26 Temmuz 2016, Salı 15:29:03

Hava İş'ten o çalışanlara şok!

Türk Hava Yolları’nın işten çıkardığı çalışanlara bir şok da Hava İş Sendikası’ndan geldi. işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır.
  • Şimdi aldığınız kul hakkını tepe tepe kullanın. Hepimiz aklanıyoruz. Bugün mahkemeyi kazandım işe iade. Hakkım burda bilip bilmeden bi karalayanlara haram olsun
  • Aynen öyle gün geldi..devran döndü..hak yerini buluyor insaAllah
  • Sendikanin bu kisileri savunmamasi cok dogal..bunlar ise baslarken zaten kul hakki yiyetek basladilar..
  • THY'den atılanların bir kısmı işletmesel yetersizlik nedeniyle atıldı ise neden psikiyatri tedavisi gören ve hatta zaman zaman bu sebeple rapor alan kabin personelleri çalışmaya devam ediyor? Bunları koruyan kim?

Hava İş Sendikası, THY’nin Fetö ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle işten attığı çalışanlara kötü haber geldi.

THY’nin örgütlü sendikası Hava İş, son furyada işten atılanlara hukuk hizmeti vermeme kararı aldı. THY’den SMS ile çıkarıldıktan sonra sendikanın kapısını çalan bazı çalışanlar, sendikanın hizmet aldığı hukuk bürosu ile irtibata geçti. Ancak hukuk bürosu yetkilileri sendika yönetiminin talimatıyla THY’nin son çıkardığı kişilere hizmet vermeme kararı aldıklarını ve vekalet alamayacaklarını iletti.

Bilindiği gibi THY, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle aralarında genel müdür yardımcısı ve başkanların da bulunduğu birçok kişinin iş akdini fesh ettiğini açıklamıştı.

Öte yandan THY tarafından işten çıkarılan 211 kişi içerisinde FETÖ destekçilerinin olması yanı sıra verimsizlik ve performans yetersizliği nedeniyle çıkarılanlar da bulunuyor.

THY'den yapılan açıklamada işten çıkarılanlar için şöyle denilmişti;

"Türk Hava Yolları çalışanı 211 kişinin iş akitlerinin sonlandırılmasına karar verilmiştir.

22.07.2016 tarihi itibariyle gerçekleştirilen mezkûr iş akitlerinin feshedilmesi gerekçeleri arasında; işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır".

BANKALAR KREDİ VERMEDİ

Öte yandan kredi kullanmak için bankalara başvuran bazı THY çalışanlarının ise bankadan olumsuz yanıt aldığı ve başvuru sahibinin işten çıkarılacaklar listesinde olmadığına dair yazı istedikleri de belirtildi.

Hava İş'ten o çalışanlara şok!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Mehmet ~ 1 yıl önce
Şimdi aldığınız kul hakkını tepe tepe kullanın. Hepimiz aklanıyoruz. Bugün mahkemeyi kazandım işe iade. Hakkım burda bilip bilmeden bi karalayanlara haram olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 2 yıl önce
Aynen öyle gün geldi..devran döndü..hak yerini buluyor insaAllah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 2 yıl önce
Sendikanin bu kisileri savunmamasi cok dogal..bunlar ise baslarken zaten kul hakki yiyetek basladilar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Susayım diyorum ama... ~ 2 yıl önce
THY'den atılanların bir kısmı işletmesel yetersizlik nedeniyle atıldı ise neden psikiyatri tedavisi gören ve hatta zaman zaman bu sebeple rapor alan kabin personelleri çalışmaya devam ediyor? Bunları koruyan kim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden Korunuyorlar? ~ 2 yıl önce
Bir sürü bildigimiz ispatlı şikayetli halen çalışan dediğin gibi psikopatından,tk nın içecek demirbaş vs çalanı kullananı,yolcusuna sarkanı orayı baska amaclar ugruna kullananları varken neden HALA DURUYORLAR NEDEN EVET? Şikayet birimi mi yanlış Kardesim durmak yok Farkettirmeye devam !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000