazılmıyor. Bu demek oluyormuki, Bangladesh en iyi hava yollarıdır? Malaysıa 5 Yıldız havayolu şirketidir.
  • ATC, yakıt boşaltma olsa bile o durumda yakıtı boşaltmayımı tercih edersin :D
  • 737 de niçin yakıt boşatma sistemi yok arkadaşlar ?

Havacılık sektörünün oskarı olarak bilenen Skytrax’ta halen 5 yıldıza sahip olan ve dünyanın en prestijli 7 havayolu şirketinden biri olarak gösterilen Malezya Havayolları’nın üzerindeki kara bulutlar dağılmıyor.

Yaklaşık 45 gün önce kaybolan yolcu uçağıyla bir anda tüm dünyanın gündemine gelen Malezya Havayolları’nın bu sefer başka bir uçağı büyük tehlike atlattı.

Hindistan’ın Bangalore şehrine gitmek üzere Kuala Lumpur’dan havalanan uçağın lastikleri bir anda alev aldı. 159 yolcusu ve 7 mürettebatı bulunan B737-800 tipi yolcu uçağında büyük panik yaşandı. Uçuş ekibinin durumu farketmesiyle yolcuları sakinleştirmek için üst üste anonslar yapıldı. Ardından Kuala Lumpur Havalimanı’ndaki kuleyle irtibata geçilerek acil iniş için müsaade alındı.

Yakıtını tüketmek için havada yaklaşık 140 dakika tur atan 9M-MXJ kuyruk tescilli uçak, havalimanında alınan tedbirler sonrasında güvenli bir şekilde inişini gerçekleştirdi.

Havada 140 dakika boyunca korku dolu anlar yaşayan yolcuların bir çoğunun indikten sonra uçuştan vazgeçtiği ve bir sonraki uçuşa katılmadıkları belirtildi.

©AirportHaber.com

HAVADA KORKU DOLU 140 DAKİKA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
deve kesselerdi böyle olmazdı ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flatland ~ 4 yıl önce
birgün senin başına gelirse sen kesersin deveyi....olurmu
Önemli drğil ~ 4 yıl önce
Önemli bir hadise değil. Her zaman bu tip problemler , her hava yolunda olur. Bsngladesh Havayollarında hiçbir teknik problem duyulmuyor, yazılmıyor. Bu demek oluyormuki, Bangladesh en iyi hava yollarıdır? Malaysıa 5 Yıldız havayolu şirketidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 4 yıl önce
ATC, yakıt boşaltma olsa bile o durumda yakıtı boşaltmayımı tercih edersin :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ~ 4 yıl önce
737 de niçin yakıt boşatma sistemi yok arkadaşlar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boeing ~ 4 yıl önce
Boeing'e yazacaksınız. Buraya değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000