20 Eylül 2015, Pazar 11:23:56

Hakkari'de 50 gündür uçuş yok

Yüksekova ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Havalimanı, güvenlik nedeniyle 50 gündür hizmet vermiyor.
  • havalimanini verelim,gitsinler.. verin koylerini kendi baslarini yesinler.. paramiza, vergimize, insanimiza gunah, bunlari egitemiyoruz,ustune turk olmaktan mutlu vatandaslarin hayat seviyesi giden paradan dolayi asagiya iniyor.. yap aydina ,yap bursaya,boluya adam gibi havalimani ,milletten dua al,hizmet ten insnaalr mutlu olsun..
  • Su anda thy de ucan ve sky havayollarindan gecen bir abimiz facebook ta paylasmisti (doguda otonom kurt devleti kurulsun diye) acaba bu paylasimi basina dert olurmu ?
  • seçim yatırımı başka bisey yatırımı sonuc olark bi sekilde yatırım yapılmıs. anadoluda bircok yere oraya yapılan yatırımlar yapılmıyor.son secimlerde hdp hakkaride %90 a yakın oy aldı. hdp ise resmen pkk işte. pkk ile isbirlgi yapan onun sozculugunu yapan pkklıdır. tartısılacak yanı yok. yuzde 90nı teroristi destekleyen yere ne yatırım yapacan ne de ucak ucuracan.
  • Uçuş olmamasının sebebi tsk hava sahasını kapatıyor. Durum bu... Yok secim yatırımı yok bilmem ne zaten yapılıyordu.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 26 Mayıs 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açılan Selahaddin Eyyubi Havaalanında iki aydır uçuş yapılmıyor. Son günlerde artan terör olayları nedeniyle 50 günden bu yana uçak seferlerinin yapılamadığı ilçede, vatandaşlar batı illerine gidebilmek için yine 3 saatlik yolculuğun ardından Van’a ulaşabiliyor.

Hakkari il ve ilçelerine atamaları yapılan öğretmenler havalimanının kapalı olmasıyla Van’dan kara yoluyla görev yerlerine gelmeye başladı. Hizmetin verildiği iki aylık süre zarfında 22 bin yolcunun yararlandığı havalimanıyla vatandaşlar daha rahat seyahat yapma imkânına kavuştu.

Türk Hava Yolları (THY) yetkilileri, yaşanan terör olayları ve güvenlik riski nedeniyle uçuşların iptal edildiğini açıklamıştı.

Öte yandan, havalimanının eksiklerinin tamamına yakınının giderildiği belirtildi.

Hakkari'de 50 gündür uçuş yok

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

ztk ~ 3 yıl önce
havalimanini verelim,gitsinler.. verin koylerini kendi baslarini yesinler.. paramiza, vergimize, insanimiza gunah, bunlari egitemiyoruz,ustune turk olmaktan mutlu vatandaslarin hayat seviyesi giden paradan dolayi asagiya iniyor.. yap aydina ,yap bursaya,boluya adam gibi havalimani ,milletten dua al,hizmet ten insnaalr mutlu olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Su anda thy de ucan ve sky havayollarindan gecen bir abimiz facebook ta paylasmisti (doguda otonom kurt devleti kurulsun diye) acaba bu paylasimi basina dert olurmu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa ~ 3 yıl önce
seçim yatırımı başka bisey yatırımı sonuc olark bi sekilde yatırım yapılmıs. anadoluda bircok yere oraya yapılan yatırımlar yapılmıyor.son secimlerde hdp hakkaride %90 a yakın oy aldı. hdp ise resmen pkk işte. pkk ile isbirlgi yapan onun sozculugunu yapan pkklıdır. tartısılacak yanı yok. yuzde 90nı teroristi destekleyen yere ne yatırım yapacan ne de ucak ucuracan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Enes ~ 3 yıl önce
Uçuş olmamasının sebebi tsk hava sahasını kapatıyor. Durum bu... Yok secim yatırımı yok bilmem ne zaten yapılıyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000