28 Ocak 2011, Cuma 09:14:45

HAVACILARIN GREVİ ERTELENDİ

KKTC Bakanlar Kurulu, Sivil Havacılık Dairesi ve bağlı birimlerindeki grevin 60 gün süreyle ertelenmesine karar verdi.
  • YATIRIM İÇİN BMW Nİ SATARSAN PARAYI BULURSUN GARDAÇCIĞIM.. ÇOĞUNUZ 2 YERDEN EMEKLİ PARASI ALIRSINIZ. BENZİN TÜRKİYEDEN GİDER AMA TÜRKİYE' DE 3,90 , KIPRIZ' DA 2,70 TL. BMW TÜRKİYE' DE 120 .000 KIPRIZ'DA 75.000 TL .. AYRICA , ATALARIN KIPRIZ' LI DEĞİL GARDAÇCIĞIM ; OSMANLI'NIN KAYSERİDEN GÖNDERDİĞİ OĞUZ TÜRKLERİ... DAHA DÜNE GADAR TC DEYENNER , BUGÜN AB Cİ OLDULAR... UNUTMA Kİ DÖNME DOLABA SIRASI GELEN BİNER GARDAÇCIĞIMM....
  • Malesef ülkemiz işgal toprakları sayıldığı için kimse Kıbrıs'ın kuzeyine yatırım yapmak istemiyor. Türkiye'nin de istediği bizi kendisine muhtaç etmek ve bunu yapmak içinde elinden geleni yapıyor. Pasaportumuzun olması neden iki yüzlülük olsun ki? Benim tüm atalarım Kıbrıslı. Kıbrıs Cumhuriyeti'nin pasaportunu almaycam da TC pasaportu mu alacam... Güney de bizim ülkemiz. Benim tüm ailem 74 öncesi Kıbrıs'ın güneyinde yaşıyordu. Orası da benim memleketim...
  • SÖZÜN ÖZÜ GARDAÇCIĞIM ; NE KADAR EKMEK ÇIKARIRSAN O GADAR KÖFTE YERSİN . SABAH 8 - ÖĞLEN 1 GÜNDE 5 SAAT ÇALIŞMAYNAN , GAVE-VİSKİ-SİGARA-BMW MUHABBETİYNEN BURAYA GADAR. HEPİNİZİN EVİNİN ÖNÜNDE BAHÇANIZ VAR. KAÇINIZ SEBZE EKER ? HİÇ. AMMA , TAZE FASULYE 10 LİRA OLMUŞ ONU ŞİKAYET EDERSİNİZ. ÇALIŞ GARDAŞ, ÇALIŞ DA BİŞEYLER ÜRET.
  • GELELİM KIPRIZ' A . DEVLET NE GAZANIYOR ? HİÇ. AMMA HARAMİ SOFRASI HİÇ EKSİLMEZ. GAVE-VİSKİ-BMW 'YE DEVAM.. EY AHALİ , NE ÜREDİRSEN ONU PAYLAŞACAN. GEÇDİ ESKİ ZAMANNAR... JAPONLAR SAVAŞDAN ÇIKTIKTAN SONRA HİÇ BİŞEYLERİ YOKTU. AMA , GÜNDE 18-20 SAAT ÇALIŞDILAR VE BUGÜN DÜNYAYA HÜKMEDERLER . ÇİN , GENE ÖYLE. HİNDİSTAN , BARAKADA YAŞAR AMA DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLDULAR.

KKTC Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Bakanlar Kurulu'nun yaptığı olağanüstü toplantıda, düzeni bozucu nitelikte olması nedeniyle grevi 60 gün erteleyerek, aşağıdaki kararı aldı:

"Bakanlar Kurulu, yaptığı olağanüstü toplantıda, 42/1996 sayılı Toplu iş Sözleşmesi, Grev ve Referandum Yasası'nın 16'ncı maddesinin (3)'üncü fıkrasının verdiği yetkiye dayanarak, elzem hizmet görevi yürüten Sivil Havacılık Dairesi'nin tüm hizmetlerinde Ercan Havalimanı ve Ercan Takviyeli Hava Sahasında düzeni bozucu niteliği olduğu nedeniyle, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve/veya bağlı bulundukları diğer sendikaların başlatacakları Sivil Havacılık Dairesi ve bağlı birimlerindeki grevin 28 Ocak 2011 tarihinden itibaren 60 gün süreyle ertelenmesine ve Savunma Nizamnamesi'nin 79(B)3 maddesi gereğince 2011 Grev Yasağı (Sivil Havacılık Dairesi) Emirnamesi'nin Resmi Gazete'de yayımlanmasına karar verdi."

Sendikal Platform, hükümetin ekonomik tedbirlerine tepki olarak, bugün ülke genelinde genel greve giderek, miting yapacak.

HAVACILARIN GREVİ ERTELENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
YATIRIM İÇİN BMW Nİ SATARSAN PARAYI BULURSUN GARDAÇCIĞIM.. ÇOĞUNUZ 2 YERDEN EMEKLİ PARASI ALIRSINIZ. BENZİN TÜRKİYEDEN GİDER AMA TÜRKİYE' DE 3,90 , KIPRIZ' DA 2,70 TL. BMW TÜRKİYE' DE 120 .000 KIPRIZ'DA 75.000 TL .. AYRICA , ATALARIN KIPRIZ' LI DEĞİL GARDAÇCIĞIM ; OSMANLI'NIN KAYSERİDEN GÖNDERDİĞİ OĞUZ TÜRKLERİ... DAHA DÜNE GADAR TC DEYENNER , BUGÜN AB Cİ OLDULAR... UNUTMA Kİ DÖNME DOLABA SIRASI GELEN BİNER GARDAÇCIĞIMM....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Malesef ülkemiz işgal toprakları sayıldığı için kimse Kıbrıs'ın kuzeyine yatırım yapmak istemiyor. Türkiye'nin de istediği bizi kendisine muhtaç etmek ve bunu yapmak içinde elinden geleni yapıyor. Pasaportumuzun olması neden iki yüzlülük olsun ki? Benim tüm atalarım Kıbrıslı. Kıbrıs Cumhuriyeti'nin pasaportunu almaycam da TC pasaportu mu alacam... Güney de bizim ülkemiz. Benim tüm ailem 74 öncesi Kıbrıs'ın güneyinde yaşıyordu. Orası da benim memleketim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
SÖZÜN ÖZÜ GARDAÇCIĞIM ; NE KADAR EKMEK ÇIKARIRSAN O GADAR KÖFTE YERSİN . SABAH 8 - ÖĞLEN 1 GÜNDE 5 SAAT ÇALIŞMAYNAN , GAVE-VİSKİ-SİGARA-BMW MUHABBETİYNEN BURAYA GADAR. HEPİNİZİN EVİNİN ÖNÜNDE BAHÇANIZ VAR. KAÇINIZ SEBZE EKER ? HİÇ. AMMA , TAZE FASULYE 10 LİRA OLMUŞ ONU ŞİKAYET EDERSİNİZ. ÇALIŞ GARDAŞ, ÇALIŞ DA BİŞEYLER ÜRET.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GELELİM KIPRIZ' A . DEVLET NE GAZANIYOR ? HİÇ. AMMA HARAMİ SOFRASI HİÇ EKSİLMEZ. GAVE-VİSKİ-BMW 'YE DEVAM.. EY AHALİ , NE ÜREDİRSEN ONU PAYLAŞACAN. GEÇDİ ESKİ ZAMANNAR... JAPONLAR SAVAŞDAN ÇIKTIKTAN SONRA HİÇ BİŞEYLERİ YOKTU. AMA , GÜNDE 18-20 SAAT ÇALIŞDILAR VE BUGÜN DÜNYAYA HÜKMEDERLER . ÇİN , GENE ÖYLE. HİNDİSTAN , BARAKADA YAŞAR AMA DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLDULAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000