19 Ekim 2012, Cuma 08:21:54

GÜVENÇ: "KOLTUK KAPASİTESİ YETERSİZ"

Muğla Valisi Şahin ve ATM Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç Almanya'da acenteleri ziyaret ediyor...
  • 2006 beri sorsaydınız almanların az geldiğini bizde söyleye bilirdik kanımca... yolcu cok gelince ne olacak zengin daha fazla zengin olucak, sanki calışanlara yolcu sayımızda artış vardiye yoksa zam veya primmi vericeksiniz...
  • Turist olarak gelsinler o kadar ancak ormanlarımızdan böcek toplama işine son versinler, özel hazırlanmış cam tüpler içinde büyük miktarlarda böcek kaçırıyorlar ülkelerine, Berezilya dan aynı kaçakçılığı yapan iki alman şipol hv.da dört yüz cam tüp içinde yakalandılar hollanda, bu işlerde usta elemanlar turis kisvesi altında geliyorlar ve ege akdeniz böldelerimizde malesef bu işleri yapıyorlar . Ayrıca bir konuda şu bütün avrupa ülkeleri bu işi yapıyor köpeklerini ülkemizde bırakıp gidiyorlar, bunlara önlem olarak çok ağır para cezaları kesmek caydırıcı olabilir, ülkemize hangi hayvanları getir diyse çıkarkende o hayvanları göstermekle yükümlü olmaları gerekir, saygılar .
  • Yerli turizmle otellermi dolacak??
  • bırakın allahaşkına bazıları tarihi eser kaçakçılığı bile yapıyor burada.alıyolar eserleri sonra deniz yolu ile götürüyorlar sırtlarına takarlar çantaları leş gibi at gibi kokarlar 2 tsne biranın hesabını aparlar böyle turist gelse ne olur gelmese ne olur...kaliteli turist sana gelmez zaten.neden çünkü böyle turistler senin ülkende olduğu için gelmezler...adamlar herşey dahile geliyorlar.sudan ucuz.alsana golf turizmi sıkıyorsa?

 

Muğla Valisi Fatih Şahin ve ATM Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, bölgenin tanıtımı için girişimlerde ve ziyaretlerde bulunmak üzere Almanya’ya gittiler.
 
Alman sektör basınına da konuşan Vali Şahin ve Güvenç, acentelerin dikkatini Muğla ve Ege’ye çekmek için tur operatörleri ve acentelere ziyaretler gerçekleştiriyorlar.
 
Almanya’da yayımlanan sektör dergisi FVW’ye konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin, bölgenin Akdeniz’deki en güzel destainsyonlardan biri olduğuna dikkat çekerek, “Bölgemiz ne yazık ki Almanya’da hak ettiği ilgiyi görmüyor” dedi. Pazarda son yıllarda her şey dahilin kalesi Antalya ya da Belek’in etkisinin sürdüğünü kaydeden Şahin, bu durumu değiştirmek istediklerini belirtti.
 
Kampanya başlatılacak
 
Ege bölgesinin 5-6 milyonluk bir turist potansiyeli olduğuna değinen Vali Şahin ve Hamdi Güvenç, Almanya’dan bölgeye gelen yıllık ortalama 200 bin ziyaretçinin çok az olduğuna işaret ederek, gelecek yıllarda daha çok Alman turisti bölgeye çekmek için marka eksenli bir kampanya başlatmayı planladıklarını, Almanya turunun da bu çalışmanın bir parçası olduğunu ifade ettiler.
 
Koltuk kapasitesi yetersiz
 
Bölgedeki iki havalimanının yıllık toplam 10 milyon yolcu kapasitesi potansiyeli olduğuna değinen Hamdi Güvenç, bunun artırılması gerektiğini söyledi. Tuifly, Condor ve SunExpress’in 6 Alman kentinden bölgeye uçtuklarını belirten Güvenç, Almanya pazarı için koltuk kapasitesinin yetersiz olduğuna işaret etti.
 
Bölgenin otel yapısı avantaj
 
Almanya’daki acentelere roadshow ya da tanıtım gezileri ile Muğla ve çevresini tanıtmak gerektiğini söyleyen Güvenç, özellikle bölgedeki otellerin büyük otellerden ziyade daha çok butik tarzı oteller oluşunun ise önemli bir tanıtım argümanı olabileceğini belirtti. Güvenç, bölgenin otel yapısının gelen turistin Türk kültürünü ve çevreyi tanıyıp öğrenmesi noktasında avantaj teşkil ettiğini sözlerine ekledi.
GÜVENÇ: "KOLTUK KAPASİTESİ YETERSİZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

reklama hayır ~ 6 yıl önce
2006 beri sorsaydınız almanların az geldiğini bizde söyleye bilirdik kanımca... yolcu cok gelince ne olacak zengin daha fazla zengin olucak, sanki calışanlara yolcu sayımızda artış vardiye yoksa zam veya primmi vericeksiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ömedr Dinçer ~ 6 yıl önce
Turist olarak gelsinler o kadar ancak ormanlarımızdan böcek toplama işine son versinler, özel hazırlanmış cam tüpler içinde büyük miktarlarda böcek kaçırıyorlar ülkelerine, Berezilya dan aynı kaçakçılığı yapan iki alman şipol hv.da dört yüz cam tüp içinde yakalandılar hollanda, bu işlerde usta elemanlar turis kisvesi altında geliyorlar ve ege akdeniz böldelerimizde malesef bu işleri yapıyorlar . Ayrıca bir konuda şu bütün avrupa ülkeleri bu işi yapıyor köpeklerini ülkemizde bırakıp gidiyorlar, bunlara önlem olarak çok ağır para cezaları kesmek caydırıcı olabilir, ülkemize hangi hayvanları getir diyse çıkarkende o hayvanları göstermekle yükümlü olmaları gerekir, saygılar .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alman yes/rus no ~ 6 yıl önce
Yerli turizmle otellermi dolacak??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
bırakın allahaşkına bazıları tarihi eser kaçakçılığı bile yapıyor burada.alıyolar eserleri sonra deniz yolu ile götürüyorlar sırtlarına takarlar çantaları leş gibi at gibi kokarlar 2 tsne biranın hesabını aparlar böyle turist gelse ne olur gelmese ne olur...kaliteli turist sana gelmez zaten.neden çünkü böyle turistler senin ülkende olduğu için gelmezler...adamlar herşey dahile geliyorlar.sudan ucuz.alsana golf turizmi sıkıyorsa?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000