15 Aralık 2009, Salı 16:40:05

HAVACILIKTA TARİHİ GÜN (GÜNCELLENDİ)

Dünya ticari havacılığında yeni bir dönemin başlangıcı kabul edilen Boeing 787 Dreamliner, ilk uçuşunu yapmaya hazır...
  • Daha önünde çok uzun zaman var. İlk alıcı olan ALL NIPPON'a ilk teslimatın 2010 un son çeyreğinde yapılabileceği tahmin ediliyor. Şu anda bile iki yıl geçikmesi var ALL NIPPON geçen yılki Olimpiyat oyunlarında kullanmayı hedefleyerek siparişleri vermişti. Milyar dolar maliyet artışları ve müşterilerine ödedikleri cezalar var. Bu uçuş sadece 6 uçakla sürdürülecek Uçuş Test ve Sertifikasyon programının başlangıcı. Aynı aşamada A380'in başına gelenleri düşünürseniz (ki A380 hala sürünüyor ikide birde çıkan arızalarla), Boeing'in işi çok çok zor.
  • ilk ucuslarda dikey stabilizatore bagli(tepesinde) uzun bir ip ya da adi her neyse birsey var.. orjinal adini ve islevini bilen var mi?
  • az önce internetten ilk uçuşun videosunu izledimmm.... gerçekten mükemmel... hele kanatlar inanılmaz..... biz türklerin herzaman dediği gibi adamlar yapmış abicim :)
  • THY bu ucaklardan kac tane siparis etti acaba, bilen varmi, tsk ..

Havacılık endüstrisinin merakla beklediği “Geleceğin Uçağı” Boeing 787 Dreamliner’ın ilk uçuşu, bugün Boeing’in Everett–Washington’daki tesislerinde, Türkiye saatiyle 19:40'da gerçekleştirecek.

Havacılık camiasının büyük merakla beklediği uçuş Boeing tarafından canlı olarak tüm dünyaya servis edilecek.

"Geleceğin Uçağı" Boeing 787 Dreamliner'ın ilk uçuş Airport TV'den canlı olarak yayınlanacak.

HAVACILIKTA TARİHİ GÜN (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
Daha önünde çok uzun zaman var. İlk alıcı olan ALL NIPPON'a ilk teslimatın 2010 un son çeyreğinde yapılabileceği tahmin ediliyor. Şu anda bile iki yıl geçikmesi var ALL NIPPON geçen yılki Olimpiyat oyunlarında kullanmayı hedefleyerek siparişleri vermişti. Milyar dolar maliyet artışları ve müşterilerine ödedikleri cezalar var. Bu uçuş sadece 6 uçakla sürdürülecek Uçuş Test ve Sertifikasyon programının başlangıcı. Aynı aşamada A380'in başına gelenleri düşünürseniz (ki A380 hala sürünüyor ikide birde çıkan arızalarla), Boeing'in işi çok çok zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ilk ucuslarda dikey stabilizatore bagli(tepesinde) uzun bir ip ya da adi her neyse birsey var.. orjinal adini ve islevini bilen var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
az önce internetten ilk uçuşun videosunu izledimmm.... gerçekten mükemmel... hele kanatlar inanılmaz..... biz türklerin herzaman dediği gibi adamlar yapmış abicim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY bu ucaklardan kac tane siparis etti acaba, bilen varmi, tsk ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000