02 Ağustos 2008, Cumartesi 07:58:05

Havaalanında bilgisayarlara el konulacak!

ABD federal güvenlik görevlilerinin, ülkeye giren kişilerin taşınabilir bilgisayarları ve diğer elektronik cihazlarına, herhangi bir şüpheye gerek kalmaksızın sınırda belirsiz bir süre için el koyabilecekleri bildirildi.
  • eğer içimizde hala amerikayı örnek verenler varsa buyursun işte.özgürlükler ülkesi...şimdinin yasaklar ülkesi oldu.kurban olayım ben memleketime ama bir hastalığı var ki onu yenemedi basiretsiz yöneticiler her yerde ülkenin başında özelde kamuda...........

Washington Post gazetesinin haberine göre, İç Güvenlik Kurumunun 16 Temmuzda açıklamak zorunda kaldığı yönergelerine göre, bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlara ülkeye girişte el koyan iç güvenlik kurumu ajanları bu cihazlarda kayıtlı içerği, verilerin şifrelerinin çözülmesi veya başka nedenlerle diğer güvenlik kurumları ile ve özel kuruluşlarla paylaşma yetkisine sahip olacak.

Gazetenin haberine göre, bu güvenlik yönergesine göre el konabilecek şeyler arasında hard disk sürücüleri, taşınabilir hafıza kartları, cep telefonları, sayısal müzik çalarlar (iPod'lar), çağrı cihazları, ses ve video kasetleri ile basılı kitap, broşür ve diğer basılı malzemeleri bulunuyor.

Yönergeye göre, kişisel ve ticari bilgilerin gizliliği korunacak ve incelemeler tamamlandıktan sonra alınan bütün kopyalar imha edilecek ve hiçbir şekilde elde tutulmayacak.

İç Güvenlik Kurumu yetkilileri bu uygulamanın ülkeye giren ABD vatandaşı olsun olmasın herkes için geçerli olduğunu ve terörizmle mücadele için gerekli olduğunu belirttiler. Uygulamanın uzun süredir yürürlükte olduğu, ancak sivil haklar örgütleri ve iş seyahati gruplarından gelen baskılar üzerine bu ay açıklanmak zorunda kaldığı belirtildi.

Uluslararası yolculuk yapan kişilerden bu örgütlere gelen, kişisel bilgisayarlarına, cep telefonlarına ve diğer sayısal cihazlarına el konup incelendiği yönündeki şikayetlerin son zamanlarda artış gösterdiği belirtildi.

Havaalanında bilgisayarlara el konulacak!

Facebook Yorum

Yorumlar

lazut08 ~ 10 yıl önce
eğer içimizde hala amerikayı örnek verenler varsa buyursun işte.özgürlükler ülkesi...şimdinin yasaklar ülkesi oldu.kurban olayım ben memleketime ama bir hastalığı var ki onu yenemedi basiretsiz yöneticiler her yerde ülkenin başında özelde kamuda...........

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000