26 Temmuz 2011, Salı 11:01:52

HAVA SEYRÜSEFER AYRILMALI MI?

AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık, bu hafta köşesinde kanayan bir yaraya parmak bastı...
  • bütün avrupada kontrolöre pay ediliyorda burada mı edilmeyecek.bir siz akıllısınız demi..tabi canım ülkenin hava sahası herkese pay edilmeli pazarcıya polise öğretmene midyeciye hostese nalbura...ya bi gidin ya bi ayrılın ya
  • Bazı yorumcular para eurocontrol den geliyor ne kadar çok verirse o kadar iyi diyor sanki Eurocontrol örgütünün avrupa da banknot matbaası var hayrına para basıp karşılıksız öylesine para dağıtıyor. Eurocontrol teşkilatı ülkemizin hava sahasını kullanan uçaklardan alması gereken ücreti tahsil ediyor ve geri ülkemize ödüyor. Ortada havadan gelen bir para yok. Bu memleketin parası birkaç kontrolöre pay edilemez.
  • HEMEN AYRILSIN
  • AB ye geçiş sürecinde ULAŞTIRMA başlığı altında yapılan çalışmalarda ATSEP lisansının verilmesi yapılmış en iyi çalışma olarak gösterilmiştir. henüz ALMANYA ve FRANSA dahil (TÜRKİYE ile birlikte)birkaç ülke çalışmayı tamamlamış olmasına rağmen diğer üye ülkelerde lisans işini tamamlamak üzeredir.
Ali Kıdık, hava trafik kontrolörlerinin Türkiye'de yaşadığı sıkıntının çözümü ile ilgili rotayı çizdi.

Dünyadaki hava trafik kontrolörlerinin Türkiye'deki meslektaşlarına nazaran çok rahat olduğunu ve bunun çözümünün hava seyrüsefer hizmetlerinin ayrı bir kurum olmasından geçtiğini ifade eden Kıdık, tabuların yıkılması zamanının geldiğini söyledi.

Havalimanlarının yoğunluk durumuna göre derecelendirilmesi gerektiğinin altını çizen deneyimli gazeteci, bu uygulamanın kontrolörlerin kendini geliştirmesi ve yarışır hale gelmesine neden olacağını belirtti.


İşte çok konuşulacak ve tartışılacak yazının tamamı:HAVA SEYRÜSEFER AYRILMALI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 7 yıl önce
bütün avrupada kontrolöre pay ediliyorda burada mı edilmeyecek.bir siz akıllısınız demi..tabi canım ülkenin hava sahası herkese pay edilmeli pazarcıya polise öğretmene midyeciye hostese nalbura...ya bi gidin ya bi ayrılın ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bazı yorumcular para eurocontrol den geliyor ne kadar çok verirse o kadar iyi diyor sanki Eurocontrol örgütünün avrupa da banknot matbaası var hayrına para basıp karşılıksız öylesine para dağıtıyor. Eurocontrol teşkilatı ülkemizin hava sahasını kullanan uçaklardan alması gereken ücreti tahsil ediyor ve geri ülkemize ödüyor. Ortada havadan gelen bir para yok. Bu memleketin parası birkaç kontrolöre pay edilemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HEMEN AYRILSIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
AB ye geçiş sürecinde ULAŞTIRMA başlığı altında yapılan çalışmalarda ATSEP lisansının verilmesi yapılmış en iyi çalışma olarak gösterilmiştir. henüz ALMANYA ve FRANSA dahil (TÜRKİYE ile birlikte)birkaç ülke çalışmayı tamamlamış olmasına rağmen diğer üye ülkelerde lisans işini tamamlamak üzeredir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000