03 Ekim 2009, Cumartesi 08:02:27

Havaalanına komşu otopark...

Vatan Gazetesi yazarlarından Can Ataklı, Bodrum Havalimanı yakınlarındaki otoparkı köşesine taşımış. İşte Ataklı'nın havaalanı yakınlarında geniş bir arazide olması nedeniyle ilgilisini çeken o otopark hakkındaki yazısı...
  • EVET SİGORTASIDA VAR VERGİSİNİDE ÖDÜYOR HEMDE YILLIK YÜKSEK Bİ RAKAM..MİLLETE ÇAMUR ATMADAN ÖNCE Bİ GİT ARAŞTIR İSTERSEN..BİLGİSAYAR BAŞINDA OTURUP ONA BUNA ÇAMUR ATMAK KOLAY TABİ..ÖNCE ARAŞTIR SONRA YORUM YAZ!!!!!!
  • İşte köpeksiz köyde değneksiz gezme olayı. Ruhsatı olmadan otopark hizmetleri verenler, AHL de THY önünü açık otopark haline gelmesine müsaade eden trafik polisleri. Daha ne yazayım ? Adam Bodrumda otopark ve vale hizmeti veriyor. Ruhsatı var mı ? Sigortası var mı ? Kaza olsa ne olacak ?Alan razı satan razı mı diyelim ? Deveye sormuşlar boynun niye eğri ?..........
  • ahl açık otopark olmuş diyen arkadaşa aynen katılıyorum..ahl ye giden yol kenarı resmen otoparka dönmüş bi değnekçiler eksik onlar da olsa iş tamam olacak!!!geçen gün gördüm transporter i çekmişler yolun sağına açmışlar kapısını, tüpüde kaldırıma koymuşlar bi güzel çay demliyorlar ve de 3-5 metre gerilerinde de trafik polisi var..gözlerime inanamadım..sanki havalanı girişi değil de piknik yeri gibi..taa aşağıdan ahl nin girişine kadar yolun sağına araba park ediliyor hatta b kapısı yanyoluna bile park ediliyor trafik polisleri bunlara nasıl izin veriyor??olacak iş değil..dünyada hangi havaalnının girişinde bu manzarayı görebiliriz acaba çok merak ediyorum belki gerikalmış ülkelerde..en kısa sürede acil çözüm bulunmalı..
  • ATATÜRK HAVALİMANI NIN GİRİŞİ DE AÇIK OTOPARK OLMUŞ...THY GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ÖNÜ DE ÖYLE..PARK EDEN ARAÇLAR YÜZÜNDEN TRAFİK TIKANIYOR FAKAT NE HİKMETSE TRAFİK EKİPLERİ BU ARAÇLARA NE CEZA KESEBİLİYOR NE ONLARI ENGELLİYOR NE DE ARAÇLARINI ÇEKEBİLİYOR..AYRICA ALANIN İÇ VE DIŞ HATLAR GİDİŞ VE GELİŞİ DE OTOPARK GİBİ..ÖNÜNE GELEN ARABASINI PARK EDİP GİDİYOR VEYA ARABA İÇİNDE BEKLİYOR..SANIRIM AHL NIN TRAFİK AMİRİ YOK HİÇ DENETLEMEDE YAPMIYOR..ZAHMET OLMAZSA SABAH VE AKŞAM SAATLERİNDE AHL NİN GİRİŞİ , THY GENEL MÜDÜRLÜĞÜN ÖNÜNDE VE AHL NİN İÇİNDE BİR TUR ATARSA NELERİN OLUP BİTTİĞİNİ GÖRÜR HERHALDE..KOSKOCA HAVAALANI AÇIK OTOPARKA DÖNÜŞMÜŞ YETKİLİLERİN UMURUNDA DEĞİL..BU DURUM HOŞLARINA GİDİYOR GALİBA..AYIP YAHU UTANIN..

BATTAL ARAZİYİ DEĞERLENDİRME

İş yapmak para kazanmak istiyorsanız olanaklar sınırsız. Biraz zekâ, biraz girişim ruhu ve tabii biraz da maddi kaynakla hiç akla gelmeyen konularda çok iyi kazançlar sağlamak mümkün.

Bodrum Havaalanı’na iki kilometre mesafede iki zeki girişimcinin kurduğu otoparklardan söz etmek istiyorum bugün.

Havaalanından çıkıyorsunuz, Bodrum’a doğru gidiyorsunuz. Hemen iki kilometre sonra birbiri ardına iki otopark var.

Çevrede bina yok, iş yeri yok, peki bu otoparklar neyin nesi?

Ne olduğunu hemen anladım tabi de içeri girip sahibine sorayım istedim.

Bu otoparklar yaz aylarını Bodrum ve çevresinde geçiren ama sık sık uçakla evine gidip gelenler için.

Adamın yol kenarında arazisi var. Ama üzerine ne site inşa edilir ne de işyeri. Yolda zaten 4-5 benzin istasyonu da var. O da olmaz. Lokantaydı, hediyelik eşyacıydı, depoydu onlardan da çok sayıda var.

Akıllarına gelmiş ve oraları otopark yapmışlar. Sistem çok basit: Bodrum’a ilk gelişinizde arabanızı kullanıyorsunuz. Sonra dönüşte bu otoparklara uğruyorsunuz. Oradaki görevli yanınıza biniyor, alana gidiyorsunuz, uçağınıza biniyorsunuz, otopark görevlisi arabanızı alıp otoparka götürüyor.

Geleceğiniz gün telefon ediyorsunuz, arabanız yıkanıyor, bir görevli arabanızı alana getiriyor, siz görevliyi otoparka bıraktıktan sonra gideceğiniz yere gidiyorsunuz.

Bu fikir nereden kaynaklanmış? Havaalanında otopark ücreti çok yüksek. Bir günlüğü 30 lirayı geçiyor. Hafta sonu Bodrum’a gidip dönüşte aracınızı alana bırakırsanız 5 gün sonra 150 liradan fazla otopark parası ödüyorsunuz.

Yok arabayı Bodrum’daki evinizde bırakırsanız bu kez de gidiş geliş 100-150 lira arası taksi parası veriyorsunuz.

Oysa bu otoparkların günlüğü 7 lira. Eğer aylık ödemeyi kabul ederseniz 70 lira.

Bu kadar basit bir ekonomik hesap, Bodrumlu iki girişimciye yaz aylarında dünyanın parasını kazandırıyor.

Can ATAKLI
VATAN

Havaalanına komşu otopark...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 7 yıl önce
EVET SİGORTASIDA VAR VERGİSİNİDE ÖDÜYOR HEMDE YILLIK YÜKSEK Bİ RAKAM..MİLLETE ÇAMUR ATMADAN ÖNCE Bİ GİT ARAŞTIR İSTERSEN..BİLGİSAYAR BAŞINDA OTURUP ONA BUNA ÇAMUR ATMAK KOLAY TABİ..ÖNCE ARAŞTIR SONRA YORUM YAZ!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İşte köpeksiz köyde değneksiz gezme olayı. Ruhsatı olmadan otopark hizmetleri verenler, AHL de THY önünü açık otopark haline gelmesine müsaade eden trafik polisleri. Daha ne yazayım ? Adam Bodrumda otopark ve vale hizmeti veriyor. Ruhsatı var mı ? Sigortası var mı ? Kaza olsa ne olacak ?Alan razı satan razı mı diyelim ? Deveye sormuşlar boynun niye eğri ?..........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ahl açık otopark olmuş diyen arkadaşa aynen katılıyorum..ahl ye giden yol kenarı resmen otoparka dönmüş bi değnekçiler eksik onlar da olsa iş tamam olacak!!!geçen gün gördüm transporter i çekmişler yolun sağına açmışlar kapısını, tüpüde kaldırıma koymuşlar bi güzel çay demliyorlar ve de 3-5 metre gerilerinde de trafik polisi var..gözlerime inanamadım..sanki havalanı girişi değil de piknik yeri gibi..taa aşağıdan ahl nin girişine kadar yolun sağına araba park ediliyor hatta b kapısı yanyoluna bile park ediliyor trafik polisleri bunlara nasıl izin veriyor??olacak iş değil..dünyada hangi havaalnının girişinde bu manzarayı görebiliriz acaba çok merak ediyorum belki gerikalmış ülkelerde..en kısa sürede acil çözüm bulunmalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ATATÜRK HAVALİMANI NIN GİRİŞİ DE AÇIK OTOPARK OLMUŞ...THY GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ÖNÜ DE ÖYLE..PARK EDEN ARAÇLAR YÜZÜNDEN TRAFİK TIKANIYOR FAKAT NE HİKMETSE TRAFİK EKİPLERİ BU ARAÇLARA NE CEZA KESEBİLİYOR NE ONLARI ENGELLİYOR NE DE ARAÇLARINI ÇEKEBİLİYOR..AYRICA ALANIN İÇ VE DIŞ HATLAR GİDİŞ VE GELİŞİ DE OTOPARK GİBİ..ÖNÜNE GELEN ARABASINI PARK EDİP GİDİYOR VEYA ARABA İÇİNDE BEKLİYOR..SANIRIM AHL NIN TRAFİK AMİRİ YOK HİÇ DENETLEMEDE YAPMIYOR..ZAHMET OLMAZSA SABAH VE AKŞAM SAATLERİNDE AHL NİN GİRİŞİ , THY GENEL MÜDÜRLÜĞÜN ÖNÜNDE VE AHL NİN İÇİNDE BİR TUR ATARSA NELERİN OLUP BİTTİĞİNİ GÖRÜR HERHALDE..KOSKOCA HAVAALANI AÇIK OTOPARKA DÖNÜŞMÜŞ YETKİLİLERİN UMURUNDA DEĞİL..BU DURUM HOŞLARINA GİDİYOR GALİBA..AYIP YAHU UTANIN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000