21 Aralık 2017, Perşembe 18:16:06

Gümüşhane-Bayburt Havalimanı ihalesinin tarihi belli oldu

Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Salyazı köyü sınırları içerisinde yapılacak olan Gümüşhane-Bayburt Havaalanının ihalesi 16 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek.
  • Cikmasin bayburtan baska biryere!
  • Yazik diyen arkadaşlar 1200 km yolculuğu siz yapmiyorsunuz biz yapiyoruz ucaga kavuşmak için 2 saatlik ziganadagida dahil buna önce düşünün yorum yaparken
  • Ankara'nın belediye başkanının AOÇ içine ne idüğü belirsiz oyuncaklar için harcadığı paranın 4'te biri maliyetine Gümüşhane ve Bayburt halkı uçacak ne var bunda yani. Hayatında Ankara'dan öteye geçmemiş hayatı Nişantaşı'ndan Taksim'den ibaret olanlar anlamaz tabi. Ordaki insanlar sürünsün yollarda.
  • Yazık diyen arkadaş hangi çağda yaşıyoruz yapılsın tabi uçak varken neden karayolu ile seyahat etsin vatandas

Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Salyazı köyü sınırları içerisinde yapılacak olan Gümüşhane-Bayburt Havaalanının ihalesi 16 Ocak Salı günü gerçekleştirilecek.

Uzun yıllardır hem Gümüşhane hem de Bayburt halkının beklediği havaalanı müjdesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz aylarda vermişti.

Gelinen süreçte Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, 750 günde bitirilecek olan havaalanının ihalesi tarihini sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek ihale 16 Ocak Salı günü saat 10.30’da yapılacak. Gümüşhane-Bayburt Havalimanı Altyapı ve Müteferrik İşler İnşaatı işi olarak ihaleye çıkan havaalanı için verilen süre 750 gün.

Milletvekilleri Akgül ve Pektaş, “‪Gümüşhane-Bayburt Havalimanı Altyapı ve Müteferrik İşler İhalesi 16 Ocak 2018 tarihinde yapılacaktır. Hızlı, konforlu ve güvenli ulaşım imkanı sağlayacak olan havalimanımız Gümüşhane’li ve Bayburt’lu hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadeleriyle müjdeli haberi vatandaşlarına duyururken, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havaalanıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “285 milyon lira maliyetli olan havalimanı proje ve ihale hazırlıkları sürüyor. Ahmet Bey işi hızlı tutacağız ve inşallah '2020' diye bana tarih verdiniz ben diyorum ki seçim öncesi bu bitecek. Yoğun çalışacağız. Bize yakışanı yapacağız. İnşallah 2019 seçim kampanyasına uçağımızla geliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Gümüşhane-Bayburt Havalimanı ihalesinin tarihi belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Bayburtlular ~ 8 ay önce
Cikmasin bayburtan baska biryere!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bayburtlu ~ 8 ay önce
Yazik diyen arkadaşlar 1200 km yolculuğu siz yapmiyorsunuz biz yapiyoruz ucaga kavuşmak için 2 saatlik ziganadagida dahil buna önce düşünün yorum yaparken

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 8 ay önce
Ankara'nın belediye başkanının AOÇ içine ne idüğü belirsiz oyuncaklar için harcadığı paranın 4'te biri maliyetine Gümüşhane ve Bayburt halkı uçacak ne var bunda yani. Hayatında Ankara'dan öteye geçmemiş hayatı Nişantaşı'ndan Taksim'den ibaret olanlar anlamaz tabi. Ordaki insanlar sürünsün yollarda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serdar ~ 8 ay önce
Yazık diyen arkadaş hangi çağda yaşıyoruz yapılsın tabi uçak varken neden karayolu ile seyahat etsin vatandas

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000