18 Eylül 2008, Perşembe 16:27:20

Hava ambulans için çalışmalar sürüyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın hava ambulansı sisteminin geliştireceği müjdesini vermesinin ardından Kayseri'ye de gelecek olan helikopter ambulans için yapılan pist çalışmaları hızla devam ediyor.
  • Haa ambulansı ne garip memlekette karadan yapılanları düşününce endişeleniyorum.Sorarım işin başındakiler bu konuda ne eğitimi almışlar ne görevleri yapmışlar ne gibi tecrübeleri var teçhizat ve ekip planlamasında neleri göz önüne alıyorlar.Evet endişeleniyorum.
  • bence bu işin üzerine gitmek lazım ihaleyi alan firma operasyondan anlamayan kişilerle operasyon yapmak, helikopterden anlamayanlarla helikopter delivery yapmak istiyor. bu gelen helikopterlerin ne kadar sağlam olacağı iyice incelenmeli
  • Saglik Bakanliginin Yaptigi Hava Ambulansi Ihalesi ciddi saibeler icermektedir. Havacilikla ilgisi olmayan mutahitlik firmasi ihaleyi almis, simdi haril haril ortak ariyor. Sartnamenin gereklerini yerine getiremedigi icin, saglik bakanligi sartnamede olmayan ek sureyi firmaya gene bir saibe olarak vermistir, bu isin sonu Yuce Divanliktir, menzil de durmak yok yola devam...

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İsmail Tamer, Erciyes Üniversitesi içerisine yapılacak olan helikopter pistinin çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti. Yapımı devam eden ve bir yıl içinde bitecek olan yeni acil hastanesinin üzerinde de helikopter pisti olacağını belirten Tamer, "Acil servis olarak günde bin 500 kişiye hizmet vermekteyiz. Yoğun bir hasta kapasitemiz olduğu için yeni bir acil servis binası yapma ihtiyacını hissettik. Bunun için üzerine helikopterin inebileceği bir pistinde olacağı acil merkezi planladık" dedi.

Temeli önümüzdeki günlerde atılacak olan bin 200 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin de 3 tane helikopter pisti olacağını belirten Tamer, "Yeni yapılacak olan hastanemiz bir sağlık kenti şeklinde hazırlanıyor. Projeleri tamamlandı. Arsa tespiti yapıldı. Oteller ileri teknoloji laboratuarlar olacak. Her bölüm burada ayrı bir hastane konumunda olacak" dedi.

Üniversite içerisindeki Göğüs Hastanesi yanında yapımına devan edilen helikopter pistinin üniversite ile birlikte kullanacaklarını kaydeden Tamer, Sağlık Bakanlığımızın acil servislere tahsis ettiği hava ambulanslarından bir tanesinin de Kayseri'ye geleceğini sözlerine ekledi.

Hava ambulans için çalışmalar sürüyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Rumuz ~ 10 yıl önce
Haa ambulansı ne garip memlekette karadan yapılanları düşününce endişeleniyorum.Sorarım işin başındakiler bu konuda ne eğitimi almışlar ne görevleri yapmışlar ne gibi tecrübeleri var teçhizat ve ekip planlamasında neleri göz önüne alıyorlar.Evet endişeleniyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
concerned ~ 10 yıl önce
bence bu işin üzerine gitmek lazım ihaleyi alan firma operasyondan anlamayan kişilerle operasyon yapmak, helikopterden anlamayanlarla helikopter delivery yapmak istiyor. bu gelen helikopterlerin ne kadar sağlam olacağı iyice incelenmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gercekler ~ 10 yıl önce
Saglik Bakanliginin Yaptigi Hava Ambulansi Ihalesi ciddi saibeler icermektedir. Havacilikla ilgisi olmayan mutahitlik firmasi ihaleyi almis, simdi haril haril ortak ariyor. Sartnamenin gereklerini yerine getiremedigi icin, saglik bakanligi sartnamede olmayan ek sureyi firmaya gene bir saibe olarak vermistir, bu isin sonu Yuce Divanliktir, menzil de durmak yok yola devam...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000