20 Kasım 2014, Perşembe 08:41:23

HAVA KUVVETLERİ'NDE BİR İLK YAŞANDI

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarihinde ilk defa iki orgeneral, F-16'larla aynı anda uçtu.
  • Ne yapar bu F 16 anlatin dinleyelim, silah sistemlerini bile satmadi sozum ona dost ABD, uctunuzda ne oldu, zevkine devletin parasini harcadiniz, siz Komutansiniz ucusu kacisi tegmen ustegmen yuzbasiya birakin
  • ALLAH MEHMETCİKLERİMİZİN EKSİKLİĞİNİ VERMESİN. SONSUZA DEK TÜRK MİLLETİ TÜRK ASKERİ VATANSEVERLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRK DEVLETLERİ VAROLSUN. SEVGİ VE SAYGILARIMLA.
  • F16 mis kardasim, ABD nin en adi ucagi bizde kac kisiyi adam etti, koca General siniz, sizin buyuk olmaniz gururumuz Turkluk ve Turk ordusudur, F 16 ya ne ihtiyac duyarsiniz?
  • çıkn iki orgeneral iki tane tek kişilik F-16 ile kol uçun akrobasi yapın gece kol uçun bileğinizi öperim. Sepet uçarak değil...Şov bu şov......

Süleyman Şah Karakolu'nun korunması amacıyla yapılan tatbikata F-16 ile katılan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, bu sefer Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın iki numarası Orgeneral Abidin Ünal ile birlikte uçtu. Orgeneral Akın Öztürk ile Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal, 11 Kasım'da iki ayrı F-16 ile kolda uçarak Bandırma ve Balıkesir'deki üslerde incelemelerde bulundu. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın en tepedeki iki komutanı birlikte gece uçuşu da yaptılar.

Öztürk ve Ünal, 6'ncı ve 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlıklarında Filo Komutanlıklarını ziyaret ederek, pilotlar ve uçuş ekibi ile bir araya geldiler. Filo ziyaretlerinin ardından F-16 savaş uçaklarının bakım faaliyetlerini yürüten Hat Bakım Komutanlıklarında incelemelerde bulunan komutanlar, uçak bakım sınıfı personeli ile sohbet de ettiler.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 21 Ekim'de Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun korunmasına yönelik harekatın tatbikatını gerçekleştirmiş, kullandığı uçakla tatbikata katılan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk, telsizle görüştüğü karakolun komutanına, "İhtiyaç anında Hızır gibi yanınızdayız" diye seslenmişti.

HAVA KUVVETLERİ'NDE BİR İLK YAŞANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Ne yapar ~ 4 yıl önce
Ne yapar bu F 16 anlatin dinleyelim, silah sistemlerini bile satmadi sozum ona dost ABD, uctunuzda ne oldu, zevkine devletin parasini harcadiniz, siz Komutansiniz ucusu kacisi tegmen ustegmen yuzbasiya birakin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ELİF ~ 4 yıl önce
ALLAH MEHMETCİKLERİMİZİN EKSİKLİĞİNİ VERMESİN. SONSUZA DEK TÜRK MİLLETİ TÜRK ASKERİ VATANSEVERLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRK DEVLETLERİ VAROLSUN. SEVGİ VE SAYGILARIMLA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ~ 4 yıl önce
F16 mis kardasim, ABD nin en adi ucagi bizde kac kisiyi adam etti, koca General siniz, sizin buyuk olmaniz gururumuz Turkluk ve Turk ordusudur, F 16 ya ne ihtiyac duyarsiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
çıkn iki orgeneral iki tane tek kişilik F-16 ile kol uçun akrobasi yapın gece kol uçun bileğinizi öperim. Sepet uçarak değil...Şov bu şov......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000