06 Şubat 2011, Pazar 08:17:53

HAVACILIKTA CHECK-IN KÜLTÜRÜ DEĞİŞİYOR

Zürih Havaalanı'nda başlatılan bir uygulamayla yolcular bundan böyle bagaj işlemlerini de kendileri yapabilecek.
  • Evet bagajlı ve bagajsız 2005 yılında kullanıyordum.Yeni birşey değil deniyorsa değildir.
  • Arkadaşlar o 4 yıldır var bilmem ne diyen arkadaşlar bu sistem kiosk sistemidir evet yıllardır var ancak bagajsız yolcular için kullanılmaktadır. Evet özellikle Almanya olmak üzere bu tür cihazlar Avrupa'da yaygınlaşmaya başladı. Darısı Türkiye'nin başına. İşte ne güzel o zaman YHM'na iftira atan zihniyet bu makinalara parasını öder fazla bagajını geçirir..!!! Neyse önemli olan yenilik ve bu tür teknolojiye en hızlı ayak uyduran havayolu'nun kazançlarıdır... Saygılarımla.
  • ben yolcu hızmetlerı memruyum .konusmalrınıza dıkkat edın.ınsanları suclamak bu kadar kolaymı.sacma bı konuya nerelere getrıyonuz
  • akıllı insan ben 6 yıldır amsterdamda yaşıyorum ve pilotum yok öyle birşey self checkin var sadece

İsviçre'deki Zürih Havaalanı'nda başlatılan bir pilot projeyle yolcular "ckeck-in" ve bagaj işlemlerini kendileri yapıyorlar.

Yetkililer, "Sadece Lufthasa Havayolları'na ait Swiss ile uçacak yolcuların yararlanabildiği bu uygulamada yolcu bilgisayarda özel bilgilerini giriyor, bağajının ağırlığını tartıp uçağa göndermek üzere bantın üzerine yerleştiriyor. Bu dünyada ilk. Amaç zaman kazanımı" dediler.

HAVACILIKTA CHECK-IN KÜLTÜRÜ DEĞİŞİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
Evet bagajlı ve bagajsız 2005 yılında kullanıyordum.Yeni birşey değil deniyorsa değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşlar o 4 yıldır var bilmem ne diyen arkadaşlar bu sistem kiosk sistemidir evet yıllardır var ancak bagajsız yolcular için kullanılmaktadır. Evet özellikle Almanya olmak üzere bu tür cihazlar Avrupa'da yaygınlaşmaya başladı. Darısı Türkiye'nin başına. İşte ne güzel o zaman YHM'na iftira atan zihniyet bu makinalara parasını öder fazla bagajını geçirir..!!! Neyse önemli olan yenilik ve bu tür teknolojiye en hızlı ayak uyduran havayolu'nun kazançlarıdır... Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben yolcu hızmetlerı memruyum .konusmalrınıza dıkkat edın.ınsanları suclamak bu kadar kolaymı.sacma bı konuya nerelere getrıyonuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
akıllı insan ben 6 yıldır amsterdamda yaşıyorum ve pilotum yok öyle birşey self checkin var sadece

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000