28 Eylül 2012, Cuma 09:44:43

HAVACILIĞA 'TEMEL' ADIM

Florya’da faaliyete başlayacak olan Özel Gökjet Havacılık Lisesi Pazartesi kapılarını açıyor…
  • İyi günler bu lisemi yk sa üniversite mi ? Bunu öğrenmek istiyorum
  • Emeği geçenlere tşkler ülkemizin ihtiyacı olan bir konuda hizmet sunmaları çok güzel. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması dileğiyle.
  • Sonu kabin memurluğu bölümleri gibi olmasa bari. Üniversiteler açıldı onca kabin memuru açığı var thy kendi eğitim verdiği öğrencileri işe almamak için uydurmadığı bahane kalmadı. Havacılığımız eğitimle değil yandaşcılarla ilerlemeye calışıyor. Koskoca devlet okulunun diplomalarını yok sayan thy umarım bu gençleri işe alır 2011 yılından beri mezun olmuş işini seven gençler işssiz ortada halen ki sözde Türkiyenin ilk kabin memurluğu okulu. Neyse imam hatip lisesinden çıkanları kabine alırlar ama bu okulu okumuşları almazlar bunu anladık artık...
  • SEVGİLİ ARKADAŞIM BEN ÜNİVERSİTELİYİM EMİR VERİRİM DİYOSAN SEN O ÜNİVERSİTEDE ZAMANINI BOŞA HARCAMIŞSIN BU İŞLERE KAFANI YORMA AMM AÇ OKU BİŞEYLER ÖĞREN SANA ARKADAŞ TAVSİYESİ.

Türkiye’de son yıllarda gelişim gösteren havacılık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek için birbiri ardına üniversiteler açılırken ilk kez kontrolör, kabin memurluğu ve havacılık işletmeciliği gibi branşlarda eğitim verecek özel havacılık lisesi açılıyor.

Havacılık eğitimi verecek olan Özel Gökjet Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın normal eğitim müfredatını da uygulayacak. Öğrencilere hem temel eğitimi verip hem de havacılık alanında deneyim kazandıracak olan çiçeği burnunda okul, aynı zamanda iş garantisi de sunacak.

İŞE GİREMEYEN ÖĞRENCİYE PARA İADESİ

Özel Gökjet Lisesi’nde eğitim alan öğrenciler 4 yıllık eğitimin 3. ve 4. senesinde havalimanında staj yapmak üzere çalışmaya başlayacak. Böylece hem aldıkları eğitimi tecrübe edip, hem de havacılık alanında kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar.

Özel Gökjet Lisesi mezuniyet sonunda iş bulamayan öğrenciye para iadesi yapacak.

Florya’da açılacak olan Özel Gökjet Havacılık Lisesi 13 Ağustos’ta başladığı öğrenci kayıtlarına 14 Ekim’e kadar devam edecek.

Öğrenci kayıtlarında ilk yıl için yüzde 45’e kadar indirim imkanı sunan lise, eğitim vereceği 4 yıl boyunca sabit fiyat garantisi sunacak. 200 kişilik öğrenci kapasitesi bulunan okulda talebe göre bu kapasite 600’ye kadar çıkarılabilecek.
Özel Gökjet Lisesi 2013 yılında 5 ilde şube açmayı da planlıyor.  Florya’da 6500 metrekarelik alana sahip okul binası ise öğrenciler için son derece geniş imkanlar sunulmasını sağlıyor.

Her sabah ücretsiz kahvaltı ile başlayacak eğitime başlayacak öğrenciler, okulda çeşitli sosyal aktivite ve spor alanlarının yanı sıra kiralanacak uçaklarda eğitim alma olanağı da sunulacak. İngilizce olarak verilecek eğitimde öğrenciler hangarlarda da ders alabilecek.

Özel Gökjet Lisesi’nin en büyük avantajlarından biri de şüphesiz sektörün önde gelen isimlerinin okulda ders verip idari kadroda görev yapacak olması. Uçak mühendisi, uçak teknisyeni ve havacılık alanında üst düzey tecrübe sahibi isimlerin hem öğrencilere eğitim verip hem de okulun idari kadrosunda bulunacak olması şüphesiz okulu diğerlerinden ayıran en büyük özellik olarak göze çarpıyor.

14 Ekim’e kadar devam edecek olan öğrenci kayıtları için ilk seneye özel indirimler uygulanacak. Hem havalimanında hem de kiralanacak uçaklarda eğitim alabilecek öğrenciler aldıkları eğitim sonunda ister havacılık alanında isterse ana eğitim dalında mesleğini seçebilecek.

©AirportHaber Detay

HAVACILIĞA 'TEMEL' ADIM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Hatip alpkaya ~ 2 yıl önce
İyi günler bu lisemi yk sa üniversite mi ? Bunu öğrenmek istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insanoğlu ~ 2 yıl önce
Lise
misafir ~ 6 yıl önce
Emeği geçenlere tşkler ülkemizin ihtiyacı olan bir konuda hizmet sunmaları çok güzel. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması dileğiyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzelde ~ 6 yıl önce
Sonu kabin memurluğu bölümleri gibi olmasa bari. Üniversiteler açıldı onca kabin memuru açığı var thy kendi eğitim verdiği öğrencileri işe almamak için uydurmadığı bahane kalmadı. Havacılığımız eğitimle değil yandaşcılarla ilerlemeye calışıyor. Koskoca devlet okulunun diplomalarını yok sayan thy umarım bu gençleri işe alır 2011 yılından beri mezun olmuş işini seven gençler işssiz ortada halen ki sözde Türkiyenin ilk kabin memurluğu okulu. Neyse imam hatip lisesinden çıkanları kabine alırlar ama bu okulu okumuşları almazlar bunu anladık artık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EAGLE KARDEŞ OKU BUNU ~ 6 yıl önce
SEVGİLİ ARKADAŞIM BEN ÜNİVERSİTELİYİM EMİR VERİRİM DİYOSAN SEN O ÜNİVERSİTEDE ZAMANINI BOŞA HARCAMIŞSIN BU İŞLERE KAFANI YORMA AMM AÇ OKU BİŞEYLER ÖĞREN SANA ARKADAŞ TAVSİYESİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000