03 Haziran 2011, Cuma 08:56:44

HAVA HARP OKUL KOMUTANI TUTUKLANDI

İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesince sorgulanan 6 muvazzaf askerden, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş'ın da aralarında bulunduğu 4'ü tutuklandı.
  • bu akp ve türevlerinin tek derdi orduyu muhtıra ve benzeri tarzı bir uyarı vermeye zorlamaktan başka birşey değildir. uyarı verdirerek mağdur rolünü oynamaya devam etmek niyetindedirler. seçimlere kadar ordu dayansın,daha sonra bütün general rütbeli askerler tek bir seferde tümü istifa etmelidir. gün kendi kişisel kariyerlerini değil,tüm ülkenin kaderini düşünme zamanıdır. albayına kadar bütün üst düzey kademelerin istifa etmesi durumunda bu dinci odaklar yapacak hiçbirşey bulamayacaklar ve bunun ağırlığı altında ezileceklerdir.
  • Hava gösterisi iptal edilmeli. Hava Kuvvetlerinin komutanı olmadan gösteri yapılmamalı.
  • Husnu mubaerekin gittigi gibi bu takinyalilarda yillar gecsede gidecekler sonunda,
  • Targeting. Catastrophic. %100. Targeting.
"Balyoz Planı" soruşturması kapsamında İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesince sorgulanan 6 muvazzaf askerden, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş'ın da aralarında bulunduğu 4'ü "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan tutuklandı.

"Balyoz Planı" soruşturmasını yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayar tarafından ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanmaları istemiyle İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesine sevk edilen 6 muvazzaf askerin sorgusu saat 03.00 sıralarında tamamlandı.

Sorgulamanın ardından Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş, Deniz Hakim Albay Onur Uluocak, Deniz Kurmay Albay Rafet Oktar ve Deniz Binbaşı Ayhan Üstbaş, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Deniz Hakim Albay Ali Cengiz Şirin ve Deniz Hakim Binbaşı Doğan Uysal'ın ise sorgulamanın ardından serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen 7 şüpheliden, daha önce safra kesesi ameliyatı olduğu öğrenilen Deniz Kurmay Albay Halit Nejat Akgüner, rahatsızlık geçirdiği için adliyeye çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.

"Balyoz Planı" soruşturması kapsamında bugüne kadar, Orgeneral Bilgin Balanlı ve Tümgeneral İsmail Taş'ın da aralarında bulunduğu, biri emekli 12 muvazzaf subay tutuklanmış oldu.

(Hürriyet)
HAVA HARP OKUL KOMUTANI TUTUKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Misafir ~ 7 yıl önce
bu akp ve türevlerinin tek derdi orduyu muhtıra ve benzeri tarzı bir uyarı vermeye zorlamaktan başka birşey değildir. uyarı verdirerek mağdur rolünü oynamaya devam etmek niyetindedirler. seçimlere kadar ordu dayansın,daha sonra bütün general rütbeli askerler tek bir seferde tümü istifa etmelidir. gün kendi kişisel kariyerlerini değil,tüm ülkenin kaderini düşünme zamanıdır. albayına kadar bütün üst düzey kademelerin istifa etmesi durumunda bu dinci odaklar yapacak hiçbirşey bulamayacaklar ve bunun ağırlığı altında ezileceklerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hava gösterisi iptal edilmeli. Hava Kuvvetlerinin komutanı olmadan gösteri yapılmamalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Husnu mubaerekin gittigi gibi bu takinyalilarda yillar gecsede gidecekler sonunda,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Targeting. Catastrophic. %100. Targeting.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000