06 Şubat 2017, Pazartesi 09:40:52

Hava İş Kooperatifi üyeleri parayı ikiye katladı

Hava İş Sendikası’nın, 2013 yılı seçim vaatleri arasında yer alan yapı kooperatifi projesi, henüz kazma vurulmadan üyelerine iki kat kazandırdı.
  • Sendikamızdan Allah razı olsun.Güzel bir proje olacak,bizler sendikamız sayesinde uygun fiyatlara ev sahibi oacağız.Bizler kimlerin nasıl çalıştığını biliyoruz geçmiş yıllardaki sendikayıda biliyoruz.Tüm komşularımıza hayırlı olmasını diliyorum.
  • Çok kıskanıyorum! Keşke benim de olsa...Kıskanıyorum. Henüz 13 yaşında bir kardeşim vaar..seni ondan bile kıskanıyorummmm...(Sorulara verilen cevaplar ve kooperatifin seviyesi) :))
  • nedense emphatyde yer alan ilanlarda Hava İş Yapı Koop. Hissesi 70-75'ten satılmaya çalışılıyor da alan yok.
  • Bu projeye giren arkadaşlara tavsiyem kooperatif konutları teslim edip tapular verildikten sonra kesinlikle yönetimi kooperatife vermeyin kat malikleri genel kurulunu oluşturun sonra bir daha gönderemezsiniz ömür boyu çıkmaz ordan onlar tapuyu aldığınız anda genel kurulu toplayıp yönetimi oturanlar yapsın
  • Umarım yönetim bu eve maaşının çoğunu verip kıt kanaat yaşayan insanlara umut verdiğini hiç bir zaman unutmaz! bu vebale girmeyin bence.. herşeyin iyi olacağına inancımız devam ediyor, satma kâr etme umrumuzda değil, başımızı sokacak ev istiyoruz. haydi bakalım mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler
  • Fetöcülerin reklamı.... başta fetöcülüğü kanıtlanmış şahsiyetler varken bedava versen alınmaz...
  • Yahu paranizi dolara cevirseydinizde o kadar kazanirdiniz,arsa yer neresidir bilemiyorum ama koperatif evinden kalite beklemek biraz dusundurucu arti bunca zaman bir kurek atilmamis..ilkinc:)
  • Bu süreçde başkanımız Serdar Bey yönetim kurulu ve havaiş sendikamıza göstermiş oldukları özverili çalısmalarından dolayı teşekkür ederim. Kedi uzanamadıgı çigere mındar dermiş misali yine kediler dolasıyor ayak altında pişt pişt kaybolun taş atıcam yoksa :))
  • hisse devretmek isteyen 130000 den infothy'ye koysun. iki günde bak nasıl gidiyor hisse.
  • hey gidi memleketim kimler nerelerde ne oldu...

Hava İş Sendikası’nın, 2013 yılı seçim vaatleri arasında yer alan yapı kooperatifi projesi, henüz kazma vurulmadan üyelerine iki kat kazandırdı. Üçüncü havalimanına yakın bölgeden satın alınan arsa için inşaat takvimi de yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Hava İş Sendikası tarafından üyeleri ev sahibi yapmak amacıyla kurulan Hava İş Yapı Kooperatifi, projede önemli mesafe katetti. 6 Kasım 2014 tarihinde kurulan Hava İş Yapı Kooperatifi,680 üyesi için Arnavutköy’de biri 33, biri 17 dönüm ve biri de 700 metrekare olmak üzere yan yana konumda üç imarlı arsa satın aldı. Toplamda 50 milyon TL para ödenerek alınan arsaların imar tadil düzenlemesi Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandıktan sonra inşaat sürecine geçilecek ve en geç Haziran ayında projeye ilk kazma vurulacak. Hava İş Yapı Kooperatifi Başkanı Serdar Uygur, üçüncü havalimanı bölgesinde imarlı arsa bulma konusunda başta sıkıntı yaşadıklarını ancak Arnavutköy’de emsal değerinin çok altında satın alınan imarlı arsalar ile kooperatif projesi için önemli bir adım attıklarını kaydetti. Kooperatifte planlanan takvimi tutturabilmek ve ileride olası imar sorunuyla karşılaşmamak için imarlı arsa almayı tercih ettiklerini belirten Uygur, arsanın satın alınmasıyla kooperatif projesinin en önemli adımını başarıyla atlattıklarını dile getirdi. İmar düzenlemelerinin tamamlanması ile birlikte en geç Haziran 2017’de projeye başlanacağını vurgulayan Uygur, evlerin tasarımı için Sabiha Gökçen Havalimanı, Metrocity, Avrupa Konutları gibi önemli projelere imza atan Türkiye’nin en seçkin mimarlık ofislerinden Tekeli-Sisa Mimarlık ile çalışacaklarını söyledi.

2018 SONUNDA TESLİM EDİLECEK

İmar düzenlemesinden sonra inşaat firmalarını davet ederek teklif alacaklarını kaydeden Uygur şöyle konuştu: İnşaata ilişkin teknik şartnameyi biz hazırlayacağız. Yönetim kurulumuzda inşaat konusunda çok deneyimli isimler var. Nasıl bir proje olacağını ve lüks seviyesini üyelerimize sorarak belirleyeceğiz. Şu anda 3+1 dairelerimiz için 150 bin TL’lik bir maliyet öngörüyoruz. O günkü inşaat maliyetlerini göz önünde tutarak üyelerimize minimum maliyeti yansıtacağız. Projemizi inşaat başladıktan sonra 18 ay içerisinde tamamlayacağız. Ancak teslim tarihi olarak 2018 yılı Aralık ayını planlıyoruz. Projeye başlarken 2019 yılı ilk çeyreğinde teslim sözü vermiştik. Böylece daha erken teslim etmiş olacağız” dedi.

74 BİN TL ÖDEDİLER, 130 BİN TL’YE ALICISI VAR

680 üyeli kooperatifin üyelerinin yüzde 99 düzenli ödeme istatistiği olduğunun altını çizen Uygur, ilk başta çalışanların tereddütlü yaklaştıkları kooperatif oluşumu için bugün hatırlı kişilerin devreye sokularak üyelik talepleri aldığını söyledi. Şu an için yeni üye kaydı alamadıklarını ancak mevcut üyelerden devretmek isteyenlerin, şartları uygun olan kişilere haklarını devredebileceklerini kaydeden Uygur şöyle konuştu:

2015 yılı Nisan ayında üyelerimizden 30’ar bin TL peşin ödeme aldık. Sonrasında da aylık iki bin TL ödeme halinde devam ettiler. Bugüne kadar 22 taksit ödediler ve toplamda 74 bin TL civarında ödeme yaptılar. Ancak devir fiyatları 120-130 bin TL’ye kadar çıktı. Bu açıdan bakıldığında üyelerimizin ne kadar doğru bir karar verdiklerini görmek bizleri ayrıca çok mutlu ediyor.

Kooperatif kurulmasına öncülük eden Havaiş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ise kendilerine güvenen üyelerinin güvenlerini boşa çıkarmayacaklarını kaydederek, “ Çok yakında hep birlikte güven içerisinde oturacağımız evlerimize kavuşacağız” dedi.

YÖNETİMDE DENEYİMLİ İSİMLER VAR

THY eski İnsan Kaynakları Başkanı Serdar Uygur'un başkanlığını, Hava İş Sendikası Özel Kalem Müdürü Muhammed Salih Uğur'un Başkan Yardımcılığını yaptığı 9 kişilik yönetim kurulunda, inşaat sektöründe yıllardır faaliyet gösteren bir firmanın sahibi olan Boğaziçi Üniversitesi mezunu mühendis Burak Özvarol'un, yabancı bir firmada ihale sözleşme uzmanı olarak görev yapan Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu mühendis Ömür Barış ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde hukuk bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Zafer Kahraman gibi isimlerin yer aldığı kooperatif yönetiminde Hava İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal da Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Hava İş Kooperatifi üyeleri parayı ikiye katladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

sivaslı ~ 2 yıl önce
Sendikamızdan Allah razı olsun.Güzel bir proje olacak,bizler sendikamız sayesinde uygun fiyatlara ev sahibi oacağız.Bizler kimlerin nasıl çalıştığını biliyoruz geçmiş yıllardaki sendikayıda biliyoruz.Tüm komşularımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cavit ~ 2 yıl önce
Çok kıskanıyorum! Keşke benim de olsa...Kıskanıyorum. Henüz 13 yaşında bir kardeşim vaar..seni ondan bile kıskanıyorummmm...(Sorulara verilen cevaplar ve kooperatifin seviyesi) :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emphaty ~ 2 yıl önce
nedense emphatyde yer alan ilanlarda Hava İş Yapı Koop. Hissesi 70-75'ten satılmaya çalışılıyor da alan yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emphaty 'ye ~ 2 yıl önce
Kooperatife girememenin ezikliğini yaşıyan birisin o belli.kedi misali uzanamadığın ciğere...... ezik seni
Önemli Not ~ 2 yıl önce
Bu projeye giren arkadaşlara tavsiyem kooperatif konutları teslim edip tapular verildikten sonra kesinlikle yönetimi kooperatife vermeyin kat malikleri genel kurulunu oluşturun sonra bir daha gönderemezsiniz ömür boyu çıkmaz ordan onlar tapuyu aldığınız anda genel kurulu toplayıp yönetimi oturanlar yapsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önemli Not'a ~ 2 yıl önce
Orada oturacak olan kişiler zaten Koperatifi yöneten insanlardan oluşuyor.Şimdiye kadar bu birlik beraberlik kooperatifi bu noktalara getirdi.Bu yorumu üye değilmişsin gibi yapmak pek inandırıcı gelmedi ama bu çekememezliğini anlıyoruz.Kooperatif arsa alamayacak,İnşaat başlamayacak ve evler teslim edilmeyecek deyip hisse kovalayan tiplerdensin sen kereta :)
hisseli ~ 2 yıl önce
Umarım yönetim bu eve maaşının çoğunu verip kıt kanaat yaşayan insanlara umut verdiğini hiç bir zaman unutmaz! bu vebale girmeyin bence.. herşeyin iyi olacağına inancımız devam ediyor, satma kâr etme umrumuzda değil, başımızı sokacak ev istiyoruz. haydi bakalım mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ordan ~ 2 yıl önce
Fetöcülerin reklamı.... başta fetöcülüğü kanıtlanmış şahsiyetler varken bedava versen alınmaz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Talip'e ~ 2 yıl önce
Fetöcü olmayan birine fetöcü demek en buyuk alçaklık.git o insanların yüzüne söylesene ama sende nerde o yürek diyemezsin değilmi ?
Yorum ~ 2 yıl önce
Yahu paranizi dolara cevirseydinizde o kadar kazanirdiniz,arsa yer neresidir bilemiyorum ama koperatif evinden kalite beklemek biraz dusundurucu arti bunca zaman bir kurek atilmamis..ilkinc:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hissedar ~ 2 yıl önce
Bu süreçde başkanımız Serdar Bey yönetim kurulu ve havaiş sendikamıza göstermiş oldukları özverili çalısmalarından dolayı teşekkür ederim. Kedi uzanamadıgı çigere mındar dermiş misali yine kediler dolasıyor ayak altında pişt pişt kaybolun taş atıcam yoksa :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
infothy ~ 2 yıl önce
hisse devretmek isteyen 130000 den infothy'ye koysun. iki günde bak nasıl gidiyor hisse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mühürdar defterdar ~ 2 yıl önce
hey gidi memleketim kimler nerelerde ne oldu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000