29 Aralık 2011, Perşembe 12:20:28

"HAVACILIĞIN OLMAZSA OLMAZI İNGİLİZCE"

Son on yılda havacılık sektöründeki yükseliş, sektöre eğitimli insan kaynağı yetiştirmeye yönelik okulların açılmasına neden oluyor. O eğitim kurumlarından birine AirportHaber konuk oldu.
  • Sefa bey nereden mezun olmuş ne eğitim görmüş de bu kadar derin birisi olmuş, bizde oralara gidelim, Prima Donna gibi biraz da biz takılalım..
  • İngilizce havacılık terimleri ilgili annex ler ve jepp da mevcut, kurallara göre konuşmak gerekirse bu terimler yeterli..Ortada rant var, büyük paralar var herkes çekiştiriyor..
  • Bu siteden bir hafta boyunca tüm haberlerin ingilizce yayınlanmasını ve yorumların da ingilizce olmasını istiyorum. Çok değil bir hafta her türlü yazışmalar ingilizce olsun. Hiç bir şeyi beğenmeyen, kaptanlar hostesler ingilizce bilmiyor diye bık bık konuşan çok bilmiş türk yolcular da dertlerini ingilizce anlatsın da kendi ingilizcelerini göstermek için fırsat olsun. Çok değil bir hafta tüm haberler ve yorumlar ingilizce olsun. Ben o zaman yorumları görmek istiyorum.
  • ya bir ingilizcedir gidiyor..kimler yaptırıyor bunu merak ediyorum..bu işte büyük bir rant var gibi geliyor bana...sayın ulaştırma bakanım,bu konuyu bir araştırır mısınız?inanin başka bir iş var bu işte...
Havacılık sektörüne eğitimli insan gücü yetiştirmek için açılan çok sayıda üniversiteden biri de Kırklareli Üniversitesi. Bu üniversitenin Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Bölümü, sektörün deneyimli ismi ve AirportHaber Başyazarı Sefa İnan’ı konuk etti. Kırklareli Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından düzenlenen “A’dan Z’ye Havacılık Semineri’nde konuşan AirportHaber Başyazarı Sefa İnan'ın öğrencilere havacılık sektöründeki gerçekleri anlattı.

Seminer, Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nun Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü öğrencilerinin kurduğu Kırklareli Üniversitesi Havacılık Kulübü tarafından organize edildi. Semineri Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sezai Öztaş da dikkatle izledi.

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan'a oldukça yoğun ilgi gösteren öğrenciler, Rekörlük Alt Salonu'nda gerçekleştirilen ve üç saate yakın süren seminerde merak ettikleri bütün soruları yöneltme fırsatı buldu. A'dan Z'ye Havacılık Semineri konusunda birçok üniversiteden teklifler alan AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, Kayseri Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi'nde de A'dan Z'ye Havacılık Seminerlerine katılmıştı.

Oldukça neşeli geçen seminerde İnan'ın zaman zaman anlattığı havacılık anıları akademisyenleri ve öğrencileri gülmekten kırdı geçirdi.

Bir süredir gündemde olan İngilizce yeterliliği konusunda da öğrencilere tavsiyelerde bulunan İnan, İngilizce'nin havacılık sektörü için olmazsa olmazı olarak nitelendirdi.

Seminerin kapanış konuşmasını yapan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, öğrencilere Sefa İnan'ın tavsiyelerini iş yaşamlarında uygulamalarını, bu seminerde konuşulanların onlarca senenin biriktirmiş ciddi tecrübeler olduğunu belirtti.

Rektör Aykaç tarafından İnan'a Kırklareli Üniversitesi'nin teşekkür belgesi ve plaketi verildi.

İşte A'dan Z'ye Havacılık Semineri'nden görüntüler;



















"HAVACILIĞIN OLMAZSA OLMAZI İNGİLİZCE"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
Sefa bey nereden mezun olmuş ne eğitim görmüş de bu kadar derin birisi olmuş, bizde oralara gidelim, Prima Donna gibi biraz da biz takılalım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İngilizce havacılık terimleri ilgili annex ler ve jepp da mevcut, kurallara göre konuşmak gerekirse bu terimler yeterli..Ortada rant var, büyük paralar var herkes çekiştiriyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu siteden bir hafta boyunca tüm haberlerin ingilizce yayınlanmasını ve yorumların da ingilizce olmasını istiyorum. Çok değil bir hafta her türlü yazışmalar ingilizce olsun. Hiç bir şeyi beğenmeyen, kaptanlar hostesler ingilizce bilmiyor diye bık bık konuşan çok bilmiş türk yolcular da dertlerini ingilizce anlatsın da kendi ingilizcelerini göstermek için fırsat olsun. Çok değil bir hafta tüm haberler ve yorumlar ingilizce olsun. Ben o zaman yorumları görmek istiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ya bir ingilizcedir gidiyor..kimler yaptırıyor bunu merak ediyorum..bu işte büyük bir rant var gibi geliyor bana...sayın ulaştırma bakanım,bu konuyu bir araştırır mısınız?inanin başka bir iş var bu işte...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000