18 Mart 2013, Pazartesi 16:36:15

HAVACILIK TARİHİNİN EN BÜYÜK SİPARİŞİNİ VERDİLER!

Endonezya'nın Ulusal Havayolu şirketi Lion, Airbus'a tam 234 uçaklık sipariş verdiğini duyurdu...
  • Arkadas cok cok cok mantiksiz zira adamlarin su an toplam siparisi 500 adetin uzerinde. Hepsi de kisa ve orta mesafe. Bu kadar ucakla bu adamlarin operasyon yapmasinin imkani ihtimali yok. Sonra nereye park edecekler bu kadar ucagi. Adamlarin en buyuk 2 sehri arasi Istanbul - Adana kadar gunluk ucus adeti yani nasil bir planlama ki bu siparisi verdin. Bir arkadasin dedigi gibi bunlar reklam kokan hareketler. Dunyada Amerika haric 500 ucagin uzerine cikan ozel havayolu filosu yok birakin 500'u ,400 bile yok hatta en buyugu Ryan Air ,onlarinda su an ucak sayisi 305 ki Avrupa'da adamlar 2 numara. Var bu iste bir is ama uzun zaman kokusu cikmaz bunun vadeye yayilmis proje oldugu icin. Adamlar muazzam reklam yapti sonuc olarak.
  • Dayııı bana 2 Airbus sade,bide acılı boing..yanınada uçak yakıtı koyıver.
  • Geçen senede verdikleri Airbus siparişi kadar Boeing'e sipariş vermişler. Gerçekten muazzam bir sipariş. Toplam fiyat 50 milyar dolardan fazla. Bu arada bir ekleme yapayım. THY bildiğiniz gibi 117 adet Airbus siparişi verdi ama verecekleri toplam sipariş 150 ve üzeriydi. Kalanı Boeing 737Max için vereceklerdi ama Boeing 737Max üretim sürecinde bir erteleme yaşadığı için THY siparişi bekletme kararı aldı. Yani önümüzdeki aylarda 35-40 adet Boeing 737Max siparişi verecek THY. Buna ek olarak bir uzun menzilli siparişi daha gündemde. 747-8i ve A380 arasında bir tercih bekleniyor. Ama THY A380'i düşünüyor. Bu siparişte önümüzdeki aylarda resmiyet kazanacak muhtemelen.
  • Lion havayolu buna benzer hareketleri evel de yapmisti. Bilmemiz gereken, kac adet kesin siparis, kac adet opsiyon, kac adet niyet mektubu...Yoksa bende 300 adet siparis ederim :) Isin gercek ve kesin miktari yakinda belli olur.

Fransa Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Endonezyalı havayolu şirketi Lion Air şirketi için 18,4 milyar avro değerinde 234 Airbus uçağı sipariş ettiğini açıkladı.

Lion Air Genel Müdürü Rusdi Kirana ve Airbus Genel Müdürü Fabrice Bregier'in bugün Elysee Sarayı'nın tören salonunda söz konusu anlaşmayı imzaladıkları bildirildi. Söz konusu uçak alımının, sivil taşımacılık alanındaki ''en büyük sipariş olarak tarihe geçmesi'' bekleniyor.

Açıklamada, Endonezyalı şirketin 109 adet ''A320 Neo'', 65 adet ''A321 Neo'' ve 60 adet ''A320'' modeli olmak üzere 234 uçak sipariş ettiği duyuruldu.

Sipariş edilen uçakların teslimatı 2014 yılında başlayacak.

HAVACILIK TARİHİNİN EN BÜYÜK SİPARİŞİNİ VERDİLER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Nereye?? ~ 5 yıl önce
Arkadas cok cok cok mantiksiz zira adamlarin su an toplam siparisi 500 adetin uzerinde. Hepsi de kisa ve orta mesafe. Bu kadar ucakla bu adamlarin operasyon yapmasinin imkani ihtimali yok. Sonra nereye park edecekler bu kadar ucagi. Adamlarin en buyuk 2 sehri arasi Istanbul - Adana kadar gunluk ucus adeti yani nasil bir planlama ki bu siparisi verdin. Bir arkadasin dedigi gibi bunlar reklam kokan hareketler. Dunyada Amerika haric 500 ucagin uzerine cikan ozel havayolu filosu yok birakin 500'u ,400 bile yok hatta en buyugu Ryan Air ,onlarinda su an ucak sayisi 305 ki Avrupa'da adamlar 2 numara. Var bu iste bir is ama uzun zaman kokusu cikmaz bunun vadeye yayilmis proje oldugu icin. Adamlar muazzam reklam yapti sonuc olarak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Dayııı bana 2 Airbus sade,bide acılı boing..yanınada uçak yakıtı koyıver.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 5 yıl önce
Geçen senede verdikleri Airbus siparişi kadar Boeing'e sipariş vermişler. Gerçekten muazzam bir sipariş. Toplam fiyat 50 milyar dolardan fazla. Bu arada bir ekleme yapayım. THY bildiğiniz gibi 117 adet Airbus siparişi verdi ama verecekleri toplam sipariş 150 ve üzeriydi. Kalanı Boeing 737Max için vereceklerdi ama Boeing 737Max üretim sürecinde bir erteleme yaşadığı için THY siparişi bekletme kararı aldı. Yani önümüzdeki aylarda 35-40 adet Boeing 737Max siparişi verecek THY. Buna ek olarak bir uzun menzilli siparişi daha gündemde. 747-8i ve A380 arasında bir tercih bekleniyor. Ama THY A380'i düşünüyor. Bu siparişte önümüzdeki aylarda resmiyet kazanacak muhtemelen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HPM900 ~ 5 yıl önce
THY geniş gövdeli siparişten vazgeçtiğini duyurmuştu. Habire fikir mi değişiyor ne biçim işse. 777ER ile gayet güzel devam edebilirler. Nereden nereye hangi yolcuyu 380 ile taşıyacaklar çok iyi hesap lazım.
???? ~ 5 yıl önce
THY Atatürk Havalimanındaki yetersizlikten dolayı siparişi ertelemişti. Şimdi AHL'de büyütme çalışmaları var. Zaten bu uçakların geliş tarihi muhtemelen 3.havalimana yetişecek. onun için sipariş tekrar gündemde.
misafir ~ 5 yıl önce
Lion havayolu buna benzer hareketleri evel de yapmisti. Bilmemiz gereken, kac adet kesin siparis, kac adet opsiyon, kac adet niyet mektubu...Yoksa bende 300 adet siparis ederim :) Isin gercek ve kesin miktari yakinda belli olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beygir ~ 5 yıl önce
ucan beygir gibi demek istiyorsun yani, hani onlar da borsaya acilmadan milleti gaza getirmek icin oyle yaptilar ya

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000