21 Mart 2012, Çarşamba 08:30:38

HATAY HAVAALANI'NIN DURUMU TURİZMİ MAHVETTİ

Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, sağanak yağış nedeniyle yaşanan taşkından etkilenen Hatay Havaalanı'nın 2 ay kapalı kalmasının Hatay turizmini etkilediğini söyledi...
  • Sen bataklığı kurutup havaalanı yaparsan doğa senden intikamını alır.Siyasaten yapılan alanlardan biri. Kuş göç yolu olduğunu biliyorum alanın kurulduğu yerin.daha ne diyelim ki.Alt tarafı kuş nerden geçerse geçsin.
  • taha bey bahsettiğimiz bölge antalya diil hatay kış turizmi burada canlıdır.İnsanlar sadece baharat salça alışverişi için bile geliyor.buraya kültür turları yapılıyor.Yazın yabancı turist geliyor.kışında yerli turist ağırlıklı
  • sayın başkan turizmin etkilendiğini soylüyor havaalanı havatrafiğine acılmıstır hic bir eksiği yoktur anadolu jet kıprıs ve ankara severine nicin başlamadı bir yetkili ucak sirketinden sorsun havaalanı kapalı diye kıyamet koparanlar adanaya gidip ciled cekenler bu sefer niye olmaz birazda ucak sirketlerine yuklenin memlekete hizmet edenlere değil hizmet icin gelen firmalardan razı olsun .
  • Allah aşkına biraz insaflı olun yahu. Havalimanı kış ayında yoğun yağışlara maruz kalmış ve emniyet ve güvenlik sebebiyle bir süre kapatılmış. Kış ayında turist mi geliyor ki hemen yaftayı yapıştırdınız. Turizm sezonu bugünlerde başlayacak. Havalimanı personeli yemedi içmedi gece gündüz çalışarak Havalimanını tekrar hava trafiğine açtılar ve şu anda sorunsuz uçuşlar devam ediyor. Biraz insaflı ve vicdanlı olun lütfen.
Hatay’a havaalanı yapılması için çok büyük mücadeleler verdiklerini hatırlatan Başkan Nacioğlu, “Yaşanan süreçten ders alarak Hataylıların havaalanına sahip çıkması gerekir.” dedi.
 
Hatay Havaalanı'nın varlığının bölge için önemli bir kazanç olduğunun altını çizen Nacioğlu, “Kısa bir süre sonra Adana Havaalanı şehrin dışına çıkarılıp yeni ve modern havaalanı Tarsus tarafına yapılacak. O zaman İskenderun ile çevre iller Hatay Havaalanı'na yönlenecek. Turizm ve sportif faaliyetler açısından Hatay Havaalanı'nın önümüzdeki yıllarda önemi kat kat daha fazla olacaktır.” ifadelerini kullandı. (Mynet)
HATAY HAVAALANI'NIN DURUMU TURİZMİ MAHVETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Sen bataklığı kurutup havaalanı yaparsan doğa senden intikamını alır.Siyasaten yapılan alanlardan biri. Kuş göç yolu olduğunu biliyorum alanın kurulduğu yerin.daha ne diyelim ki.Alt tarafı kuş nerden geçerse geçsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
taha bey bahsettiğimiz bölge antalya diil hatay kış turizmi burada canlıdır.İnsanlar sadece baharat salça alışverişi için bile geliyor.buraya kültür turları yapılıyor.Yazın yabancı turist geliyor.kışında yerli turist ağırlıklı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sayın başkan turizmin etkilendiğini soylüyor havaalanı havatrafiğine acılmıstır hic bir eksiği yoktur anadolu jet kıprıs ve ankara severine nicin başlamadı bir yetkili ucak sirketinden sorsun havaalanı kapalı diye kıyamet koparanlar adanaya gidip ciled cekenler bu sefer niye olmaz birazda ucak sirketlerine yuklenin memlekete hizmet edenlere değil hizmet icin gelen firmalardan razı olsun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Allah aşkına biraz insaflı olun yahu. Havalimanı kış ayında yoğun yağışlara maruz kalmış ve emniyet ve güvenlik sebebiyle bir süre kapatılmış. Kış ayında turist mi geliyor ki hemen yaftayı yapıştırdınız. Turizm sezonu bugünlerde başlayacak. Havalimanı personeli yemedi içmedi gece gündüz çalışarak Havalimanını tekrar hava trafiğine açtılar ve şu anda sorunsuz uçuşlar devam ediyor. Biraz insaflı ve vicdanlı olun lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000