07 Aralık 2009, Pazartesi 09:04:30

HANGİ PİST İÇİN NE KADAR PARA HARCANACAK?

Trabzon Havalimanı'na yapılacak olan yeni pist için DLH çalışmalarını bitirdi. Yeni pist deniz doldurularak yapılacak. Peki pist ne zaman yapılacak ve yapılan etüde göre kaç para harcanacak. İşte ayrıntılar...
  • gerçekten çok gerekli bir yatırım. artan hava trafiğini belki tam olarak çözemeyecek ama hafifleteceği kesin. en azından trabzon üzerinde hold problemi bitmiş olacak , tabi yakıt tasarrufu da olacak. tebrikler !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • basbakan ne yapmis karadenize bir pisstimi cok görüyorsunuz trabzon türkiyenin vaz gecilmez seyiridir türkiyenin vazgecilmezdir trabzon trabzon türkiye demektir bir pissti cok görmeyin
  • yerine daha doğuya yeni bir havaalanı inşaatı daha uygun olur.
  • babasının parası gibi git dök denize. son dönemlerde karadenize yapılan yatırımlar ile gerçek türk ocağı anadoluya yapılan yatırım farkına bakın.

Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü Trabzon Havalimanı'na yapılması planlanan yeni pist için çalışmalarını tamamladı. Deniz doldurularak yapılan eski pisttin 210 metre uzağına yapılacak olan yeni pist de yine deniz doldurularak yapılacak. Pistle ilgili zemin etüd çalşmaları bitmek üzere. İlk belirlemelere göre pistin yapımı için 2 milyar 830 milyon TL sadece proje bedeli belirlendi. Pist projesinin tamamının kaç paraya çıkacağı ise henüz belli değil.

Ancak proje için büyük bir sıkıntı yaşanabilir. Yeni yapılacak olan pistin Trabzonspor Kulübü'nün sosyal tesislerine denk gelmesi büyük sorun yaşatabilir. Ayrıca Karadeniz'in azgın dalgalarına yapılacak olan yeni pistin korunması için dev dalgakıranlar yapılması gerekecek.

©AirportHaber.com

HANGİ PİST İÇİN NE KADAR PARA HARCANACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
gerçekten çok gerekli bir yatırım. artan hava trafiğini belki tam olarak çözemeyecek ama hafifleteceği kesin. en azından trabzon üzerinde hold problemi bitmiş olacak , tabi yakıt tasarrufu da olacak. tebrikler !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
basbakan ne yapmis karadenize bir pisstimi cok görüyorsunuz trabzon türkiyenin vaz gecilmez seyiridir türkiyenin vazgecilmezdir trabzon trabzon türkiye demektir bir pissti cok görmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yerine daha doğuya yeni bir havaalanı inşaatı daha uygun olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
babasının parası gibi git dök denize. son dönemlerde karadenize yapılan yatırımlar ile gerçek türk ocağı anadoluya yapılan yatırım farkına bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000