26 Temmuz 2012, Perşembe 08:40:18

HAFTADA 2 SEFER...

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ramazan Bayramı’ndan sonra Rusya’nın Krasnodar şehrine salı ve perşembe günü olmak üzere haftada 2 uçak seferi konulacağını açıkladı.
  • Bu daha önce denendi ancak rus vizesi için insanlar rus konsolosluğun bulunduğu Trabzona yada Ankaraya gitmek zorunda kaldığı için yürümedi. Samsunlu işadamı pilot Ziya Şahinkaya (SAMSUN AIR) 1994-1997 yılları arasında Samsun-Krasnodar arasında haftada 2 gün Kuban Avia dan kiraladığı 52 koltuklu Antonov AN-2 uçaklarıyla charter seferleri yapmıştı, bavul turizminin azalması ile son bulmuştu.
  • Sonunda bekledigimiz sefer. INSALLAH Hayirli olur ve hic kapanmaz hep artar. SAMSUNA HAYIRLI OLSUN, YAKISIRRRRR
  • krasnodar hattı hemen kapanır hali hazırda pegasus ve kuban ucuyor istanbuldan

Samsun TSO temmuz ayı olağan meclis toplantısını Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda, Sedat Demirci’nin başkanlığında yaptı. İlk olarak gündem dışı konuşmalar gerçekleştirildi. İlk söz alan Ticaret ve Sanayi Odası üyesi Mimar Murat Keskin, Samsun’da yaşanan sel felaketine değindi.

TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Geçtiğimiz günlerde Samsun’da sel felaketi yaşandı ve buralarda can kayıplarımız oldu. Selde ölen vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Selin ertesi sabahı sanayi sitelerinin de selden zarar gördüğünü bize bildirdiklerinde hemen sanayi sitesine intikal ettik. Orada gördük ki mağdur olan bizim üyelerimiz var. Ziyaret ettik, dertlerini dinledik ve oda olarak yapacak ney varsa yapacağımızı söyledik. Selden zarar gören esnafımız için, KOSGEB aracılığıyla hükümet tarafından en az 1 yıl gibi bir vadede kredi verilmesi için bir çaba gösteriyoruz. Selden dolayı evini kaybedenler için biz Ticaret Borsası ile bir araya gelerek kampanya düzenledik. Evinin eşyasını ve evini tamamen kaybetmiş insanlara Duruşehir’in yanındaki toplu konutlara yerleştirilen sel mağdurların ev eşyalarını temin ettik. Bu sellerden dolayı odamızın gelenek haline getirdiği iftar yemeğini de iptal ettik. İftar yemeğinde vereceğimiz parayı bu kampanyaya verdik. Selden zarar gören TSO üyeleri için de aidatlarımızı 2012 yıl sonuna kadar uzattık” diye konuştu.
Samsun - Rusya arası sefer başlatacaklarını ifade eden Murzioğlu, “Ramazan Bayramı’ndan sonra Rusya’nın Krasnodar şehrine salı ve perşembe günü olmak kaydıyla haftada 2 uçak sefer konulacak. Odamız adına bir gezi yapacağız. Üyelerimizi Rusya’ya götürme niyetimiz var. Buraya gitmek zorundayız. Çünkü Samsun İl Özel İdaresi, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve odamızın bu uçuşu sübvanse ettiği 10 tane uçuş var. Uçuşun bir gidiş gelişinde 27 bin dolar gibi bir maliyet var. Eğer buraya bilet satılamazsa 27 bin doları bu kurumların vermek zorunluluğu var. Bunu vermemek ve asgariye indirmek için bütün kurumlardan isteğimiz buralara seferler düzenlemektir” şeklinde konuştu.

İSO’nun raporuna göre Türkiye’nin ilk 500 firması arasına giren 5 Samsunlu firmaları kutlayan Murzioğlu, “Biz onlarla gurur duyuyoruz. İnşallah bu 5 firmamız 15’lere 25’lere çıkar. İkinci 500’ü bekliyoruz. Tahminimize göre oda 6 - 7 tane olacak. Bunun da sayısının artacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 2012 AB Öykü Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi’nden ‘Ademin Çocukları’ adlı öyküsüyle Türkiye ikinciliği ödülünü kazanan Beyzanur Kılıç, TED Samsun Koleji’nden ‘Sonsuzluğun Ezgisi’ adlı öyküsüyle Türkiye mansiyon ikincilik ödülünü kazanan Neslişah Aslan, Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi’nden ‘Çaputtan Düşer’ adlı öykünün yazarı Rabia Yılmaz’a ödüllerini Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Meclis Başkanı Sedat Demirci verdi.

 

HAFTADA 2 SEFER...

Facebook Yorum

Yorumlar

Samsun-Krasnodar hattı ~ 6 yıl önce
Bu daha önce denendi ancak rus vizesi için insanlar rus konsolosluğun bulunduğu Trabzona yada Ankaraya gitmek zorunda kaldığı için yürümedi. Samsunlu işadamı pilot Ziya Şahinkaya (SAMSUN AIR) 1994-1997 yılları arasında Samsun-Krasnodar arasında haftada 2 gün Kuban Avia dan kiraladığı 52 koltuklu Antonov AN-2 uçaklarıyla charter seferleri yapmıştı, bavul turizminin azalması ile son bulmuştu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTFH ~ 6 yıl önce
Sonunda bekledigimiz sefer. INSALLAH Hayirli olur ve hic kapanmaz hep artar. SAMSUNA HAYIRLI OLSUN, YAKISIRRRRR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 6 yıl önce
krasnodar hattı hemen kapanır hali hazırda pegasus ve kuban ucuyor istanbuldan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000