15 Aralık 2014, Pazartesi 08:40:54

HAVADA FACİA SON ANDA ÖNLENDİ

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'dan Polonya'nın Poznan şehrine doğru havalanan Cimber havayollarına ait bir yolcu uçağı, Baltık Denizi üzerinde İsveç hava sahasında seyir halindeyken Rusya hava kuvvetlerine ait bir askeri uçakla çarpışmaktan son anda kurtuldu.
  • Arkadaşlar, cahilliğime verin; burada kapatıldığından söz edilen sinyal verici cihaz transponder mı oluyor?
  • 3. Dunya savasinin ayak sesleri ... Bati en cok subat ayinda rusyaya bagli durumda yani rusya ocak veya bu ayin sonunda ukreynaya savas ilan edicektir ... Yoksa bu firsati hayatinin hic bir doneminde bulamaz , moldovayi kaybeder , avrasya ve sicak denizler ruyasi suya duser ...
  • rusya ukrayna krizinde kendisine gelen ekonomik zarari,baltiktaki zaten rusya onusunda cok hassas olan avrupa birligi ulkelerinin uzerindeki baskiyi arttiriyor, bir nevi guc gosteriyor.. gecen hafta denizalti, bir ay once sinirdan bir askerin kacirilmasi gibi olaylarla bakiniz benim askeri gucum var demeye calisiyor.. yolcu ucagina tehdit olusturacak hareketler cok sakincali..
  • Votkayi cekince tam bir bas belasi oluyorlar:(( umarim TC Sivil Havacilik tum hava yollari sirketlerini uyarip, dikkatlerininn cekmistir!.

Sivil Havacılık Kontrol Merkezi (ATC) tarafından ikaz edilen Danimarkalı pilotlar, son anda uçağın yönünü değiştirerek faciayı önledi.

Askeri uçağın, kasıtlı olarak uçağın konumunu gösteren sinyal cihazını kapattığını ve bunun son aylarda sıklıkla rastlanan bir durum olduğu belirtildi. Nisan ayında yine pilotların son anda fark etmesiyle bir başka Danimarka uçağının, içindeki 110 yolcu ve 10 kişilik mürettebatla Rus askeri uçağına çarpmasını önlenmişti.

Cimber havayollarından Jörgen Nielsen yaptığı açıklamada, "Rus savaş uçağıyla çarpışmaktan son anda kurtulan uçak bize ait" diyerek radarda görünmeyen Rus uçağının bu hareketini "aptalca" olarak nitelendirdi.

Danimarka Savunma Bakanı Nicolai Wammen de "Uçuş güvenliği Rusya dahil bütün devletler tarafından dikkat edilmesi gereken bir konu. Hem askeri hem de sivil uçuşlar için. Baltık Denizi üzerinde Rus savaş uçaklarının sivil uçuşlara bu kadar yakın uçması hem tehlikeli hem de gereksiz. Yolcuların güvenliği her zaman öncelikli olmalı ve Rusya buna saygı göstermeli" dedi.

Rusya, özellikle Baltık Denizi üzerinde ve çevresindeki ülkelerin hava sahalarını sıklıkla ihlal ediyor ve bunu çoğunlukla sinyal cihazlarını kapatarak yapıyor.

AA

HAVADA FACİA SON ANDA ÖNLENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Volvo ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar, cahilliğime verin; burada kapatıldığından söz edilen sinyal verici cihaz transponder mı oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
3. Dunya savasinin ayak sesleri ... Bati en cok subat ayinda rusyaya bagli durumda yani rusya ocak veya bu ayin sonunda ukreynaya savas ilan edicektir ... Yoksa bu firsati hayatinin hic bir doneminde bulamaz , moldovayi kaybeder , avrasya ve sicak denizler ruyasi suya duser ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 3 yıl önce
rusya ukrayna krizinde kendisine gelen ekonomik zarari,baltiktaki zaten rusya onusunda cok hassas olan avrupa birligi ulkelerinin uzerindeki baskiyi arttiriyor, bir nevi guc gosteriyor.. gecen hafta denizalti, bir ay once sinirdan bir askerin kacirilmasi gibi olaylarla bakiniz benim askeri gucum var demeye calisiyor.. yolcu ucagina tehdit olusturacak hareketler cok sakincali..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Row ~ 3 yıl önce
Votkayi cekince tam bir bas belasi oluyorlar:(( umarim TC Sivil Havacilik tum hava yollari sirketlerini uyarip, dikkatlerininn cekmistir!.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 3 yıl önce
sornları ab ülkeleri ile bizimle bir problemleri yok

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000