14 Eylül 2010, Salı 08:01:05

"Havaalanına sahip çıkılmalı"

Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü, vatandaşların Zonguldak Havaalanı’na sahip çıkması gerektiğini söyledi.
  • Ultra yönetici Hasan Özşahin para kazanmaya devam etsin. Bu havaalanının açık olması bir tek onun işine geliyor. Sivil havacılık bu havaalanınnın açıklamsına nasıl müsade ediyor. Devşirme bir kaç personel ile burası acık tutuluyor. Pistin bulundugu yer uçuş emniyeti için uygun degil.
  • önce zonguldak sonra tokat sonra uşak sonra gazipaşa sırayala gidici olanlar

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova Belde Belediye Başkanı Adil Düzlü, Zonguldak halkının havaalanına sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Düzlü, bayram dolayısıyla uçak bileti fiyatlarında indirim yapıldığını hatırlattı. Yaklaşık 15 gün boyunca yoğunluk yaşandığını aktaran Düzlü, bu yoğunluk kalıcı olmadığına dikkat çekti.

Halkı duyarlı olmaya davet eden Düzlü, şöyle dedi:

“Tüm Zonguldaklı hemşerilerimizin geçmiş ramazan Bayramını da kutluyoruz. Gördüğümüz kadarıyla Ramazan ayı hem de bayram nedeniyle havaalanında bir süre yoğunluk yaşandı. 15 gün içerisinde bir yoğunluk olduğunu gözlemledik. Bunun geçici olduğunu gözlemliyoruz. Zonguldak olarak havaalanına gereken ilgi gösterilmiyor. Fiyatlarda indirim yapılmasına rağmen halk uçağa ilgi göstermiyor. Buna da anlam veremiyoruz. Havaalanı ile ilgili bir talebimiz de iş adamlarımızdandır. Uçakla dünyanın her noktasına ulaşım mümkündür. Havaalanının Sabiha Gökçen’de olması insanları tedirgin ediyor. Trafiğe özel ayrılmış yolda sürekli bu havaalanına otobüsler çalışıyor. Yöredeki esnaf, sanayiciler ve TSO üyelerinin bu havaalanının sık sık kullanarak ilgi gösterip öncülük etmelerini istiyoruz. Havaalanının bu noktaya gelmesinde önemli mücadeleler olmuştur. Zaten az olan kapasitenin doldurulmasını istiyoruz. Burada emeği geçenler oldu. Ama bunu kesinlikle yeterli görmüyorum. Yolcu azlığı sebebiyle mevcut firma seyri seferleri iptal edebilirse tekrar buraya herhangi bir firmanın buradan yolcu taşıyacağına inanmıyorum. Seferlerde doluluk yaşanmasını dilerken halkın bu konuya sahip çıkması gerektiğini istiyoruz.”
 

"Havaalanına sahip çıkılmalı"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Ultra yönetici Hasan Özşahin para kazanmaya devam etsin. Bu havaalanının açık olması bir tek onun işine geliyor. Sivil havacılık bu havaalanınnın açıklamsına nasıl müsade ediyor. Devşirme bir kaç personel ile burası acık tutuluyor. Pistin bulundugu yer uçuş emniyeti için uygun degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
önce zonguldak sonra tokat sonra uşak sonra gazipaşa sırayala gidici olanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000