12 Ocak 2017, Perşembe 15:05:48

Hamdi Topçu Borajet'in başına mı geçiyor?

Türk Hava Yolları eski Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, az önce Borajet Genel Müdürlük binasına geldi.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • İnsan beyni ile hareket eder (komut-hareket-eylem) kabaca düzenek böyle SiZ kuş kadar olan malum organınızla nekadar biliyor tanıyor kar zarar tablolarından haberi varmış gibi eleştrebiliyorsunuz.. Yazmak için yazmayan bilen yazsında bilneyenler okurken doğru bilgi edinebilsin
  • Tabi canim Aramazmi hemde kimizi mumla. Suhalde sende onungibi havaciliktan anlamadigin icin , boyle Konusuyorsun,
  • Oda senin gibi cok zeki, Galiba Bir yerde iyiligi dokunmustur sana,

SBK Holding’in satın aldığı Borajet’te önemli gelişmeler yaşanmaya başladı. Borajet yönetimindeki bazı isimlerin görevlerinden alınmasından sonra bugün önemli bir isim şirkete geldi.

THY eski Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, öğlen saatlerinde Borajet Havayolları’nın EGS bloklarındaki genel müdürlüğüne geldi.


Hamdi Topçu’nun sürpriz ziyaretine ilişkin bir açıklama yapılmazken, THY’nin eski patronunun Borajet’in yönetimine geleceği ya da danışman olarak görev yapabileceği iddia edildi.


Gelişmeler Airporthaber’de olacak.

HAMDİ TOPÇU KİMDİR?

1964 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde doğan Hamdi Topçu, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden 1986 yılında mezun oldu. Evli ve 4 çocuk babası olan Topçu, aynı zamanda mali müşavirlik unvanına sahip.

Topçu, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı göreviyle birlikte  Ortaklık iştiraklerinden THY Teknik A.Ş., THY DOCO İkram Hizmetleri A.Ş., TGS Yer Hizmetleri A.Ş., THY Opet Havacılık Yakıtları A.Ş., THY HABOM A.Ş. ve THY Aydın Çıldır Havalimanı İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmekteydi.

GÖREVE GELDİKTEN SONRA 4 KEZ AVRUPA'NIN EN İYİ HAVAYOLU ÖDÜLÜ


THY'de Mali Denetim Komite Başkanlığı'nı ve Yönetim Kurulu Başkanvekilliği'ni de üstlenen Topçu, 1 Ocak 2010'da Candan Karlıtekin'den boşalan THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi. Topçu'nun göreve geldiği 2010 yılından bu yana THY; 2011, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında 4 kez üst üste "AVRUPA'NIN EN İYİ HAVAYOLU" ödülünü kazandı.

HER YIL KATLANARAK ARTAN BAŞARI GRAFİĞİ


Hamdi Topçu, görev süresince Türk Hava Yolları'nın net kârını sadece geçen yıla göre %137 oranında arttırdı.

Görevde bulunduğu süre sonunda iç hat yolcu sayısının 23 milyona, dış hat yolcu sayısının ise 32 milyona ulaştığı THY'deki görevini İlker Aycı'ya bırakan Hamdi Topçu, yeni dönemde görev almayacağını @hamditopcu53 kullanıcı adlı Twitter hesabından 7 Nisan 2015 tarihinde takipçilerine duyurdu.

Airporthaber.com ÖZEL
 

Hamdi Topçu Borajet'in başına mı geçiyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

Burkat ~ 7 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kuş kadar ~ 1 yıl önce
İnsan beyni ile hareket eder (komut-hareket-eylem) kabaca düzenek böyle SiZ kuş kadar olan malum organınızla nekadar biliyor tanıyor kar zarar tablolarından haberi varmış gibi eleştrebiliyorsunuz.. Yazmak için yazmayan bilen yazsında bilneyenler okurken doğru bilgi edinebilsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pess ~ 1 yıl önce
Helal olsun çok doğru eleştrilere bak fırıncıymış falan filan boş adamlar
Las wegas ~ 2 yıl önce
Tabi canim Aramazmi hemde kimizi mumla. Suhalde sende onungibi havaciliktan anlamadigin icin , boyle Konusuyorsun,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atlanta ~ 2 yıl önce
Oda senin gibi cok zeki, Galiba Bir yerde iyiligi dokunmustur sana,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000