Ana Sayfa » Havacılık Haberleri » HALİÇ-GEMLİK SEFERLERİ BAŞLIYOR

HALİÇ-GEMLİK SEFERLERİ BAŞLIYOR

26 Mart 2013 Salı, 17:39:34 Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, Bursa ile İstanbul arasındaki ulaşımı 18 dakikaya indirecek deniz uçağı seferleri, 1 Nisan'da başlıyor. Deneme seferlerine başlayan Seabird, günde iki sefer gerçekleştirecek.

Bir süre önce İstanbul Bursa arası deniz deniz otobüsü seferlerini başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında yeni bir projeye daha imza attı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa ile İstanbul arasındaki ulaşımı 18 dakikaya indirecek deniz uçağı seferleri, 1 Nisan'da başlayacak. Deniz Uçağı Bursa'nın Gemlik sahili ile İstanbul'un Haliç sahili arasında faaliyet gösterecek.Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Burulaş'ın deniz uçağı seferlerinin tanıtımı dolayısıyla Haliç'teki iskelede basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın İstanbul ile entegrasyonunu çok önemsediklerini söyledi.

İstanbul ve Bursa'nın yakınlaşması için her alanda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Altepe, "2 ay kadar önce BUDO yolcu gemisi seferlerini başlattık. 1 Nisan'da deniz uçağı seferlerimizi başlatacağız. Deniz uçakları 19 yolcu kapasitesine sahip. Uçaklar, 18 dakikada Bursa'ya, Gemlik'e ulaşacak. Yine aynı şekilde Bursa'dan kalkan uçaklar da İstanbul'un kalbine, Balat'a inecek. Bizler, zamanın kıymetini biliyoruz. Bundan dolayı 14 milyon nüfusuyla Türkiye ekonomisinin kalbi İstanbul'un, Bursa'ya yakınlaşması bizim için çok anlamlı" dedi.

Bilet fiyatlarının 100 lira olduğunu belirten Başkan Altepe, "Seferlerin Bursa sanayisine ve turizmine önemli katkılar yapmasını bekliyoruz. Şu aşamada günde karşılıklı iki sefer yapacağız. Ancak talebe göre sefer sayılarını ve dolayısıyla uçak sayılarını da çoğaltacağız. Hedefimiz para kazanmak değil, hizmet vermek" şeklinde konuştu.

Başkanın konuşmasının ardından tanıtım toplantısını takip eden gazeteciler sırayla uçağa binerek 10 dakika boyunca İstanbul semalarında dolaştılar. Oldukça rahat seyahat imkanı sağlayan deniz uçağı, İstanbul ve Bursalıların ilgi odağı olması bekleniyor.Biletler "www.burulas.com.tr" adresinden ya da "444 99 16" numaralı telefon aracılığıyla alınabilecek. Uçaklara, Haliç'teki Kadir Has Üniversitesi Caddesi'ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri'nin yanındaki iskeleden ve Gemlik Limanı'ndan binilecek. Uçaklar, salı günü dışında haftanın 6 günü, Haliç'ten sabah saat 08.30 ve akşam saat 18.00'de, Gemlik'ten ise sabah saat 09.15, akşam saat 18.45'te havalanacak.

Haberi Paylaş
Facebook Yorum
AirportHaber Yorum
(8)
  • Öğrenci 28 Mart 2013, Perşembe 10:42:07 Acaba seyehati iptal edersek,bilet ücreti geri ödeniyormu,çünkü BUDO da iade yok,buda öyledir,aman uzak durun,çok para 100 tl, 0
  • Seabird 27 Mart 2013, Çarşamba 03:01:02 Uçana kadar geçen sezondan olan yakıt borçlarını öde hangi yakıtla uçucaksın 0
  • whereismywings 27 Mart 2013, Çarşamba 01:43:14 Anlamadığım birşey var. Kötüleme neden? Birileri birşeylere kalkışıyor, iyi kötü doğru yanlış bir şekilde çaba gösteriyor da merak ediyorum bu çamur atma sevdası niye? Gerçekten bilmediğim için soruyorum, hani mevzunun içinden olmanızı anlarım da sebeplerini açıklasanız da bizler de aydınlansak olmaz mı? Neticede son kullanıcı olarak dikkatimize değer şeyler biliyor olabilirsiniz saygı duyuyorum. Lakin olay körü körüne karalamaksa bi zahmet susun be! İnsanlar/kurumlar yatırım yapsın siz de gelin burdan verip veriştirin mahlaslar ardından. Sebep yok, gerekçe yok, dayanak yok! Komik olmayın allah aşkına, biliyorsanız söyleyin, aydınlanalım. Bilmiyorsanız susun lütfen. 1
    • Eski çalışan 27 Mart 2013, Çarşamba 09:10:45 Bir eski çalışan olarak pilotların alkollü uçuş yaptığı, SHGM kurallarının hiçe sayıldığı, Genel Mdürü'ün havacılık disiplininden uzak algı ve tutum içinde olduğu, işletmenin bir işletme disiplininden uzak olduğu, maddi sıkıntılar nedeni ile işin ve yasal mevzuatın dışında faaliyetler yürütüldüğü....gibi şeyleri biliyorum. Ayrıca eski haberleri karıştır orada da görürsün eski yolcuların serzenişlerini...yeter mi 1
  • ben 27 Mart 2013, Çarşamba 00:38:06 1 NİSANDA BAŞLAYACAKMIŞ ŞAKA GİBİ,,,2 AY VERİYORUM BECEREMİYECEKLER... 4
Yorum Gönder
  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.