20 Şubat 2012, Pazartesi 18:01:40

HAVAALANININ TANITIMI İÇİN GURBETÇİLER ŞART...

Balıkesir’in Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Edremit Körfezi Havaalanı’nın uluslar arası uçuşlara tam randımanlı olarak başlaması için yurt dışında bulunan gurbetçilerin bilgilendirilmesi gerektiğini söyleyerek mahalle ve köy muhtarlarıyla birlikte çalışma başlattı...
  • İl olunca fazladan sadece valin olmuyor. En basitinden güvenliğin artıyor; devlet otoritesi geliyor. 70 bin nüfuslu bir ilçede güvenlik, atıyorum 150 polisle sağlanmaya çalışılırken, il olunca bu sayı 400'e 500'e çıkıyor. Mesela ben Edremit'e gittiğimde kendimi hiç güvende hissetmiyorum. Olay çok fazla ama polis yetmiyor, otorite yok. Ayrıca, başkentten gelen para, il merkezinden dağılır; dolayısıyla ilçeye daha az para gider. Ama il olursan parayı doğrudan alırsın. Şehrin bozuk yolunu da onarırsın, altyapısını da yaparsın. Daha fazla doktorun olur; insanlar bir evrak işi için merkeze gitmek zorunda kalmazlar. Daha fazla ekonomik güce sahip olursun. vs. vs. Ha hemşehri derneklerine ben de karşıyım o ayrı :)
  • bu seferlerin konulmasini dört gözle bekliyoruz.
  • BURDAN ÖGER TÜK TUR SIRKEITNE SESLENIYORUM KOCAELI SEFERLEINI ZATEN IPTAL ETTI O UCAKLARI EDREMI TE CEVIRSIN
  • Sayın Başkanlar lütfen artık bu politik tavırlardan vazgeçin İl olunca her şeyi bedava vermiyorlar İl olunca tek fazlan 1 valin olacak bence zamanınızı bu tür işlerle değil İlçelerimizin geleceğiyle ilgili projelerle geçirin Bandırmada aynı terane Sayın Vekil Bandırma il olacka diyor Merkeze gidince politik bir kıvırtmayla bu söyleminiden hemen vazgeçiyor Bizim Ülkemize has bir durum olsa gerek Bölgecilik artık iller arasına illerde ilçeelr arasına bırakın hemşeri dernekelrine kadar indi köyler bile artık ayrımın bir parçası neredeyse
Belediye Başkanlığı makamında ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, basın mensuplarından da yardımcı olmalarını istedi. Başkan Kılıç, Balıkesir – Körfez Havaalanı ismiyle geçtiğimiz yıllarda yeniden hizmete başlayarak uluslar arası uçuşları karşılayabilecek konuma getirilen ve adı mahkeme kararıyla değiştirilen Edremit Körfezi Havaalanı’nın tam randımanlı ve düzenli bir biçimde uluslar arası uçak seferleri yapmasına teşvik amacıyla çalışma başlattı. Başkan Tuncay Kılıç, muhtarlardan; Edremit ve civarından olan gurbetçiler ile irtibata geçmelerini ve Edremit Körfezi Havaalanı’nın uluslar arası uçuşları gerçekleştirebilen bir havaalanı olduğunu bildirmelerini istedi. 

Muhtarların gurbetçileri bilgilendirmesi durumunda, gurbetçiler uçak seferleri yapan firmalardan Edremit Körfezi Havaalanı’na bulundukları ülkelerden uçak seferleri yapmalarını talep edecek ve değerlendirilen talepler neticesinde de Edremit Körfezi Havaalanı’na düzenli olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden uçak seferleri başlayacak. Başkan Kılıç, bu konunun bölge ekonomisi ve farklı açılardan büyük önem taşıdığını söyleyerek havaalanının randımanlı olarak çalışabilmesi için üzerlerine düşeni yapmak istediklerini bildirerek, basın mensuplarından da konunun duyurulması için mücadele göstermelerini istedi.
 
“BALIKESİR’İN BÜYÜK ŞEHİR OLMASI EDREMİT’İN İL OLMASINA ENGEL DEĞİL!”
 
Bölgede yayın yapan bir yerel gazetede yayınlanan haber ile ilgili yorum yapan ve söylemediği şeylerin gazetede yayımlandığını savunan Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Balıkesir’in büyük şehir olması durumunda Edremit’in il olmasına engel bir durumun söz konusu dahi olamayacağını ifade etti. Başkan Kılıç, “Balıkesir’in büyük şehir olması Edremit’in il olmasına engel değil ki! Bizim beklentimiz Edremit’in il olmasıdır. Doğmamış çocuğa don biçilmez. Daha çıkmamış bir kanun hakkında nasıl yorum yapılabiliyor, anlamış değilim. Bu durum abesle iştigaldir. Edremit Körfezi Kuzey Ege bölgesindedir. Balıkesir ise Marmara Bölgesi’ndedir. Ayrıca Bu bölgede İzmir’den Çanakkale illeri arasında bir il bulunmaması da düşündürücüdür. Konumu, coğrafi özellikleri, iklimi, ekonomik gücü, yaşam standartları ve benzeri bir çok yönden bu il eksikliğini Edremit doldurabilir. Bizim hedefimiz ve isteğimiz Edremit’in il olmasıdır. Kuzey Ege’de bir il olmalıdır. Altınoluk’un veya başka bir beldemizin ilçe olmasından bir rahatsızlığımız da olmaz. Ama Edremit il olursa arkasından bu beldelerde zaten ilçe olacaktır. Biz bunu savunuyoruz. Tüm beldeler ilçe olursa, ordusu olmayan komutanlar topluluğu olur ve bu da anlamsız bir durum ortaya çıkartır. Edremit Körfezi tarihten gelen bir isimdir. Adramytteion ismi de zaten Edremit demektir. Edremit’in isminden rahatsız olanlar havaalanının ismine bile müdahale ettiler. Edremit Körfezi’ne gitmek isteyen çok sayıda vatandaş isim benzerliğine aldanarak gecenin bir saatinde Balıkesir Merkez Havaalanı’na gitti. Biz Balıkesir’in isminden rahatsız değiliz. Havaalanımıza Balıkesir’in adı konulsun ve Edremit Körfezi’nin de adı geçsin istedik” dedi.
 
Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, toplantının geri kalan kısmında ise dünyanın en büyük termal sağlık tesislerinin inşa edileceği Edremit Belediyesi’nin Medikal Vadi Projesi’nden bahsetti. Mera alanı sıkıntısı ortaya çıktığını ve bu sıkıntıyı da çözmek için çalışmalar sarf ettiklerini kaydeden başkan Kılıç, bu projenin hayata geçmesi için sonuna kadar mücadele göstereceklerini vurguladı. Kılıç, “Medikal Vadi projemizin başlaması için Sağlık Bakanlığı ile Turizm Bakanlıklarımıza resmi müracaatlarımızı yapmış bulunmaktayız. Yat Limanı Projemiz ile birlikte yürütülecek olan Medikal Vadi Projemiz 5 milyar Dolarlık dev bir projedir ve ortalama 35 bin kişiye iş imkanı sağlayacak bir kapasiteye sahip olacaktır. Bu proje ve köprü projelerimiz bizim seçim vaadimizdi. Medikal Vadi Projemizi Allah’ın izniyle başlatıyoruz ve gördüğünüz gibi 2 olan Edremit Çayı’ndaki köprü sayısını 4’e çıkarttık. Ege ve Marmara bölgelerinin en büyük açık hava tiyatromuzu inşa edip tamamladık. Bölgenin en büyük hayvanat bahçesini yapmaya devam etmekteyiz. Bu arada ben Burhaniye ilçesi ile kavga içerinde değilim. Sayın Akova ile şahsi bir husumetim de yok. Sadece havaalanı açılışında, benim topraklarımda bana ev sahipliği yapıp hoş geldin demesi beni kızdırdı. Bu gerginlik böyle başladı. Ben geçmiş dönemde Akova’ya sesini çıkartmayan Yunus Bozbey değilim” diye konuştu.
 
Mahalle muhtarları da basın mensuplarından istekte bulunarak, mahallelerindeki bir çok sokak lambalarının yanmamasından yakındı. Bazı muhtarlar ise, yıllardır kendi evlerinin alt katlarında muhtarlık görevlerini yerine getirdiklerini söyleyerek muhtarlık binası ihtiyaçlarının olduğunu ifade etti.
HAVAALANININ TANITIMI İÇİN GURBETÇİLER ŞART...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
İl olunca fazladan sadece valin olmuyor. En basitinden güvenliğin artıyor; devlet otoritesi geliyor. 70 bin nüfuslu bir ilçede güvenlik, atıyorum 150 polisle sağlanmaya çalışılırken, il olunca bu sayı 400'e 500'e çıkıyor. Mesela ben Edremit'e gittiğimde kendimi hiç güvende hissetmiyorum. Olay çok fazla ama polis yetmiyor, otorite yok. Ayrıca, başkentten gelen para, il merkezinden dağılır; dolayısıyla ilçeye daha az para gider. Ama il olursan parayı doğrudan alırsın. Şehrin bozuk yolunu da onarırsın, altyapısını da yaparsın. Daha fazla doktorun olur; insanlar bir evrak işi için merkeze gitmek zorunda kalmazlar. Daha fazla ekonomik güce sahip olursun. vs. vs. Ha hemşehri derneklerine ben de karşıyım o ayrı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu seferlerin konulmasini dört gözle bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
BURDAN ÖGER TÜK TUR SIRKEITNE SESLENIYORUM KOCAELI SEFERLEINI ZATEN IPTAL ETTI O UCAKLARI EDREMI TE CEVIRSIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın Başkanlar lütfen artık bu politik tavırlardan vazgeçin İl olunca her şeyi bedava vermiyorlar İl olunca tek fazlan 1 valin olacak bence zamanınızı bu tür işlerle değil İlçelerimizin geleceğiyle ilgili projelerle geçirin Bandırmada aynı terane Sayın Vekil Bandırma il olacka diyor Merkeze gidince politik bir kıvırtmayla bu söyleminiden hemen vazgeçiyor Bizim Ülkemize has bir durum olsa gerek Bölgecilik artık iller arasına illerde ilçeelr arasına bırakın hemşeri dernekelrine kadar indi köyler bile artık ayrımın bir parçası neredeyse

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000