11 Haziran 2008, Çarşamba 14:56:06

Havaalanında isim kavgası!

Çorumlular Merzifon Havaalanını kullanmama kararı aldılar…
  • Çorumlu vatandaşlarımız ne yapacaklarını şaşırdılar. Burunlarının dibine havaalanı açıldı. Açıldığından beri yıllardır "Merzifon Havaalanı olan isminin değiştirilmesini istediler. Hatta "İsmini değiştirelim Çorum olmazsa binmeyiz, o havaalanının çalışmaması için elimizden geleni yapacağız." dediler. Tüm dünyada "Merzifon Havaalanı" (Airport Code : MZH) olarak bilinen isminin neden değiştirilmesini isterler insan anlayamıyor. O zaman Çorum Leblebisinin de adı "Yeşilırmak Leblebisi yada Merzifon Leblebisi olsun... Merzifon Havaalanı tüm dünyada "Merzifon" ismi ile bilinirken, farklı bir isim o bölgede iki tane havaalanı varmış algısı yaratır ve uçuş güvenliği için de sakıncalıdır.
  • Ben Burda Malatyaliya katiliyorrum cünkü Havaalani yapilmasinin teklifi ve Takipcisi corum olmustur amasya ve merzifon rüyasinda bile göremezdi havaalanini yoksa coruma da yapilacakti ama corum cabuk olsun merzifon olabilir dediler amaclari sanayicilerin ve turizimcilerin ihtiyacin dan yani corumlularin ihtiyacin dan dolayi bu havaalani aciliyor corum isminin olmasi corum acisindan prestij ve tanitim amaciyla önemli
  • Arkadaslar lütfen baska isiniz yokmu sizin ya birakin amasya veya corumu kalsin Merzifon olarak kime zarari var yapacak okadar is varken birakin cocuk gibi gelmem ucmam felan yakismiyor sizingibi insanlara bizde basimizda yöneticiler var saniyorduk ama ne yöneticiler varmis be..
  • Siz Biz Görgünüze masallah siz büyüklerinize böylemi davraniyorsunuz Malatyalinin neden Corumda yasadigini yazmissin sanane Malatya Türkiyenin sinirlari icersinde degilmi nerde isterse orda yasar Kendisinin nereli oldugunu bilmiyorum ama bütün Corumlularin basinin üstünde yeri var yalniz sizin gibi görgüden saygidan mahrum olanlara ne Corumda nede Türkiyede yer yok Siz Yorumunuz...

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Malatyalı, Merzifon ilçesindeki Merzifon 5. Ana Jet Üssündeki havaalanının, sivil ulaşıma açılmasında Çorum olarak büyük emeklerinin olduğunu söylerek, havaalanının adının konurken kendilerine bilgi verilmesi gerektiğini söyledi.

Malatyalı, havaalanının adının ''Amasya Merzifon Havaalanı'' olarak belirlenmesini dün Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı karşılamak için gittiklerinde gördüğünü ifade ederek, Çorum olarak havaalanına büyük katkılarının olmasına karşın, adı belirlenirken bilgi verilmemesinin kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Havaalanının oluşumundan, işin başından itibaren maddi ve manevi yönden Çorum olarak her türlü destekte bulunduklarını ve gerekli hassasiyeti gösterdiklerini anlatan Kenan Malatyalı, şunları söyledi:

''Bu işin fizibilitesinin çıkarılmasından itibaren Çorum Valiliği ve belediyesi ile sivil toplum kuruluşları olarak elimizden geleni yaptık. İş bittikten sonra oldu bittiye getirdiler, 'ismini koyduk' dediler. Nezaketen dahi olsa isim konurken bize haber verilmesi gerekirdi’ dedi.

Biz isminin bölgesel olmasını istiyorduk. Yurt dışından gelecek turist ve iş adamları için isminde Çorum'unda yer alması bizim açımızdan büyük önem taşıyordu.''

Malatyalı, olaya tepkilerinin sert olacağını da belirterek, ''Ben bu havaalanını kullanmayacağım ve Çorumluların da kullanmaması için elimizden geleni yapacağız. Hatta açılış törenine dahi katılmayacağız'' diyerek sözlerini noktaladı.

Havaalanında isim kavgası!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

merzifonlum ~ 10 yıl önce
Çorumlu vatandaşlarımız ne yapacaklarını şaşırdılar. Burunlarının dibine havaalanı açıldı. Açıldığından beri yıllardır "Merzifon Havaalanı olan isminin değiştirilmesini istediler. Hatta "İsmini değiştirelim Çorum olmazsa binmeyiz, o havaalanının çalışmaması için elimizden geleni yapacağız." dediler. Tüm dünyada "Merzifon Havaalanı" (Airport Code : MZH) olarak bilinen isminin neden değiştirilmesini isterler insan anlayamıyor. O zaman Çorum Leblebisinin de adı "Yeşilırmak Leblebisi yada Merzifon Leblebisi olsun... Merzifon Havaalanı tüm dünyada "Merzifon" ismi ile bilinirken, farklı bir isim o bölgede iki tane havaalanı varmış algısı yaratır ve uçuş güvenliği için de sakıncalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
irsaadi ~ 10 yıl önce
Ben Burda Malatyaliya katiliyorrum cünkü Havaalani yapilmasinin teklifi ve Takipcisi corum olmustur amasya ve merzifon rüyasinda bile göremezdi havaalanini yoksa coruma da yapilacakti ama corum cabuk olsun merzifon olabilir dediler amaclari sanayicilerin ve turizimcilerin ihtiyacin dan yani corumlularin ihtiyacin dan dolayi bu havaalani aciliyor corum isminin olmasi corum acisindan prestij ve tanitim amaciyla önemli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Düsseldorf ~ 10 yıl önce
Arkadaslar lütfen baska isiniz yokmu sizin ya birakin amasya veya corumu kalsin Merzifon olarak kime zarari var yapacak okadar is varken birakin cocuk gibi gelmem ucmam felan yakismiyor sizingibi insanlara bizde basimizda yöneticiler var saniyorduk ama ne yöneticiler varmis be..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Siz Biz Görgünüze masallah siz büyüklerinize böylemi davraniyorsunuz Malatyalinin neden Corumda yasadigini yazmissin sanane Malatya Türkiyenin sinirlari icersinde degilmi nerde isterse orda yasar Kendisinin nereli oldugunu bilmiyorum ama bütün Corumlularin basinin üstünde yeri var yalniz sizin gibi görgüden saygidan mahrum olanlara ne Corumda nede Türkiyede yer yok Siz Yorumunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000