19 Şubat 2012, Pazar 08:37:18

HATAY'IN ÇİLESİ BİTMİYOR!

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, ildeki aşırı yağışlar ve su seviyesinin tekrar yükselmesi nedeniyle Hatay Havaalanı'nın hava trafiğine kapatılma süresinin 26 Şubat'a kadar uzatıldığını bildirdi.
  • bugün antakya merkezin sonundaki asi büklümüne geldimde sağlı sollu toprak alan su seviyesi çok fazla yükselmiş 1 metre falan kalmış kara seviyesine ulaşmaya Antakya Merkezdede yaklaşık 2-3 metrelik bi seviye kalmış.İnş. suriye baraj kapaklarını açmaz
  • Asıl sorunlar REYHANLI BARAJI devreye girdiğinde başlıyacaktır.Taban su seviyesi çok yükselecektir amik gölü aynasında.İyi günler dilerim.
  • hatay havalimanı konumu itibariyle zaten ne kadar uygun tartışılır..eski kuş gölü kurutulmuş yapılmış..dahası havalimanı inanılmaz rüzgar alan bir yerde...uçak piste iniş için alçaldığı esnada son yaklaşmada alan yakınlarınki dağların arasından gelen sert rüzgarla...zaten biz yolculara...baya bir türbülans hissettiriyor...özellikle hava kötü ve yağışlıysa...Allah kaptanlara sabır versin
  • Türk Milletinin en büyük zafı bir işi yaparken uzun vade de planlama yapmamasıdır. Şimdi uğraşalım bakalım kaç ay ucak trafiğine kapalı kalacak görelim. Siz basın mensuplarına sesleniyorum lütfen benim Müdürümü yormayın.O elinden gelenin en iyisini yapar. Müdürüme selamlar.
Lekesiz, yaptığı açıklamada, bölgede meydana gelen aşırı yağışların sürmesi nedeniyle su seviyesinin tekrar yükseldiğini belirtti.

Uçuş güvenliğini tehlikeye atmamak için Hatay Havaalanı'nın hava trafiğine kapatılma süresinin 26 Şubat'a kadar uzatıldığını ifade eden Lekesiz, su tahliyesi ve havaalanının yeniden uçuşa açılması için Valilik, Devlet Su İşleri ve ilgili kuruluşların bölgedeki çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

DHMİ Genel Müdürlüğünden 13 Şubat'ta yapılan açıklamada, aşırı yağışlar ve su seviyesinin yükselmesi nedeniyle Hatay Havaalanı'nın hava trafiğine kapatılma süresinin 19 Şubat'a kadar uzatıldığı bildirilmişti.
HATAY'IN ÇİLESİ BİTMİYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
bugün antakya merkezin sonundaki asi büklümüne geldimde sağlı sollu toprak alan su seviyesi çok fazla yükselmiş 1 metre falan kalmış kara seviyesine ulaşmaya Antakya Merkezdede yaklaşık 2-3 metrelik bi seviye kalmış.İnş. suriye baraj kapaklarını açmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Asıl sorunlar REYHANLI BARAJI devreye girdiğinde başlıyacaktır.Taban su seviyesi çok yükselecektir amik gölü aynasında.İyi günler dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hatay havalimanı konumu itibariyle zaten ne kadar uygun tartışılır..eski kuş gölü kurutulmuş yapılmış..dahası havalimanı inanılmaz rüzgar alan bir yerde...uçak piste iniş için alçaldığı esnada son yaklaşmada alan yakınlarınki dağların arasından gelen sert rüzgarla...zaten biz yolculara...baya bir türbülans hissettiriyor...özellikle hava kötü ve yağışlıysa...Allah kaptanlara sabır versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Türk Milletinin en büyük zafı bir işi yaparken uzun vade de planlama yapmamasıdır. Şimdi uğraşalım bakalım kaç ay ucak trafiğine kapalı kalacak görelim. Siz basın mensuplarına sesleniyorum lütfen benim Müdürümü yormayın.O elinden gelenin en iyisini yapar. Müdürüme selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000