23 Kasım 2013, Cumartesi 07:19:22

HAVAALANLARI OLMASA DA UÇAKLARI VAR...

Çankırı Belediyesi, satın aldığı 375 kişilik yolcu uçağını restore ederek kütüphaneye çevirdi.
  • insan psikolojisinden hiç bir haberi olmayan bazıları eleştirmiş , yok efendim neden bina yapılmamışta uçak getirtilmiş V. S. , Bina yapılsa bir kişi bile o kütüphaneye gitmez , ama uçağı kütüphaneye çevirirseniz kitapla arası iyi olmayan bile meraktan gider , orası tıklım tıklım olur...
  • Bravo tebrikler
  • .....SONUC GÜLÜNC VE KALITESIZ CALISMA. BAK ARKADAS, BIR ISE NIYETLENDIYSEN GÜZEL BIR SONUC. YALNIZ NIYETINI GERCEKLESTIRMEK UGRUNA KIR ARAZIYE GETIRIPDE UCAGI KOYMANIN BIR ANLAMI YOK. ADAM GIBI BIR ISIDE LAYIKIYLA TAMAMLAYIN. CANKIRI BELEDIYESINI GETIRIP, SENIN BELEDIYE ANLAYISIN BU GÖRÜNÜMMÜ DIYE IYI BIR FIRCALAMAK LAZIM. YAPAMIYORSAN YAPABILEN GELSIN. NIYET GÜZEL, ICRAT IGRENC VE SON DERECE KALITESIZ CALISMA. AFFEDERSINIZ AMA KIMSE O BELEDIYE BASKANI ENSESINE IKI TANE CIRPACAKSIN. NEYSE CANKIRI NORMALDIR
  • iyi niyetli bir is yapilmis. Ancak keske modern guzel mimarili tugladan camdan seramiklerden ahsaptan bir kutuphane yapilsaydi o paraya. Bu ucak sonucta hurda, nedersen de coptur iste, artiktir. Hurdadan kutuphane, okul veya hastane olmaz BENCE! Umumi tuvalet olur, yine BENCE! Herkese selamlar, alinip gucenip yorum yetistieme yarisina girmeyin. Baskani yinede kutlamak lazim adam hakiketten cabalamis.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, "18 ayda 18 proje" sloganıyla başladığı çalışmalar kapsamında hazırladıkları uçak, gemi ve tren kütüphanelerin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Kurdukları farklı kütüphaneler ile Çankırı'daki okuma oranını artırmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Dinç, çocuklar için okuma alışkanlığını daha zevkli hale getirme gayretinde olduklarını bildirdi.

Önceki aylara İstanbul'dan satın aldıkları 375 kişilik Airbus A300 modeli uçağı kütüphane olarak hizmet vermek üzere restore ettiklerini anlatan Başkan Dinç, ayrıca Çankırı'da bulunan 12 okula modern kütüphaneler kurduklarını anlattı.

Dinç, 3 farklı uygulama ile klasik kütüphane anlayışının dışında özel tasarımlı kütüphaneleri hizmete sunarak çocukları farklı ortamlarda kitap okumaya özendirme çabası içerisinde olduklarını söyledi.

Uçak Kütüphanenin yanı sıra gemi ve tren kütüphaneleri de kuracaklarını ifade eden Başkan Dinç, "Çocuklarımızın keyifli ve farklı bir ortamda okuma alışkanlığını kazanmaları için uçak, tren ve gemi kütüphanesi projeleri gerçekleştirdik. İlk olarak İstanbul'dan satın aldığımız uçağı Kent Park alanına getirdik ve dizayn çalışmalarını tamamladık. Şimdi de uçağın içini kütüphane olarak şekilde restore ediyoruz. Bu farklı proje ile hem herkesin dikkatini çekeceğiz, hem de daha düşük maliyetle kütüphane kurmuş olacağız. Bu uçak büyüklüğünde bir kütüphane inşa etmeye kalksak, 1 milyon liradan aşağı tutmaz, ama biz bu uçağı 300 bin lira gibi bir maliyetle kütüphane haline çevirdik. Ayrıca Devlet Demir Yolları ile yaptığımız anlaşmayla lokomotif ve vagon satın aldık. Tren kütüphanesi de gerekli restorasyonun ardından tamamlanıp çocuklarımızın hizmetine sunulacak. Son olarak gerçekleştirmeyi planladığımız gemi kütüphanesi için de çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

Dinç, projelerin hayata geçirilmesinin ardından Çankırı'daki okuma oranının artacağını sözlerine ekledi.

HAVAALANLARI OLMASA DA UÇAKLARI VAR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

emin ~ 4 yıl önce
insan psikolojisinden hiç bir haberi olmayan bazıları eleştirmiş , yok efendim neden bina yapılmamışta uçak getirtilmiş V. S. , Bina yapılsa bir kişi bile o kütüphaneye gitmez , ama uçağı kütüphaneye çevirirseniz kitapla arası iyi olmayan bile meraktan gider , orası tıklım tıklım olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal olsun ~ 4 yıl önce
Bravo tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AMAC GÜZEL AMA ~ 4 yıl önce
.....SONUC GÜLÜNC VE KALITESIZ CALISMA. BAK ARKADAS, BIR ISE NIYETLENDIYSEN GÜZEL BIR SONUC. YALNIZ NIYETINI GERCEKLESTIRMEK UGRUNA KIR ARAZIYE GETIRIPDE UCAGI KOYMANIN BIR ANLAMI YOK. ADAM GIBI BIR ISIDE LAYIKIYLA TAMAMLAYIN. CANKIRI BELEDIYESINI GETIRIP, SENIN BELEDIYE ANLAYISIN BU GÖRÜNÜMMÜ DIYE IYI BIR FIRCALAMAK LAZIM. YAPAMIYORSAN YAPABILEN GELSIN. NIYET GÜZEL, ICRAT IGRENC VE SON DERECE KALITESIZ CALISMA. AFFEDERSINIZ AMA KIMSE O BELEDIYE BASKANI ENSESINE IKI TANE CIRPACAKSIN. NEYSE CANKIRI NORMALDIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 4 yıl önce
bir an başbakan konuşuyor sandım:)
iyi niyetli ~ 4 yıl önce
iyi niyetli bir is yapilmis. Ancak keske modern guzel mimarili tugladan camdan seramiklerden ahsaptan bir kutuphane yapilsaydi o paraya. Bu ucak sonucta hurda, nedersen de coptur iste, artiktir. Hurdadan kutuphane, okul veya hastane olmaz BENCE! Umumi tuvalet olur, yine BENCE! Herkese selamlar, alinip gucenip yorum yetistieme yarisina girmeyin. Baskani yinede kutlamak lazim adam hakiketten cabalamis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000