14 Temmuz 2013, Pazar 09:54:39

"HAVAALANIMIZ DAHİ OLACAK"

Bilgi Üniversitesi’ni büyütmek istediklerini söyleyen Mütevelli Heyeti Başkanı Rıfat Sarıcaoğlu, “Sivil havacılıkta önemli bir adım atıyoruz. Havaalanımız bile olacak” dedi.
  • Hacıııı, 2 yıldır işsizim, işsizzzzzzzzzzzzz. Bilgi mezunuyum . ATPL Frozen var. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz?
  • Önüne gelen sivil havacılığa giriyor .Bu alanı da hiç edecekler artık bir düzenleme getirilmeli her üniversite kafasına göre havacılık bölümü açamamalı!
  • Türkiyede de mevcut üniversitelerin pilotluk eğitimi veren fakülteleri olmalı, uçak mühendisiliği, sonra uçak bakım bölümü için teknik eleman yetiştirmek için bölümler açmalı mesela, talep olacağını düşünüyorum en azından havacılığa ciddi katkısı olacağını düşünüyorum.. ülkemizde havacılık hızlı gelişiyor talep olacaktırda oluyorda..
  • Türkiyede de örnekleri var anadolu ünv. thk ünv. gibi uzaklara gitmeye gerek yok Biraz araştırmacı olmak yeterli sayın Rıfar.

Vatan gazetesi yazarlarından Elif Ergu'ya ropörtaj veren Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rıfar Sarıcaoğlu, sivil havacılığa girme planlarının olduğunu belirtti.

Sarıcaoğlu geleceğin mesleği olarak gördüğü sivil havacılık üzerine şunları söyledi;

Sizle daha önce konuştuğumda bazı alanları işaret etmiş ve geleceğin mesleği olarak gördüğünüzü söylemiştiniz...

Evet. Sivil havacılığı işaret etmiştim sanırım. Biz de Sivil Havacılık alanında önemli bir adım atıyoruz.

- Pilot mu yetiştireceksiniz?

Bir havaalanımız dahi olacak. Dünyada bunun örnekleri var. Örneğin, North Dakota Üniversitesi’nin 150 uçağı var. Bu konuda bizde çok iddialıyız. Bunun için de çalışıyoruz. Bilgi Üniversitesi büyüyecek. Büyümeyi durdurursak o yeri başkaları durdurur. Felsefemiz bu. Fakülte sayımızı ve inovasyonu artırıyoruz. Geçenlerde Edirne Valisi ile birlikteydim. Orada 2 alanda olacağız. Mimari ve sivil havacılık alanında önemli işler yapacağız. Büyüme planımız içinde Adana da var. Biz diğer illerde de olmak istiyoruz. 5 yıllık plan yapıyoruz. 2018’de bugün 14 bin olan nüfusumuz 22 bin olacak. Sağlıkta büyümek istiyoruz. Bölgesel bir üniversite olmak istiyoruz. Atina, Varna, Erbil gibi şehirlerde eğitsel faaliyetleri artırdık.

"HAVAALANIMIZ DAHİ OLACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 5 yıl önce
Hacıııı, 2 yıldır işsizim, işsizzzzzzzzzzzzz. Bilgi mezunuyum . ATPL Frozen var. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Önüne gelen sivil havacılığa giriyor .Bu alanı da hiç edecekler artık bir düzenleme getirilmeli her üniversite kafasına göre havacılık bölümü açamamalı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 5 yıl önce
Türkiyede de mevcut üniversitelerin pilotluk eğitimi veren fakülteleri olmalı, uçak mühendisiliği, sonra uçak bakım bölümü için teknik eleman yetiştirmek için bölümler açmalı mesela, talep olacağını düşünüyorum en azından havacılığa ciddi katkısı olacağını düşünüyorum.. ülkemizde havacılık hızlı gelişiyor talep olacaktırda oluyorda..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dünyada mı ? ~ 5 yıl önce
Türkiyede de örnekleri var anadolu ünv. thk ünv. gibi uzaklara gitmeye gerek yok Biraz araştırmacı olmak yeterli sayın Rıfar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000