17 Mart 2010, Çarşamba 08:25:19

Havaalanı 2012'de açılacak...

Şırnak Havaalanı, yeterli ödeneğin temin edilmesi halinde 2012 yılının Haziran ayında hizmete açılacak.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Niçin bir şehirden diğerine güven içinde gece ve de gündüz gidilemiyor. İstanbul'dan İzmit'e nasıl gidebiliyorsak oralara da aynı şekilde gidebilmemiz gerek! Dünyanın en büyük ordularından biri bizde, kendi ülkemizde arabamıza binip gece veya gündüz gidemeyecek miyiz?
  • o bölge belki canlanir biraz
  • şırnağın derdini çeken biriyim bilmediğiniz yerler hakkında fazla yorum yapmayın bence siirt 90 km eruh üzerinden gidilir giderken bi taraftan ter akar çok tehlikelidir mardin 170 km kaldıkı ordada kasrik boğazını geçene kadar ( 50-55 ) km sadece dağlar ve gökyüzü görünür silaha gerek yok taş yuvarlasan yeter zaten batman diyarbakır 250-300 km civarında ha bu arada orada yollar haritaya göre değil dağlara göre belirlenir malum terörden dolayı beytuşşebaptan hakkariye gitmek için vana gidlir mesela direk gidemezsin ha gitmek istersen vatan sağolsun

Şırnak Valisi Ali Yerlikaya,  proje için 677 bin 500 metrekarelik kamulaştırma yaptıklarını; il merkezine 60, Cizre İlçe merkezine ise 13 kilometre mesafede havaalanı yapımı planlandığını ifade etti.

Bu alanda konvansiyonel boyutlarda pist, apron, taksirut ve üstyapı destek tesislerini kapsayan bir havaalanı yapılabilmesi için yaklaşık 1 milyon metrekarelik ek kamulaştırma yapılmasına ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Yerlikaya, "Bunun için 2010 yılında yeterli ödenek temin edilmiş, acele kamulaştırma kararı alınmak üzere Bakanlar Kuruluna sunulmuştur. Altyapı işinin yer teslimi mevsimsel şartlara uygun olmaması nedeniyle inşaat yerindeki çalışabilir günlerin başlangıcı olan 15 Nisan 2010'a ertelenmiştir. Altyapı işinin tamamlanma süresi sözleşmesine göre yer teslim tarihinden itibaren 730 gündür ve yeterli ödenek temin edilmesi halinde 2012 yılının ilk altı ayı içerisinde tamamlanacaktır. Üstyapı ise 2010 yılının 7. veya 8. ayında ihale edilecek. Havaalanı 2012'nin 6. ayında hizmete açılacak.'' dedi.


(NTV)

Havaalanı 2012'de açılacak...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Niçin bir şehirden diğerine güven içinde gece ve de gündüz gidilemiyor. İstanbul'dan İzmit'e nasıl gidebiliyorsak oralara da aynı şekilde gidebilmemiz gerek! Dünyanın en büyük ordularından biri bizde, kendi ülkemizde arabamıza binip gece veya gündüz gidemeyecek miyiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
o bölge belki canlanir biraz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
şırnağın derdini çeken biriyim bilmediğiniz yerler hakkında fazla yorum yapmayın bence siirt 90 km eruh üzerinden gidilir giderken bi taraftan ter akar çok tehlikelidir mardin 170 km kaldıkı ordada kasrik boğazını geçene kadar ( 50-55 ) km sadece dağlar ve gökyüzü görünür silaha gerek yok taş yuvarlasan yeter zaten batman diyarbakır 250-300 km civarında ha bu arada orada yollar haritaya göre değil dağlara göre belirlenir malum terörden dolayı beytuşşebaptan hakkariye gitmek için vana gidlir mesela direk gidemezsin ha gitmek istersen vatan sağolsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000