06 Şubat 2017, Pazartesi 11:02:34

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tanınan haklar kapsamında Selçuk Üniversitesi öğrencisi Merve Gürbüz, TSK’da pilotluk için intibak eğitimine alınan ilk 'türbanlı' oldu.
  • Yarın öbür gün bir erkek öğrenci de çıkar "benim dini inancıma göre sarıklı dolaşıyorum ve bende pilot olmak istiyorum bu nedenle sarıkla okuluma devam edeceğim" derse ne yapılacak. Adam buna göre haklı sayılması lazım gelir. ASKERLİĞİN NET KURALLARI ÜZERİNDE OYNANMAMASI GEREKİR.
  • Türbanlı bacımız pilot olabilirse,kara çarşaflı bacımızda pilot olabilmeli.
  • Ülkemizde saygısızlık,edepsizlik, medeniyetsizlik,suç,adaletsizlik,eşitsizlik,sahtekarlık,hırsızlık,adilik,yolsuzluk,haksızlık,sömürü tavan yapmış, spor,sanat,iş hayatı vs siyasetin rezilce girip bozmadığı yer kalmamış, kutsal değerlerimiz kişisel çıkar için adice kullanılıyor, insanlar kutuplaştırılmış, içkili adam, bayanı arabayla ezip öldürüyor iki gün sonra teslim oluyor,18 bin tl para cezasıyla kurtuluyor,ihtiyacımız olan kanunlar çıkarılmıyor çıksa bile uygulanmıyor, özellikle İstanbul'da hayat tam bir kaos olmuş,trafik felaket,insanlar öfke dolu,heryerde terör,şiddet var, hayat pahalılığı ve işsizlik rekor kırıyor, torpil yapmak,yaptırmak yani kul hakkı yemek sıradan bir şey olmuş, insanların işsiz kalmamak için yalakalık,jurnalcilik yapmaları şart olmuş, eğitim kalitemizin düşüklüğü dünyada haber olmuş, dışa bağımlılığımız daha da artıyor, borç bulabilmek için şirketler,kurumlar fon'a devrediliyor, biat,sorgulamamak,kula kulluk etmek,takım tutar gibi parti tutmak normalleştirilmiş vs ! İnsanca,insana yakışır şekilde yaşayabilmemiz için acilen çözmemiz gereken bunlar gibi daha birçok sorunumuz varken nelerle uğraşıyoruz !
  • aralarına türbanlı delikanlıları da bekliyoruz. Hani her yerde kılık kıyafet özgürlüğü var ya !

15 Temmuz darbe girişiminin ardından tanınan haklar kapsamında Selçuk Üniversitesi öğrencisi Merve Gürbüz, TSK’da pilotluk için intibak eğitimine alınan ilk 'türbanlı' oldu.

Yeni Şafak gazetesinden Aybike Eroğlu'nun haberine göre; 15 Temmuz darbe girişiminden sonra hükümetin bazı üniversitelerden askeri okullara yatay geçiş hakkı tanımasının ardından Türkiye’de bir ilk yaşandı. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi Merve Gürbüz, Hava Harp Okulu’nda intibak eğitimi alan ilk ‘türbanlı’ öğrenci oldu.

3,5 ay önce Hava Harp Okulu’na girmek için başvuru yapan Merve Gürbüz, ilk olarak Hava Harp Okulu’nun sınavlarına tabi tutuldu. Daha sonra Milli Savunma Bakanlığı’nın açtığı mülakata girdi. Mülakatı da geçen Merve Gürbüz, güvenlik soruşturmasının ardından ise Hava Harp Okulu’ndaki intibak eğitime başladı.

Hava Kuvvetleri'nde türbanlı pilot dönemi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (249)

Özgür ~ 1 yıl önce
Yarın öbür gün bir erkek öğrenci de çıkar "benim dini inancıma göre sarıklı dolaşıyorum ve bende pilot olmak istiyorum bu nedenle sarıkla okuluma devam edeceğim" derse ne yapılacak. Adam buna göre haklı sayılması lazım gelir. ASKERLİĞİN NET KURALLARI ÜZERİNDE OYNANMAMASI GEREKİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivil torpil. ~ 2 yıl önce
Türbanlı bacımız pilot olabilirse,kara çarşaflı bacımızda pilot olabilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arkadaşlar ! ~ 2 yıl önce
Ülkemizde saygısızlık,edepsizlik, medeniyetsizlik,suç,adaletsizlik,eşitsizlik,sahtekarlık,hırsızlık,adilik,yolsuzluk,haksızlık,sömürü tavan yapmış, spor,sanat,iş hayatı vs siyasetin rezilce girip bozmadığı yer kalmamış, kutsal değerlerimiz kişisel çıkar için adice kullanılıyor, insanlar kutuplaştırılmış, içkili adam, bayanı arabayla ezip öldürüyor iki gün sonra teslim oluyor,18 bin tl para cezasıyla kurtuluyor,ihtiyacımız olan kanunlar çıkarılmıyor çıksa bile uygulanmıyor, özellikle İstanbul'da hayat tam bir kaos olmuş,trafik felaket,insanlar öfke dolu,heryerde terör,şiddet var, hayat pahalılığı ve işsizlik rekor kırıyor, torpil yapmak,yaptırmak yani kul hakkı yemek sıradan bir şey olmuş, insanların işsiz kalmamak için yalakalık,jurnalcilik yapmaları şart olmuş, eğitim kalitemizin düşüklüğü dünyada haber olmuş, dışa bağımlılığımız daha da artıyor, borç bulabilmek için şirketler,kurumlar fon'a devrediliyor, biat,sorgulamamak,kula kulluk etmek,takım tutar gibi parti tutmak normalleştirilmiş vs ! İnsanca,insana yakışır şekilde yaşayabilmemiz için acilen çözmemiz gereken bunlar gibi daha birçok sorunumuz varken nelerle uğraşıyoruz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
delikanlı ~ 2 yıl önce
aralarına türbanlı delikanlıları da bekliyoruz. Hani her yerde kılık kıyafet özgürlüğü var ya !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000